OBÓZ REKREACYJNY

SŁONECZNE WAKACJE

SŁONECZNY BRZEG, MIELNO

Wiek uczestników: 12-15 lat / 15-18 lat

Obóz rekreacyjny w Mielnie to mnóstwo radości i zabawy. Na uczestników czekają zabawy integracyjne, Dr House, test odwagi, zajęcia sportowo-rekreacyjne, super strzelec, akrobatyka, letni hokej, poszukiwanie skarbu Neptuna, mokre przygody i wiele innych.

Zabawy integracyjne: zapoznanie się uczestników, wprowadzenie dobrego klimatu, nawiązanie więzi między uczestnikami i kadrą obozową; podczas zajęć trzeba wykazać się bystrością umysłu, sprawnością fizyczną i kreatywnością.
Dr House: nauka podstaw pomocy przedmedycznej podczas zwariowanych zabaw, happeningi ratownicze, ocena obrażeń „poszkodowanego”, samodzielne konstruowanie improwizowanych noszy, transport „rannego” w niespotykanych warunkach, opatrywanie ran i wykorzystywanie przedmiotów codziennego użytku w niesieniu pomocy i symulacje akcji ratowniczych.
Śladami Indiany Jones’a: „czytanie mapy”, nauka posługiwania się busolą, odnajdywanie północnego kierunku, wędrówki na orientację, nocne podchody, gry terenowe, poszukiwania ukrytych wskazówek, zadań i artefaktów niezbędnych w dalszych zajęciach za pomocą elektronicznych wykrywaczy metali.
Test odwagi: wspólne wysłuchanie kilku historii grozy, a następnie indywidualne wykonywanie nocnych zadań, gdzie na uczestników czekać będą „niesamowite spotkania” i „zaskakujące przygody”; zabawa pod pełną kontrolą kadry obozowej.
Zajęcia sportowo-rekreacyjne: dzienne i nocne gry terenowe, rozgrywki sportowe na plaży, olimpiada obozowa, zajęcia gimnastyczne, zajęcia z chustą animacyjną, wyścigi na szczudłach, nartach wieloosobowych i w workach, wykonywanie zadań w 3 osobowych „Spodniach Clowna”.
Super strzelec: strzelanie w różnych pozycjach z proc, łuków, pistoletów i karabinków pneumatycznych do celów statycznych i ruchomych.
Akrobatyka: trickline – chodzenie po taśmie zawieszonej kilkadziesiąt centymetrów nad ziemią.
Letni hokej: mecze, gdzie kijami hokejowymi są szczotki do zamiatania, a taflą lodową olbrzymia folia pokryta pianą.
Poszukiwanie skarbu Neptuna: całodniowa gra terenowo-fabularna tocząca się w ośrodku, lesie i na plaży, rozszyfrowywanie wiadomości i wskazówek, wykonywanie zadań w celu odnalezienia skarbu.
Wycieczka rowerami wodnymi: z ratownikiem wodnym po Jeziorze Jamno.
Mokre przygody: przeprawy na dętkach, przelewanie wody przez „dziurawe rury”, baloniady i „mokra siatkówka”.
Nocny maraton filmowy.
Turnieje sportowe: piłka nożna, siatkówka, kometka, tenis stołowy.
„Holi Day” (festiwal kolorów): obrzucanie się bezpiecznymi, kolorowymi proszkami i sesja zdjęciowa.
Wycieczki piesze i spacery: po plaży połączone z ciekawymi zadaniami i niespodziankami.
Plażowanie i kąpiele (pod opieką ratowników wodnych).
Grillowanie: pod wiatą.

Realizacja programu będzie dostosowana do indywidualnych możliwości uczestników. Ze względu na warunki atmosferyczne i stan psychofizyczny większości uczestników program może ulec zmianie.

KADRA

Kadrę obozu stanowić będą osoby zatwierdzone w Kuratorium Oświaty i Wychowania. Wszystkie zajęcia odbywać się będą pod fachową opieką wychowawców, ratowników wodnych i instruktorów.

UBEZPIECZENIE

Zgodnie z aktualną polisą.

CO TRZEBA ZABRAĆ

Legitymację szkolną z numerem PESEL, mały plecak, ciepły sweter lub polar, dres sportowy, kurtkę przeciwdeszczową, buty turystyczne, latarkę z zapasem baterii, letnie nakrycie głowy, okulary słoneczne, krem z filtrem UV, środek przeciw komarom, strój kąpielowy.

MILE WIDZIANE

Instrumenty muzyczne i aparaty fotograficzne.

O OŚRODKU

Ośrodek położony jest na ogrodzonym, zadrzewionym i oświetlonym terenie, przy ulicy wiodącej wprost na plażę, w odległości ok. 200 m od brzegu jeziora i ok. 230 m od morza. Ośrodek składa się z 5 budynków mieszkalnych oraz budynku, w którym mieści się jadalnia, kawiarnia, sala taneczna i salka dydaktyczna. Uczestnicy zakwaterowani będą w położonych wśród drzew pawilonach oddalonych od części wczasowej, w pokojach 2, 3 i 4 osobowych z łazienkami (umywalka, natrysk, WC); część pokoi z balkonami. Ponadto do dyspozycji obozowiczów: boisko do siatkówki, plac zabaw, wiata grillowa i tenis stołowy.

Strona obiektu
ADRES

Słoneczny Brzeg
ul. Słoneczna 5
76-032 Mielno

WYŻYWIENIE

Całodzienne 4x (śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja); śniadania i kolacje w formie bufetu; świadczenia rozpoczynają się kolacją w dniu przyjazdu, kończą śniadaniem w dniu wyjazdu + suchy prowiant na drogę powrotną.

Termin Cena
27.06.2022 – 07.07.2022 2 399 PLN
08.07.2022 – 18.07.2022 2 399 PLN
19.07.2022 – 29.07.2022 2 399 PLN
30.07.2022 – 09.08.2022 2 399 PLN
10.08.2022 – 20.08.2022 2 399 PLN
21.08.2022 – 31.08.2022 2 399 PLN

TRANSPORT: Autokarami turystycznymi z miast i za dopłatami podanymi w rozkładzie jazdy KATALOGU 2022 str. 121. Przyjazd indywidualny w dniu rozpoczęcia od godz. 15:00, wyjazd w dniu zakończenia do godz. 12:00.

  • 10 noclegów,
  • wyżywienie pełne,
  • opiekę kadry pedagogicznej, medycznej, ratownika, instruktorów, program pobytu,
  • nagrody i pamiątki,
  • zorganizowany transport autokarowy (zgodnie z rozkładem jazdy) pod opieką konwojentów,
  • suchy prowiant na drogę powrotną,
  • ubezpieczenie NNW,
  • podatek VAT.

Od każdego uczestnika pierwszego dnia pobytu pobierzemy kaucję w wysokości 30 zł na pokrycie ewentualnych strat spowodowanych przez niego w sprzęcie lub wyposażeniu ośrodka. Jeśli takich strat nie będzie – kaucję w całości oddamy w dniu wyjazdu.