List z ferii

Siwarna Zakopane Kościelisko

Zakopane Kościelisko, dn.05.02.2016

 

Kochani Rodzice!

            Tak, jak obiecałam, piszę do Was list. Mieszkamy w ładnym pokoju. Każdy ma swoje łóżko. Z okna widzimy góry (zaraz wyślę MMS-a).

Dziadek mówi, że to leżący rycerz, ale ja tam nikogo nie widzę.  Może dlatego, że jest mgła.

Dziadek z babcią ciągle się sprzeczają. Dziadek odsłania firany, żeby widzieć Giewont (tego rycerza), a babcia zasłania je z powrotem. Dziadek chce mi pokazać skocznię narciarską, a babcia mówi, że lepiej iść nad Morskie Oko.

Obok nas mieszka Borys. Przyjechał też z babcią. Borys trochę się nudzi, więc babcia zaproponowała, że może z nami pojechać do Aquaparku. To była super-zabawa!

Zjeżdżałam razem z dziadkiem i Borysem z największej zjeżdżalni, a babcia biła brawo. Za to do rwącej rzeki dziadek nie dał się namówić, więc byłam tam z babcią, no i z Borysem. Szkoda, że nie ma z nami Julki. Ona uwielbia rwącą rzekę, a babcia i dziadek nie wszędzie chcą ze mną iść.

Wczoraj wjechaliśmy takimi śmiesznymi wagonikami na szczyt góry, który nazywa się Kasprowy Wierch. Byliśmy bardzo wysoko, nawet nad czubkami drzew. Góry są  strasznie wysokie. Widzieliśmy, że niektórzy ludzie wchodzili na ten szczyt na piechotę. Nie wiem, jak oni dali radę, szczególnie, że był śnieg. Szkoda, że śnieg jest tylko w górach. Dziadek obiecał, że znajdzie miejsce, gdzie można uczyć się jeździć na nartach, chociaż nie pada śnieg.

Jutro jedziemy do Parku Świętego Mikołaja. Nie mogę się doczekać! Ciekawe, czy go spotkamy?

Święta dawno już minęły, więc może wyjechał? Babcia mówi, że jeśli Mikołaja nie będzie, to pójdziemy do Parku Bajek i Wodnych Stworzeń.

Kilka razy jedliśmy oscypki. Babcia lubi na zimno, a ja z dziadkiem uwielbiamy takie cieplutkie i z dżemikiem (zapomniałam jakim).

Mamusiu, tu jest cudownie!

Wiesz, że tu niedaleko mieszkał pan, który napisał „Koziołka Matołka”? 

Górale tak śmiesznie mówią. Jeden pan wczoraj nazwał dziadka „panockiem”. Babcia śmiała się z tego cały wieczór.

Pani z recepcji powiedziała, że skoro tak mi się tu podoba, mogłabym przyjechać podczas wakacji.

Podoba mi się ten pomysł!

Będzie dużo dzieci i świetna zabawa. Będą wybory Miss, dyskoteki, ognisko, kurs taneczny, zwiedzanie „Domku do góry nogami, inne wycieczki i – oczywiście – Aquapark. Borys też chce tu przyjechać na kolonie razem ze swoim bratem, żeby zobaczyć Park Ruchomych Dinozaurów i Park Bajek.

Dzwoniłam do Patrycji i Kingi. One też chcą tu przyjechać na obóz.

Mamusiu! Wszystko możesz sprawdzić na stronie www.naturatour.pl  w katalogu Kolonie 2016.

Chciałabym, żeby już były wakacje!

Dziadek robi dużo zdjęć. Kilka mogę Wam już wysłać.

Tu jest super, ale trochę już za Wami tęsknię!

Ps. Kocham Was!

 

Natalka