KOLONIA

PRZYGODA W KARKONOSZACH

STOKROTKA, KARPACZ

Wiek uczestników: 9-16 lat

Kolonia w Karpaczu jest dla miłośników gór, którzy lubią aktywnie spędzać czas. W programie czekają na Was wycieczki, zajęcia integracyjne, gry terenowe i wycieczki górskie. Są także wejścia do Aquaparku oraz spływ pontonami raftingowymi. Na pewno nie będziecie się tutaj nudzić, a jedynie dobrze bawić.

DZIEŃ 1: wyjazd zgodnie z rozkładem jazdy kierunku Karpacza. Przyjazd do ośrodka w godzinach popołudniowych. Zakwaterowanie, obiad. Zapoznanie się z terenem i grupą. Przedstawienie programu „co i kiedy robimy“ oraz zasad współzawodnictwa „Mistrz Gry”; kolacja, nocleg.

DZIEŃ 2: śniadanie. Wyjście do aquaparku w Hotelu Gołębiewski. Powrót do ośrodka na obiad. Zajęcia sportowe na boiskach w ramach programu: siatkówka, dwa ognie, Mafia. Zdobywanie pierwszych punktów; kolacja, nocleg.

DZIEŃ 3: śniadanie. Wjazd kolejką na Kopę. Przejście z przewodnikiem górskim pod obserwatorium na Śnieżce. Zejście do schroniska Samotnia. Przejście do świątyni Wang – jedyna budowla tego typu w Polsce. Powrót do ośrodka na obiad. Możliwość zdobycia dodatkowych punktów w turnieju ciekawych planszówek; kolacja, nocleg.

DZIEŃ 4: po śniadaniu wyjazd na spływ pontonami raftingowymi (7 – 10 osobowymi). To atrakcja, która łączy ze sobą trzy elementy – współdziałanie na wodzie, aktywny wypoczynek oraz spędzanie niezapomnianych chwil na łonie natury. Spływ o długości 4 km. Każdy uczestnik dostanie na wyposażenie pagaj (wiosło) i kamizelkę asekuracyjną. Rzeka Bóbr na tym odcinku, przy odpowiednim stanie wody jest bardzo spokojna i przyjazna. Dodatkowo dla chętnych zajęcia fakultatywne. Wycieczka nad niesamowite Jezioro Pilchowickie przejście przez tamę na jeziorze i odkrywanie tajemnicy jeziora. Powrót do ośrodka; obiad. Dzień Gier komputerowych oraz gier na telefonach. Zwiedzanie i rozgrywki: Muzeum Konsol Gier Retro. Kolacja, nocleg.

DZIEŃ 5: po śniadaniu odkrywanie tajemnic Karpacza. Gra terenowa w której za pomocą map i scenariusza uda nam się rozwiązać zadania związane z miejscowością. Powrót na obiad. Zajęcia na terenie ośrodka. Zajęcia sportowe na terenie Orlika. Dyskoteka na terenie ośrodka; kolacja, nocleg.

DZIEŃ 6: wczesne śniadanie. Pobranie suchego prowiantu. Wyjazd na całodzienną wycieczkę do Czech. Niezwykłe i tajemnicze Skalne Miasta. Wędrówka labiryntami skalnymi. Rejs tratwami przez jeziorko. Wodospad Króla Gór. Po powrocie kolacja, nocleg.

DZIEŃ 7: śniadanie. Zajęcia w ośrodku, integracja, gry zespołowe. Dzień gier karcianych – nauczycie się grać w 1000, Uno, Remika. Obiad. Przejście do aquaparku w hotelu Gołębiewski. Ognisko z pieczeniem kiełbasek. Kolacja, nocleg.

DZIEŃ 8: śniadanie. Wycieczka do Podziemi Liczyrzepa w Kowarach. Powrót do ośrodka; obiad. Gra na wesoło… „Czego ode mnie chcecie?” Zajęcia na terenie ośrodka; kolacja, nocleg.

