KOLONIA PRZYGODOWA

KLUB URWISA

ZACISZE, SPAŁA

 

Wiek uczestników: 7-10 lat

Ośrodek położony jest w Spale – malowniczej miejscowości wypoczynkowej w centralnej Polsce, 120 km od Warszawy, 60 km od Łodzi. Około 1 km od „Zacisza” płynie rzeka Pilica wraz ze swym dopływem rzeczką Gać z tamami bobrów. Teren wokół ośrodka otoczony jest lasami ze ścieżkami zdrowia, a także licznymi trasami rowerowymi. Spała jest miejscowością wypoczynkową, położoną w Puszczy Nadpilickiej. Specyficzny mikroklimat przyciąga nie tylko turystów, ale również sportowców, którzy korzystają z jednego z najlepiej wyposażonych obiektów sportowych w Polsce – Centralnego Ośrodka Przygotowań Olimpijskich.

CEL OBOZU

Poznanie różnych form aktywności – kajakarstwa, strzelectwa, turystyki rowerowej i pieszej, imprez na orientację podczas zwiedzania atrakcji Spały i jej okolic. Nikt na pewno nie będzie się nudził, gdyż różnorodność zajęć go zadowoli. Obóz zalecany jest dla dzieci lubiących przygody i aktywność. Cały program realizowany będzie w atmosferze humoru i dobrej zabawy.

Zabawy integracyjne: zapoznanie się uczestników, wprowadzenie dobrego klimatu, nawiązanie więzi między uczestnikami i kadrą obozową; podczas zajęć
trzeba wykazać się bystrością umysłu, sprawnością fizyczną i kreatywnością.
Mały hokeista: zwariowane mecze, gdzie kijami hokejowymi są szczotki do zamiatania, a taflę lodową stanowi olbrzymia folia pokryta pianą.
Mały medyk: ćwiczenia wzywania pomocy, zabezpieczenia miejsca wypadku, tamowanie krwotoków i opatrywanie ran, transport rannego w trudnych warunkach terenowych, symulacja akcji ratowniczych z użyciem noszy, bandaży i szyn usztywniających.
Mały turysta:

  • Wycieczka „turystyczną ciuchcią”: do Konewki (zwiedzanie z przewodnikiem bunkrów i fortyfikacji niemieckiego ośrodka dowodzenia z czasów II Wojny Światowej).
  • Podziemna Trasa Turystyczna „Groty Nagórzyckie” – zwiedzanie z przewodnikiem wiodącej 160 metrów przez oświetlone sale, wnęki i korytarze pozostałości po dawnej podziemnej kopalni piasku szklarskiego
   z XVIII i XIX wieku.

Mały strzelec: strzelanie z proc, łuków, krótkiej i długiej broni pneumatycznej w różnych pozycjach do celów stałych i ruchomych; NERF: zabawy i potyczki z użyciem broni na bezpieczne, piankowe strzałki, realizacja kilku scenariuszy zajęć: (walka dwóch drużyn o zrzut z apteczką lub dodatkową amunicją, transport rannego, ewakuacja VIP-a z terenu wroga, odbicie zakładnika).
Mały sportowiec: wyścigi zespołów na nartach wieloosobowych, szczudłach i w workach, przelewanie wody przez dziurawe rury i przenoszenie jej w gigantycznych cedzakach, wykonywanie zadań w 3-osobowych spodniach Clowna, zabawy z chustą animacyjną.
Mały traper: „czytanie mapy”, nauka posługiwania się busolą, odnajdywanie północnego kierunku, wędrówki na orientację, nocne i dzienne podchody oraz gry terenowe, nocny biwak pod wiatą na terenie ośrodka (dla chętnych).
Mały poszukiwacz: ukrytych wskazówek, zadań i artefaktów oraz innych przedmiotów niezbędnych w dalszych zajęciach za pomocą elektronicznych wykrywaczy metali.
Mały akrobata: chodzenie i akrobatyczne ewolucje na taśmie zawieszonej kilkadziesiąt centymetrów nad ziemią.
Mały sportowiec: tenis stołowy, mokra siatkówka, kometka, kręgle, hula hop.
Mały piechur: wycieczki piesze do fortyfikacji z czasów II Wojny Światowej oraz ścieżką edukacyjną przez Rezerwat Spała.
Konkursy: plastyczne, muzyczne i taneczne.
Mały leniuch: dyskoteki, wieczory filmowe i ogniska z ciekawym programem. Plażowanie nad Pilicą: baloniada (bitwa z użyciem balonów napełnionych wodą).
Realizacja programu obozu będzie dostosowana do indywidualnych możliwości większości uczestników. Każdy uczestnik otrzyma bidon na wodę.

KADRA

Kadrę obozu stanowić będą osoby zatwierdzone w Kuratorium Oświaty i Wychowania (1 wychowawca na 10 uczestników). Wszystkie zajęcia specjalistyczne prowadzone będą przez instruktorów poszczególnych form rekreacji z zastosowaniem wszelkich niezbędnych elementów zapewniających bezpieczeństwo.
Ze względu na warunki atmosferyczne i stan psychofizyczny większości uczestników program może ulec zmianie. Realizacja programu będzie dostosowana do indywidualnych możliwości uczestników.

UBEZPIECZENIE

Zgodnie z aktualną polisą.

CO TRZEBA ZABRAĆ

Legitymację szkolną, zegarek, mały plecak, ciepły sweter lub polar, dres sportowy, kurtkę przeciwdeszczową, buty turystyczne, latarkę z zapasem baterii, letnie nakrycie głowy, okulary słoneczne, krem.

O OŚRODKU

OKS ,,Zacisze’’ to dwukondygnacyjny budynek leżący na przeszło hektarowym, oświetlonym, ogrodzonym i ładnie zagospodarowanym terenie. Dysponuje on 171 miejscami noclegowymi. Do dyspozycji obozowiczów: jadalnia, kawiarnia z ogródkiem letnim, zadaszony kompleks ogniskowy składający się z 7 altan, plac zabaw dla dzieci, bilard, piłkarzyki, tenis stołowy, wypożyczalnia rowerów, w całym obiekcie jest bezpłatny dostęp do Internetu – free WiFi!

Zakwaterowanie: Pokoje 2-, 3- i 4-osobowe; wszystkie pokoje posiadają łazienki z prysznicem i lodówki.

Strona obiektu
ADRES

ul. Piłsudskiego 20
97-215 Spała
tel: 44 724 23 56 / 710 14 15

WYŻYWIENIE

Całodzienne 4x (śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja). Świadczenia rozpoczynają się kolacją w dniu przyjazdu, kończą śniadaniem w dniu wyjazdu + suchy prowiant na drogę powrotną.

Termin Cena
07.07.2021 – 17.07.2021 1754 PLN
18.07.2021 – 28.07.2021 1754 PLN
29.07.2021 – 08.08.2021 1754 PLN
09.08.2021 – 19.08.2021 1754 PLN

W przypadku transportu dziecka we własnym zakresie cena niższa o 80 zł/osobę.Przyjazd indywidualny w dniu rozpoczęcia od godz. 18:00, wyjazd w dniu zakończenia do godz 8:00.

 • 10 noclegów,
 • wyżywienie 3 x dziennie + podwieczorek,
 • program,
 • bilet na przejazd do i z ośrodka,
 • opiekę kadry pedagogicznej oraz instruktorskiej,
 • opiekę pilota tranzytowego w trakcie przejazdu,
 • suchy prowiant na drogę powrotną,
 • ubezpieczenie NNW,
 • podatek VAT.