Festiwal Gwiazd

Międzyzdroje - rozrywkowa stolica Polski

Już po raz dwudziesty, na początku lipca (1-4 lipca 2015) znani i lubiani aktorzy, reżyserowie i inne  gwiazdy sceny, kina i małego ekranu przyjadą do Międzyzdrojów spotkać się ze swoimi fanami oraz odcisnąć dłoń (podczas uroczystej gali w piątek 3 lipca) w sławnej już Alei Gwiazd. Tego lata nie zabraknie tu Magdaleny Różczki, Jacka Cygana, Pawła Królikowskiego, reżysera Mikołaja Grabowskiego, Piotra Polka, Henryka Sawki, Witolda Pyrkosza i Jakuba Wesołowskiego.

A może  i Ciebie…?

 

Źródło: http://www.międzyzdroje.pl/

 

Wróćmy jednak, póki co, do poprzedniej edycji...

 

Koncert inauguracyjny…

 

Źródło: http://www.festiwalgwiazd.pl/

Gościły wówczas  takie sławy, jak Maryla Rodowicz, Paweł Wawrzecki, Andrzej Nejman, Ewa Wencel, Teresa Lipowska, Andrzej Kopiczyński, Agnieszka Włodarczyk, Andrzej Poniedzielski, Andrzej Pągowski.

Podczas koncertu można było posłuchać  Maryli Rodowicz, 

 

Źródło: http://www.festiwalgwiazd.pl/

 

NAMY ze Szczecina,  Alicji Janosz z zespołem Hoo Doo Band, Zespołu Szafa gra, wziąć udział w spotkaniu z gwiazdami, obejrzeć Mecz w piłkę nożną pomiędzy reprezentacją Artystów Polskich (kapitan drużyny Olaf Lubaszenko) a  Samorządowcami Pomorza Zachodniego (kapitan drużyny Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz).

 

Źródło: http://www.festiwalgwiazd.pl/

 

Koneserzy teatru mieli do wybory spektakle teatralne: „To tylko sztuka”,  „Porwanie Sabinek”, „Roma i Julian”, „Sceny z życia małżeńskiego”, „SzlafRock (&roll)”, „Więzi rodzinne”.

 

Źródło: http://www.festiwalgwiazd.pl/

 

Źródło: http://www.festiwalgwiazd.pl/

 

Nie lada atrakcją były plenerowe nocne projekcje filmowe na skwerze rekreacyjnym przy Alei Gwiazd (Filmy:„Imagine” Andrzeja Jakimowskiego, „By miłość nie przeszła obok”Marka Rębacza, „Facet nie potrzebny od zaraz” Weroniki Migoń).

Nie zapomniano o dzieciach: warsztaty, spektakle („Calineczka”,„Jaś i Małgosia”„Kot w butach”), koncerty muzyczne, program artyści dzieciom czy czytanie bajek to wcale nie jedyne atrakcje.

 

Źródło: http://www.festiwalgwiazd.pl/

 

Codziennie można było oglądać wystawy sztuki pięknej czy też wziąć udział w Grze miejskiej
„Z RPO NA PROMENADZIE”.
Dodatkową atrakcją był event miejski  Strefa Bezpieczeństwa z Robertem Moskwą.

No i – oczywiście – moment kulminacyjny, czyli niezwykłe widowisko, jakim jest gala odsłonięcia odcisków dłoni…

 

Źródło: http://www.festiwalgwiazd.pl/

 

 

Źródło: http://www.miedzyzdroje.pl/

 

Tegoroczna jubileuszowa edycja przewiduje m.in.: bardzo ciekawe spektakle teatralne („Kolację na cztery ręce” w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego, „Pół na pół” Wojciecha Malajkata, „Lunch o północy” z Joanną Kurowską, Anną Oberc, Piotrem Gąsowskim i Pawłem Królikowskim w obsadzie czy spektakl „Intryga“ z udziałem m.in. Tomasza Stockingera i Zbigniewa Zamachowskiego), warsztaty teatralne, wieczór kabaretowy Emiliana Kamińskiego, koncerty De Mono, Jacka Cygana, Kamila Bednarka,  Alicji Janosz i Alicji Węgorzewskiej. Wystawę swoich prac zaprezentuje popularny satyryk Henryk Sawka. Odbędzie się też  mecz piłkarski pomiędzy samorządowcami z gwiazdami. Na żywo komentować go będzie Dariusz Szpakowski.

Odciskiem dłoni w Alei Gwiazd swój tegoroczny udział w festiwalu upamiętnią: Jacek Cygan, Alicja Węgorzewska, Mikołaj Grabowski, Piotr Gąsowski, Piotr Polk, Jerzy Turek (pośmiertnie), Paweł Królikowski, Jakub Wesołowski, Witold Pyrkosz, Magdalena Różczka,  Henryk Sawka.

 

Nie może Cię tu zabraknąć…

Aby było to możliwe, musisz już teraz zarezerwować sobie miejsca noclegowe.

Dobrym rozwiązaniem jest pobyt w Ośrodku Wypoczynkowym Natura Tour Trygław .

 

 

Przytulne, gustowne domki, domowa kuchnia, z dala od zgiełku… to atuty tego miejsca, które docenisz  po festiwalowych szaleństwach.

 

 

Anna Szklarska