DZIEŃ 9: śniadanie. Spacer na teren Karkonoskiego Parku Narodowego. Gra ostatniej szansy. Obiad. Podsumowanie wyjazdu wręczenie nagród i wyróżnień. Zsumowanie punktacji. Ogłoszenie Mistrza Gry. Prezentacje stworzonych przez was gier i wybór najlepszego pomysłu. Kolacja, nocleg.

DZIEŃ 10: śniadanie, wykwaterowanie, pobranie suchego prowiantu. Wyjazd w drogę powrotną.

WYCIECZKI: wycieczka autokarowa do Czeskich Skalnych Miast w Aderspachu, zwiedzanie Karpacza – unikatowa budowla Świątynia Wang, wjazd kolejką na
Kopę i przejście z przewodnikiem na Śnieżkę, 2 wejścia do Aquaparku w Hotelu Gołębiewski, zwiedzanie podziemi Liczyrzepy w Kowarach, rafting i zajęcia integracyjne nad Jeziorem Pilchowickim, gra terenowa Tajemnice Karpacza, wycieczki górskie na teren Karkonoskiego Parku Narodowego. Możliwość skorzystania z zajęć fakultatywnych. Uwaga! Na wycieczkę do Czech wymagany jest aktualny dokument tożsamości, paszport lub dowód osobisty!

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Wskazane jest zabranie kremów z filtrem ochronnym, nakrycia głowy, okularów
przeciwsłonecznych, a także małego plecaka jako bagażu podręcznego podczas wycieczek, wymagane jest zabranie legitymacji szkolnej i obuwia domowego, kieszonkowe dzieci (na własne potrzeby) można zdeponować u wychowawcy po przyjeździe do ośrodka.

Jeżeli dziecko przyjmuje leki na stałe lub tymczasowo, prosimy o zaopatrzenie uczestnika w ten lek, a sposób dawkowania prosimy przekazać pisemnie wychowawcy na miejscu zbiórki. Podane dni są dniami wyjazdu i powrotu.

O OŚRODKU

Ośrodek wczasowy „Stokrotka” posiada 112 miejsc noclegowych w czterech budynkach: Stokrotka, Rusałka, Kaprys, Jodełka w których znajdują się pokoje 2-, 3-, 4-os. oraz pokoje typu studio. W głównym budynku „Stokrotka” znajduje się recepcja z barem, 2 jadalnie obok siebie, sauna, kącik zabaw dla dzieci, stół do tenisa stołowego. Na terenie ośrodka znajduje się miejsce na ognisko, grill. Boisko do siatkówki, koszykówki. W odległości 100 metrów od obiektu do dyspozycji grupy boiska „Orlik”.

STRONA OBIEKTU
ADRES

Stokrotka
ul. Karkonoska 55
58-540 Karpacz
tel. 75 761 94 15
stokrotka@naturatour.pl

WYŻYWIENIE

3 posiłki dziennie + podwieczorek. Śniadania i kolacje w formie bufetu, obiady serwowane. Turnus rozpoczyna się kolacją w dniu przyjazdu, a kończy śniadaniem w dniu wyjazdu. Suchy prowiant na drogę powrotną.

Termin Cena
05.07.2022 – 14.07.2022 1 750 PLN
14.07.2022 – 23.07.2022 1 750 PLN
01.08.2022 -10.08.2022 1 750 PLN
10.08.2022 -19.08.2022 1 750 PLN

TRANSPORT: Transport do/z ośrodka autokarem turystycznym z licencją, zezwoleniem i aktualnymi badaniami technicznymi. Rozkład jazdy wg tabelki w KATALOGU 2022 str. 120.

  • Transport do/z ośrodka autokarem turystycznym z licencją, zezwoleniem i aktualnymi badaniami technicznymi,
  • zakwaterowanie – 9 noclegów – pokoje 2-, 3-, 4-os. z łazienkami,
  • wyżywienie – 3 posiłki dziennie + podwieczorek,
  • suchy prowiant na drogę powrotną,
  • opiekę wychowawców,
  • miejscową opiekę medyczną (na telefon),
  • wycieczki oraz realizację programu,
  • realizację programu wyjazdu „Master Game”,
  • obowiązkową składkę na TFG i TFP,
  • ubezpieczenie NNW Signal Iduna.