Zabawy integracyjne: zapoznanie się uczestników, wprowadzenie dobrego klimatu, nawiązanie więzi między uczestnikami i kadrą obozową; podczas zajęć trzeba wykazać się bystrością umysłu, sprawnością fizyczną i kreatywnością.
Dr House: nauka podstaw pomocy przedmedycznej podczas zwariowanych zabaw, happeningi ratownicze, ocena obrażeń „poszkodowanego”, samodzielne konstruowanie improwizowanych noszy, transport „rannego” w niespotykanych warunkach, opatrywanie ran i wykorzystywanie przedmiotów codziennego użytku w niesieniu pomocy i symulacje akcji ratowniczych.
Śladami Indiany Jones’a: „czytanie mapy”, nauka posługiwania się busolą, odnajdywanie północnego kierunku, wędrówki na orientację, nocne podchody, gry terenowe, poszukiwania ukrytych wskazówek, zadań i artefaktów niezbędnych w dalszych zajęciach za pomocą elektronicznych wykrywaczy metali.
Test odwagi: wspólne wysłuchanie kilku historii grozy, a następnie indywidualne wykonywanie nocnych zadań, gdzie na uczestników czekać będą „niesamowite spotkania” i „zaskakujące przygody”; zabawa pod pełną kontrolą kadry obozowej.
Zajęcia sportowo-rekreacyjne: dzienne i nocne gry terenowe, rozgrywki sportowe na plaży, olimpiada obozowa, zajęcia gimnastyczne, zajęcia z chustą animacyjną, wyścigi na szczudłach, nartach wieloosobowych i w workach, wykonywanie zadań w 3 osobowych „Spodniach Clowna”.
Super strzelec: strzelanie w różnych pozycjach z proc, łuków, pistoletów i karabinków pneumatycznych do celów statycznych i ruchomych.
Akrobatyka: trickline – chodzenie po taśmie zawieszonej kilkadziesiąt centymetrów nad ziemią.
Letni hokej: mecze, gdzie kijami hokejowymi są szczotki do zamiatania, a taflą lodową olbrzymia folia pokryta pianą.
Poszukiwanie skarbu Neptuna: całodniowa gra terenowo-fabularna tocząca się w ośrodku, lesie i na plaży, rozszyfrowywanie wiadomości i wskazówek, wykonywanie zadań w celu odnalezienia skarbu.
Wycieczka rowerami wodnymi: z ratownikiem wodnym po Jeziorze Jamno.
Mokre przygody: przeprawy na dętkach, przelewanie wody przez „dziurawe rury”, baloniady i „mokra siatkówka”.
Nocny maraton filmowy.
Turnieje sportowe: piłka nożna, siatkówka, kometka, tenis stołowy.
„Holi Day” (festiwal kolorów): obrzucanie się bezpiecznymi, kolorowymi proszkami i sesja zdjęciowa.
Wycieczki piesze i spacery: po plaży połączone z ciekawymi zadaniami i niespodziankami.
Plażowanie i kąpiele (pod opieką ratowników wodnych).
Grillowanie: pod wiatą.
Realizacja programu będzie dostosowana do indywidualnych możliwości uczestników. Ze względu na warunki atmosferyczne i stan psychofizyczny większości uczestników program może ulec zmianie.
KADRA
Kadrę obozu stanowić będą osoby zatwierdzone w Kuratorium Oświaty i Wychowania. Wszystkie zajęcia odbywać się będą pod fachową opieką wychowawców, ratowników wodnych i instruktorów.
UBEZPIECZENIE
Zgodnie z aktualną polisą.
CO TRZEBA ZABRAĆ
Legitymację szkolną z numerem PESEL, mały plecak, ciepły sweter lub polar, dres sportowy, kurtkę przeciwdeszczową, buty turystyczne, latarkę z zapasem baterii, letnie nakrycie głowy, okulary słoneczne, krem z filtrem UV, środek przeciw komarom, strój kąpielowy.
MILE WIDZIANE
Instrumenty muzyczne i aparaty fotograficzne.