OBÓZ REKREACYJNY

SŁONECZNE WAKACJE

SŁONECZNY BRZEG, MIELNO

 

Wiek uczestników: 10-14 / 14-18 lat

Mielno – znany, nadmorski kurort położony na mierzei pomiędzy Morzem Bałtyckim, a Jeziorem Jamno.

Zabawy integracyjne: zapoznanie się uczestników, wprowadzenie dobrego klimatu, nawiązanie więzi między uczestnikami i kadrą obozową; podczas zajęć trzeba wykazać się bystrością umysłu, sprawnością fizyczną i kreatywnością.
Dr House: nauka podstaw pomocy przedmedycznej podczas zwariowanych zabaw, happeningi ratownicze, ocena obrażeń „poszkodowanego”, samodzielne konstruowanie improwizowanych noszy, transport „rannego” w niespotykanych warunkach, nauka opatrywania ran i wykorzystania przedmiotów codziennego użytku w niesieniu pomocy, ćwiczenia i symulacje akcji ratowniczych.
Śladami Indiany Jones’a: „czytanie mapy”, nauka posługiwania się busolą, odnajdywanie północnego kierunku, wędrówki na orientację, nocne podchody, gry terenowe, poszukiwania ukrytych wskazówek, zadań, artefaktów
i innych przedmiotów niezbędnych w dalszych zajęciach za pomocą elektronicznych wykrywaczy metali.
Test odwagi: wspólne wysłuchanie kilku historii grozy przy ognisku, a następnie indywidualne wykonywanie nocnych zadań w lesie, gdzie na uczestników czekać będą „straszne zasadzki”, „niesamowite spotkania” i „zaskakujące przygody”; zabawa odbędzie się pod pełną kontrolą kadry obozowej.
Zajęcia sportowo-rekreacyjne: dzienne i nocne gry terenowe, rozgrywki sportowe na plaży, olimpiada obozowa, zajęcia gimnastyczne, zajęcia z chustą animacyjną, „mokra siatkówka” i baloniady, wyścigi na szczudłach,
nartach wieloosobowych i w workach, wykonywanie zadań w 3 osobowych „Spodniach Clowna”, przelewanie wody przez „dziurawe rury”.
Super strzelec: strzelanie w różnych pozycjach z proc, łuków, pistoletów i karabinków pneumatycznych do celów statycznych i ruchomych.
Akrobatyka: trickline – chodzenie po taśmie zawieszonej kilkadziesiąt centymetrów nad ziemią.
Letni hokej: mecze, gdzie kijami hokejowymi są szczotki do zamiatania, a taflą lodową olbrzymia folia pokryta pianą.
Poszukiwanie skarbu Neptuna: całodniowa gra terenowo-fabularna tocząca się w ośrodku, lesie i na plaży, rozszyfrowywanie wiadomości i wskazówek, wykonywanie zadań w celu odnalezienia skarbu.
Wycieczka rowerami wodnymi: z ratownikiem wodnym po Jeziorze Jamno.
Nocny maraton filmowy.
Turnieje sportowe: piłka nożna, siatkówka, kometka, tenis stołowy.
Wycieczki piesze i spacery po plaży połączone z ciekawymi zadaniami i niespodziankami. Dyskoteki z karaoke. Plażowanie i kąpiele (pod opieką ratowników wodnych). Ogniska (z pieczeniem kiełbasy).
Każdy uczestnik otrzyma bidon na wodę.

KADRA

Wszystkie zajęcia odbywać się będą pod fachową opieką wychowawców, ratowników wodnych i instruktorów. Realizacja programu będzie dostosowana do indywidualnych możliwości uczestników. Ze względu na warunki atmosferyczne i stan psychofizyczny większości uczestników program może ulec zmianie.

UBEZPIECZENIE

Zgodnie z obowiązującą polisą.

CO TRZEBA ZABRAĆ

Legitymację szkolną z numerem PESEL, mały plecak, karimat, ciepły sweter lub polar, dres sportowy, kurtkę przeciwdeszczową, buty turystyczne, latarkę z zapasem baterii, letnie nakrycie głowy, okulary słoneczne, krem z filtrem UV, środek przeciw komarom, strój kąpielowy. Mile widziane: instrumenty muzyczne i aparaty fotograficzne.

O OŚRODKU

Ośrodek położony jest na ogrodzonym, zadrzewionym i oświetlonym terenie, przy ulicy wiodącej wprost na plażę, w odległości ok. 200m od brzegu jeziora i ok. 230m od morza. Ośrodek składa się z 5 budynków mieszkalnych oraz budynku, w którym mieści się jadalnia, kawiarnia, sala taneczna i salka dydaktyczna. Uczestnicy zakwaterowani będą w położonych wśród drzew pawilonach oddalonych od części wczasowej, w pokojach 2, 3 i 4 osobowych z łazienkami (umywalka, natrysk, WC); część pokoi z balkonami. Ponadto do dyspozycji obozowiczów: boisko do siatkówki, plac zabaw, wiata grillowa i tenis stołowy.

Strona obiektu
ADRES

Słoneczny Brzeg
ul. Słoneczna 5
76-032 Mielno

WYŻYWIENIE

Całodzienne (śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja), pierwszym posiłkiem jest kolacja w dniu przyjazdu, ostatnim posiłkiem jest śniadanie w dniu wyjazdu oraz suchy prowiant na drogę powrotną.

Termin Cena
28.06.2021 – 08.07.2021 1775 PLN
09.07.2021 – 19.07.2021 1775 PLN
20.07.2021 – 30.07.2021 1775 PLN
31.07.2021 – 10.08.2021 1775 PLN
11.08.2021 – 21.08.2021 1775 PLN

W przypadku transportu dziecka we własnym zakresie cena niższa o 80 zł/osobę.Przyjazd indywidualny w dniu rozpoczęcia od godz. 18:00, wyjazd w dniu zakończenia do godz 8:00.

  • 10 noclegów,
  • wyżywienie pełne,
  • opiekę kadry pedagogicznej, ratownika, instruktorów,
  • program pobytu,
  • nagrody i pamiątki,
  • transfer, przejazd zorganizowany uczestników do miejsca realizacji imprezy i z powrotem pod opieką pilota tranzytowego, bilet PKP na przejazd koleją,
  • ubezpieczenie NNW,
  • suchy prowiant na drogę powrotną,
  • podatek VAT