OBÓZ PRZYGODOWY

WAKACJE Z ADRENALINĄ

ZACISZE, SPAŁA

 

Wiek uczestników: 10-16 lat

Ośrodek położony jest w Spale – malowniczej miejscowości wypoczynkowej w centralnej Polsce, 120 km od Warszawy, 60 km od Łodzi. Około 1 km od „Zacisza” płynie rzeka Pilica wraz ze swym dopływem rzeczką Gać z tamami bobrów. Teren wokół ośrodka otoczony jest lasami ze ścieżkami zdrowia, a także licznymi trasami rowerowymi. Spała jest miejscowością wypoczynkową, położoną w Puszczy Nadpilickiej. Specyficzny mikroklimat przyciąga nie tylko turystów, ale również sportowców, którzy korzystają z jednego z najlepiej wyposażonych obiektów sportowych w Polsce – Centralnego Ośrodka Przygotowań Olimpijskich.

CEL OBOZU

Poznanie różnych form aktywności – kajakarstwa, strzelectwa, turystyki rowerowej i pieszej, imprez na orientację podczas zwiedzania atrakcji Spały i jej okolic. Nikt na pewno nie będzie się nudził, gdyż różnorodność zajęć
go zadowoli. Obóz zalecany jest dla dzieci i młodzieży lubiącej przygody i aktywność. Cały program realizowany będzie w atmosferze humoru i dobrej zabawy.

Spływ kajakowy rzeką Pilicą: z Tomaszowa Mazowieckiego do Spały lub do Inowłodza; poprzedzi go profesjonalne przeszkolenia kajakowe; uczestnicy w nowoczesnych kajakach polietylenowych prowadzeni przez doświadczonych instruktorów i ratowników wodnych przepłynął przez Rezerwat Spała i meandry rzeki w Spalskim Parku Krajobrazowym; otrzymają na czas spływu kamizelki asekuracyjne i worki wodoodporne na rzeczy.
Paintballowa potyczka: strategiczna zabawa strzelecka z bronią na żelowe kulki w terenie leśnym – kilka scenariuszy zajęć; każdy uczestnik dostanie na czas zajęć karabinek paintballowy, mundur, maskę ochronną; będzie miał do dyspozycji 100 kul.
Zajęcia w Parku Linowym „Nad Pilicą”: pokonywanie wysokościowego toru przeszkód; każda z czterech tras to szereg podestów zawieszonych na różnych wysokościach pni drzew połączonych linami nośnymi, siatkami, łańcuchami i drabinkami; przed zajęciami szkolenie z zasad bezpieczeństwa i prawidłowego posługiwania się sprzętem oraz poruszania się po torze; wszystkie zajęcia pod nadzorem instruktorów; ponadto zabawy na „dmuchańcach” i wyścigi gokartami rowerowymi.
I pomoc przedmedyczna: ćwiczenia wzywania pomocy, zabezpieczenia miejsca wypadku, tamowanie krwotoków i opatrywanie ran, transport rannego w trudnych warunkach terenowych, symulacja akcji ratowniczych z użyciem noszy, bandaży i szyn usztywniających.
Podziemna Trasa Turystyczna „Groty Nagórzyckie” (zwiedzanie z przewodnikiem) – wiodąca 160 metrów przez oświetlone sale, wnęki i korytarze pozostałości po dawnej podziemnej kopalni piasku szklarskiego z XVIII i XIX wieku.
Trening strzelecki: strzelanie z proc, łuków, krótkiej i długiej broni pneumatycznej w różnych pozycjach docelów stałych i ruchomych.
Spalska Spartakiada: wyścigi zespołów na nartach wieloosobowych, szczudłach i w workach, przelewanie wody przez dziurawe rury i przenoszenie jej w gigantycznych cedzakach, wykonywanie zadań w 3-osobowych spodniach Clowna, zabawy z chustą animacyjną.
Orientering: „czytanie mapy”, nauka posługiwania się busolą, odnajdywanie północnego kierunku, wędrówki na orientację, nocne podchody, zawansowane gry terenowe, nocny biwak w lesie.
Poszukiwania: ukrytych wskazówek, zadań i artefaktów oraz innych przedmiotów niezbędnych w dalszych zajęciach za pomocą elektronicznych wykrywaczy metali.
Turnieje sportowe: tenis stołowy, bilard, siatkówka.
Wycieczki rowerowe: wytyczonymi ścieżkami rowerowymi do Tomaszowa Mazowieckiego, Inowłodza, (ruiny zamku Kazimierza Wielkiego, synagoga i cmentarz żydowski, romański kościół św. Idziego) oraz do licznych
atrakcji przyrodniczych i historycznych Spalskiego Parku Krajobrazowego.
Wycieczki piesze: do fortyfikacji z czasów II Wojny Światowej, ścieżką edukacyjną przez Rezerwat Spała oraz do niemieckiego ośrodka dowodzenia Anlage Mitte z czasów II Wojny Światowej w Konewce (zwiedzanie z przewodnikiem schronu kolejowego i fortyfikacji); zajęcia z terenoznawstwa podczas dojścia i powrotu do ośrodka.
Dyskoteki, wieczory filmowe i ogniska z ciekawym programem.
Kąpiele i plażowanie nad Pilicą: baloniada (bitwa z użyciem balonów napełnionych wodą).
Istnieje możliwość zakupu mundurów wojskowych z demobilu oraz innych akcesoriów wojskowych i survivalowych. Każdy uczestnik otrzyma bidon na wodę.

