OBÓZ PRZYGODOWY

WAKACJE NA MAX-A

SŁONECZNY BRZEG, MIELNO

Wiek uczestników: 13-18 lat

Wakacje na max-a w Mielnie to jedna wielka zabawa! To obóz dla miłośników wypoczynku nad morzem oraz różnorodnych, nietypowych zajęć i zwariowanych pomysłów.

PROGRAM

Zajęcia w Parku Linowym „Tukan”: pokonywanie wysokościowego toru przeszkód (7 tras do wyboru o różnym poziomie trudności o łącznej długości 950m); przed zajęciami szkolenie z zasad bezpieczeństwa i prawidłowego posługiwania się sprzętem oraz poruszania się po torze.

„Akcja Komandos”: zajęcia strzeleckie z kilkoma scenariuszami na profesjonalnym polu paintballowym urealnione efektami pirotechnicznymi; na czas zajęć każdy uczestnik dostanie mundur, marker paintballowy, maskę, rękawiczki, kamizelkę ochronną i będzie miał do dyspozycji 150 kul.

I pomoc: rozpoznawanie sytuacji zagrożenia życia, ocena obrażeń poszkodowanego, wzywanie pomocy, zabezpieczenie miejsca wypadku, tamowanie krwotoków i opatrywanie ran, transport rannego, symulacja akcji ratowniczej.

„Zwariowana rywalizacja”: wyścigi na szczudłach, nartach wieloosobowych i w workach, przelewanie wody przez dziurawe rury, wykonywanie zadań w 3 osobowych „Spodniach Clowna”, turniej „mokrej siatkówki plażowej”, gdzie piłkami są balony napełnione wodą.

Orientering: „czytanie mapy”, nauka posługiwania się busolą, odnajdywanie północnego kierunku różnymi metodami, wykorzystanie nowoczesnych metod nawigacji, wędrówki na orientację, nocne podchody, zaawansowane gry terenowe, sygnalizacja i komunikowanie się w terenie.

Strzelectwo: z proc i łuków oraz krótkiej i długiej broni pneumatycznej do tarcz i celów ruchomych.

„Linowe ewolucje”: pokonywanie na czas mostu linowego nad wąwozem, trickline – chodzenie po taśmie zawieszonej kilkadziesiąt centymetrów nad ziemią.

„Skarb Mielna”: miejska gra terenowa na orientację, podczas której konieczne jest wykonywanie licznych zadań, zaliczanie prób i poszukiwanie ukrytych wskazówek z wykorzystaniem busoli i elektronicznych wykrywaczy metali.

„Holi Day” (festiwal kolorów): obrzucanie się bezpiecznymi, kolorowymi proszkami zakończone sesją zdjęciową.

„Świat Mokrych Rowerów”: wycieczka rowerami wodnymi z ratownikiem po Jeziorze Jamno.

Plażowanie i kąpiele: pod opieką ratowników wodnych.

Grillowanie: pod wiatą.

Realizacja programu obozu będzie dostosowana do indywidualnych możliwości większości uczestników. Ze względu na warunki atmosferyczne i stan psychofizyczny większości uczestników program może ulec zmianie.

UBEZPIECZENIE

Zgodnie z aktualną polisą.

CO TRZEBA ZABRAĆ

Legitymację szkolną z numerem PESEL, mały plecak, ciepły sweter lub polar, dres sportowy, kurtkę przeciwdeszczową, buty turystyczne, latarkę z zapasem baterii, letnie nakrycie głowy, okulary słoneczne, krem z filtrem UV, środek przeciw komarom, strój kąpielowy.

MILE WIDZIANE

Instrumenty muzyczne i aparaty fotograficzne.

O OŚRODKU

Ośrodek położony jest na ogrodzonym, zadrzewionym i oświetlonym terenie, przy ulicy wiodącej wprost na plażę, w odległości ok. 200 m od brzegu jeziora i ok. 230 m od morza. Ośrodek składa się z 5 budynków mieszkalnych oraz budynku, w którym mieści się jadalnia, kawiarnia, sala taneczna i salka dydaktyczna. Uczestnicy zakwaterowani będą w położonych wśród drzew pawilonach oddalonych od części wczasowej, w pokojach 2, 3 i 4 osobowych z łazienkami (umywalka, natrysk, WC); część pokoi z balkonami. Ponadto do dyspozycji obozowiczów: boisko do siatkówki, plac zabaw, wiata grillowa i tenis stołowy.

STRONA OBIEKTU
ADRES

Słoneczny Brzeg
ul. Słoneczna 5
76-032 Mielno
tel. 94 318 95 17
slonecznybrzeg@naturatour.pl

WYŻYWIENIE

Całodzienne (śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja); śniadania i kolacje w formie bufetu; pierwszym posiłkiem jest kolacja w dniu przyjazdu, ostatnim posiłkiem jest śniadanie w dniu wyjazdu oraz suchy prowiant na drogę powrotną.

Termin Cena
27.06.2022 – 07.07.2022 2 499 PLN
08.07.2022 – 18.07.2022 2 499 PLN
19.07.2022 – 29.07.2022 2 499 PLN
30.07.2022 – 09.08.2022 2 499 PLN
10.08.2022 – 20.08.2022 2 499 PLN
21.08.2022 – 31.08.2022 2 499 PLN

TRANSPORT: Autokarami turystycznymi z miast i za dopłatami podanymi w rozkładzie jazdy KATALOGU 2022 str. 121. Przyjazd indywidualny w dniu rozpoczęcia od godz. 15:00, wyjazd w dniu zakończenia do godz. 12:00.

  • 10 noclegów,
  • wyżywienie pełne,
  • opiekę kadry pedagogicznej, medycznej, ratownika, instruktorów,
  • program pobytu,
  • nagrody i pamiątki,
  • zorganizowany transport autokarowy (zgodnie z rozkładem jazdy) pod opieką konwojentów,
  • ubezpieczenie NNW,
  • suchy prowiant na drogę powrotną,
  • podatek VAT.

Od każdego uczestnika pierwszego dnia pobytu pobierzemy kaucję w wysokości 30 zł na pokrycie ewentualnych strat spowodowanych przez niego w sprzęcie lub wyposażeniu ośrodka. Jeśli takich strat nie będzie – kaucję w całości oddamy w dniu wyjazdu.