OBÓZ JEŹDZIECKI

WAKACJE W SIODLE

ZACISZE, SPAŁA

Wiek uczestników: 12-14 / 14-18 lat

Centrum „Zacisze” położone jest w Spale – malowniczej miejscowości wypoczynkowej w centralnej Polsce, 120 km od Warszawy, 60 km od Łodzi. Około 1 km od „Zacisza” płynie rzeka Pilica. wraz ze swym dopływem rzeczką Gać z tamami bobrów. CKS ,,Zacisze’’ to dwukondygnacyjny budynek leżący na przeszło hektarowym, oświetlonym, ogrodzonym i ładnie zagospodarowanym terenie.

 

CEL OBOZU

To nie tylko nauka podstaw lub doskonalenie posiadanych już umiejętności jeździeckich, ale także udział w szeregu zajęć i rywalizacji związanych z końmi i nie tylko. Zajęcia obozowe pozwolą także na poznanie leśnych okolic Spały i atrakcji tego terenu.

Jeździectwo: to 8 wizyt w „Stajni Królewskiej” w Glinniku obok Spały po 3-4 godziny każda; zajęcia realizowane będą w 3 grupach: początkującej, średniozaawansowanej i zaawansowanej; wszystkie konie są dobrze wyszkolone i przygotowane do pracy z dziećmi.

Zajęcia praktyczne:

  • grupa początkująca: (12 godzin zajęć podczas całego obozu) – jazda indywidualna na lonży, nauka stępowania i kłusowania, a po nabraniu wprawy jazda samodzielna na ujeżdżalni.
  • grupa średniozaawansowana i zaawansowana: (12 godzin w siodle podczas całego obozu) – jazda kłusem i galopem, jazda po drążkach, wyjazdy w teren, jeżeli pozwoli na to zaawansowanie jeździeckie uczestników; treningi ujeżdżeniowe na poziomie klasy P z elementami klasy N.
  • wszystkie grupy: siodłanie i kiełznanie koni, wyprowadzanie na padok i na trawę, kąpanie i karmienie, czyszczenie sierści i kopyt, prace porządkowe w stajni i obejściu koni, przejażdżki bryczką.
  • pony games: (gry i zabawy na koniach) – przechodzenie przez szarfę na koniu, jazda z kubkiem pełnym wody lub jajkiem na łyżce, slalom z zawiązanymi oczami, tor przeszkód, pokonywanie niewielkich przeszkód i wykonywanie podstawowych figur z zakresu woltyżerki.

Zajęcia teoretyczne:historia jeździectwa, anatomia konia i jego potrzeby behawioralne, budowa i rodzaje sprzętu jeździeckiego, trening młodych koni, przepisy dotyczące jeździectwa i sportów konnych, projekcje filmów instruktażowych i jeździeckich.

Strzelectwo: z proc i łuków oraz krótkiej i długiej broni pneumatycznej.

„Letni hokej”: mecze, gdzie kijami hokejowymi są szczotki do zamiatania, a taflą lodową olbrzymia folia pokryta pianą.

Zajęcia sprawnościowe: wyścigi w workach, na nartach wieloosobowych, szczudłach i w 3 osobowych „Spodniach Clowna”, zabawy z chustą animacyjną, turnieje sportowe.

Relaks: plażowanie nad Pilicą, wycieczki piesze i rowerowe po Spalskim Parku Krajobrazowym, dyskoteki, wieczory filmowe, ogniska, nocny biwak pod wiatą lub na terenie stajni.

Każdy uczestnik musi posiadać zaświadczenie od lekarza o braku przeciwwskazań do wykonywania jeździectwa oraz zgodę Rodziców na udział w szkoleniu.

 

CO TRZEBA ZABRAĆ

Mały plecak, śpiwór, karimata, ciepły sweter lub polar, dres sportowy, kurtka przeciwdeszczowa, buty turystyczne, latarka z zapasem baterii, letnie nakrycie głowy, okulary słoneczne, krem z filtrem UV, spray przeciw komarom, strój kąpielowy.

Dodatkowo (do zajęć jeździeckich): długie, wygodne spodnie (np. dresowe lub polarowe), pełne buty bez obcasów.

Mile widziane: własne kaski i buty jeździeckie. Stajnia zapewnia kaski na głowę.

O OŚRODKU

CKS ,,Zacisze’’ to dwukondygnacyjny budynek leżący na przeszło hektarowym, oświetlonym, ogrodzonym i ładnie zagospodarowanym terenie. Uczestnicy zakwaterowani będą w pokojach 2-, 3- i 4-os. z łazienkami (umywalka,
natrysk, WC), telewizorami i chłodziarkami. Do dyspozycji obozowiczów: jadalnia, automat z napojami i słodyczami, zadaszony kompleks ogniskowy składający się z 7 altan, plac zabaw dla dzieci, bilard, piłkarzyki, tenis stołowy; w całym obiekcie jest bezpłatny dostęp do Internetu – free WiFi!

Strona obiektu

ADRES

ul. Piłsudskiego 20
97-215 Spała
tel: 44 724 23 56 / 710 14 15

WYŻYWIENIE

3 x dziennie + podwieczorek (od kolacji w dniu przyjazdu do śniadania w dniu wyjazdu + suchy prowiant na drogę powrotną) – śniadania i kolacje w formie bufetu.

Terminy CenaPrzy rezerwacji
25.05-09.06.2023

05.07 – 15.07.2023

 

3 799 PLN

——-

16.07 – 26.07.2023
27.07 – 06.08.2023
07.08 – 17.08.2023
 

3 799 PLN

3 499 PLN

Promocja dotyczy wybranych turnusów.
TRANSPORT: 
Autokarami turystycznymi z miast i za dopłatami podanymi w rozkładzie jazdy. Szczegóły w naszych Biurach Podróży i na Infolinii 22 266 87 65.  Przyjazd indywidualny w dniu rozpoczęcia od godz. 15:00, wyjazd w dniu zakończenia do godz 12:00.

CENA ZAWIERA

 • 10 noclegów i pełne wyżywienie,
 • opiekę pedagogiczną i instruktorską,
 • realizację programu, nagrody i pamiątki,
 • dojazdy lokalne, ubezpieczenie NNW (10.000 zł) Signal Iduna SA,
 • kadrę: ratowników wodnych, instruktorów: strzelectwa sportowego i jeździectwa.

UWAGI

 • Ze względu na warunki atmosferyczne i stan psychofizyczny większości uczestników program może ulec zmianie.
 • Zajęcia odbywać się będą z zastosowaniem niezbędnych elementów zapewniających bezpieczeństwo.
 • Możliwość zakupu: mundurów wojskowych z demobilu oraz akcesoriów militarnych.
 • Jeżeli dziecko przyjmuje leki, prosimy o zaopatrzenie uczestnika w te leki i kartkę od lekarza z informacją o ich dawkowaniu. Uczestnik po przyjeździe musi przekazać leki z informacją kierownikowi.
 • Od każdego uczestnika pierwszego dnia pobytu pobierzemy kaucję 50 zł na pokrycie ewentualnych strat spowodowanych przez niego w sprzęcie lub w wyposażeniu ośrodka. Jeśli takich strat nie będzie – kaucję w całości oddamy w dniu wyjazdu.
 • Każdy uczestnik otrzyma na własność bidon na wodę.
 • Podział na grupy wiekowe będzie realizowany przy min. 10 osobach w danym przedziale wiekowym.