KADRA

Kadrę obozu stanowić będą osoby zatwierdzone w Kuratorium Oświaty i Wychowania. Wszystkie zajęcia specjalistyczne prowadzone będą przez instruktorów poszczególnych form rekreacji z zastosowaniem wszelkich niezbędnych elementów zapewniających bezpieczeństwo.

Ze względu na warunki atmosferyczne i stan psychofizyczny większości uczestników program może ulec zmianie.

UBEZPIECZENIE

zgodnie z aktualną polisą

CO TRZEBA ZABRAĆ

Legitymację szkolną, zegarek, mały plecak, śpiwór, karimat, ciepły sweter lub polar, dres sportowy, kurtkę przeciwdeszczową, buty turystyczne, latarkę z zapasem baterii, letnie nakrycie głowy, okulary słoneczne, krem ochronny z filtrem UV, strój kąpielowy, nr PESEL.

MILE WIDZIANE

Instrumenty muzyczne i aparaty fotograficzne.

O OŚRODKU

OKS ,,Zacisze’’ to dwukondygnacyjny budynek leżący na przeszło hektarowym, oświetlonym, ogrodzonym i ładnie zagospodarowanym terenie. Dysponuje on 171 miejscami noclegowymi. Do dyspozycji obozowiczów: jadalnia, kawiarnia z ogródkiem letnim, zadaszony kompleks ogniskowy składający się z 7 altan, plac zabaw dla dzieci, bilard, piłkarzyki, tenis stołowy, wypożyczalnia rowerów, w całym obiekcie jest bezpłatny dostęp do Internetu – free WiFi!

Zakwaterowanie: Pokoje 2-, 3- i 4-osobowe; wszystkie pokoje posiadają łazienki z prysznicem i lodówki.

Strona obiektu
ADRES

ul. Piłsudskiego 20
97-215 Spała
tel: 44 724 23 56 / 710 14 15

WYŻYWIENIE

Całodzienne 4x (śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja). Świadczenia rozpoczynają się kolacją w dniu przyjazdu, kończą śniadaniem w dniu wyjazdu + suchy prowiant na drogę powrotną.

Termin Cena
07.07.2021 – 17.07.2021 1830 PLN
18.07.2021 – 28.07.2021 1830 PLN
29.07.2021 – 08.08.2021 1830 PLN
09.08.2021 – 19.08.2021 1830 PLN

W przypadku transportu dziecka we własnym zakresie cena niższa o 80 zł/osobę.Przyjazd indywidualny w dniu rozpoczęcia od godz. 18:00, wyjazd w dniu zakończenia do godz 8:00.

  • 10 noclegów,
  • wyżywienie 3 x dziennie + podwieczorek,
  • program,
  • bilet na przejazd do i z ośrodka,
  • opiekę kadry pedagogicznej oraz instruktorskiej,
  • opiekę pilota tranzytowego w trakcie przejazdu,
  • suchy prowiant na drogę powrotną,
  • ubezpieczenie NNW,
  • podatek VAT.