Zajęcia ASG: szkolenie z zasad bezpieczeństwa i odpowiedniej obsługi replik broni, nauka norm moralnych podczas użytkowania broni, podstawy działania leśnego (taktyka zielona), strzelanie dynamiczne, różne pozycje strzeleckie i właściwa postawa podczas strzelania, strzelanie bojowe, a strzelanie sportowe, poruszanie się w terenie w szykach bojowych, ubezpieczanie grupy i partnera, dostosowanie odpowiedniej taktyki i strategii do terenu i czasu działań, realizacja różnych scenariuszy podczas rozgrywek ASG; konwojowanie rannego, przemarsz przez teren nieprzyjaciela, działanie na tyłach wroga, zasadzka i podstawy działań snajperskich, walka o zrzut z amunicją, część zajęć prowadzona będzie nocą.
Zajęcia taktyczne: różne formacje bojowe, w tym przemarsz szykiem ubezpieczonym, rozmieszczenie stanowisk ogniowych i ogień krzyżowy, zasadzka, obstawianie drogi, ubezpieczanie konwojów pieszych, ochrona VIP-a i odbicie zakładników, działania w terenie leśnym oraz działania dywersyjne na tyłach wroga.
Zajęcia zwiadowczo-szpiegowskie: kamuflaż dostosowany do terenu działań, bezszelestne poruszanie się, obserwacja terenu i osób, sporządzanie notatek z przebiegu obserwacji i szkiców obserwowanego terenu, sposoby i ścieżki przekazywania wiadomości, ich wielokrotne szyfrowanie.
Zajęcia strzeleckie: ćwiczenie odpowiedniej postawy strzeleckiej, obsługa broni obiema rękami i jedną ręką, ogień zaporowy, postępowanie przy zacięciu się broni, strzelanie do celu stałego i poruszającego się.
Trening saperski: z wykorzystaniem macek saperskich i elektronicznych wykrywaczy metali; zajęcia w „strefie zagrożonej atakiem chemicznym” z użyciem masek przeciwgazowych i kombinezonów przeciwchemicznych.
Taktyka czarna: ćwiczenie techniki walki z przeciwnikiem znajdującym się w budynkach, czy środkach transportu; wchodzenie do pomieszczeń, przeszukiwanie ich, zabezpieczanie przeszukanej części obiektu, metody postępowania z zakładnikami, komunikacja niewerbalna i sygnały dowodzenia; zajęcia odbywać się będą w fortyfikacjach z czasów II Wojny Światowej i opuszczonych halach przemysłowych.
Survival militarny: pozyskiwanie i uzdatnianie wody do picia, „zielona kuchnia”, czyli zdobywanie pokarmu, niewidoczne obozowisko i sztuka kamuflażu, rozpalanie ognisk różnymi metodami, nauka pierwszej pomocy metodami improwizowanymi: budowa noszy, transport rannego w trudnych warunkach terenowych, nocny biwak w lesie.
Terenoznawstwo: nauka posługiwania się busolą, odnajdywanie północnego kierunku z układu gwiazd oraz innymi metodami, nocne przemarsze na orientację.
Militarny spływ pontonowy: rzeką Pilicą ze Spały do Inowłodza.
Nocne i dzienne gry terenowe: wieloelementowe gry, podczas których uczestnicy utrwalają nabyte wcześniej umiejętności; dwudniowa, kończąca obóz taktyczna zabawa typu MILSIM z wieloma zadaniami do wykonania (rozpoznanie terenu, zdobycie zrzutu z bronią i amunicją, przeprowadzenie ataku na bazę wroga).
Wyprawy rowerowe: do okolicznych bunkrów i cmentarzy żołnierzy z czasów I i II Wojny Światowej.
Zajęcia sprawnościowe: musztra, zaprawy poranne, marszobiegi.
Wyprawa piesza: do niemieckiego ośrodka dowodzenia Anlage Mitte z czasów II Wojny Światowej w Konewce; zwiedzanie z przewodnikiem schronu kolejowego, schronów technicznych; przejście 80 metrowymi, podziemnymi kanałami między bunkrami.
W programie również: ognisko z pieczeniem kiełbasy i wieczór filmowy.
Wszyscy uczestnicy otrzymają blaszki identyfikacyjne (tzw. „nieśmiertelniki”).
Istnieje możliwość zakupu mundurów wojskowych oraz akcesoriów wojskowych i survivalowych.
KADRA
Kadrę obozu stanowić będą osoby zatwierdzone w Kuratorium Oświaty i Wychowania. Wszystkie zajęcia specjalistyczne prowadzone będą przez instruktorów survivalu, strzelectwa, samoobrony i poszczególnych form rekreacji z zastosowaniem wszelkich niezbędnych elementów zapewniających bezpieczeństwo (okulary ochronne lub gogle, maski ochronne) i posiadających wymagane atesty.
UBEZPIECZENIE
Zgodnie z aktualną polisą
CO TRZEBA ZABRAĆ
Legitymację szkolną, zegarek, mały plecak, śpiwór, karimatę, ciepły sweter lub polar, dres sportowy, kurtkę przeciwdeszczową, buty turystyczne, latarkę z zapasem baterii, letnie nakrycie głowy, okulary słoneczne, krem ochronny z filtrem UV, strój kąpielowy, nr PESEL.
MILE WIDZIANE
Odzież moro, buty wojskowe, instrumenty muzyczne i aparaty fotograficzne.