Jeździectwo: to 8 wizyt w „Królewskiej Stajni” w Glinniku obok Spały po 3-4 godzin każda; zajęcia realizowane będą w 3 grupach: początkującej, średniozaawansowanej i zaawansowanej; wszystkie konie są dobrze wyszkolone i przygotowane do pracy z dziećmi.
Zajęcia praktyczne:
-
- grupa początkująca: (12 godzin podczas całego obozu) – jazda indywidualna na lonży, nauka stępowania i kłusowania, a po nabraniu wprawy jazda samodzielna na ujeżdżalni.
- grupa średniozaawansowana i zaawansowana: (12 godzin w siodle podczas całego obozu) – jazda kłusem i galopem, jazda po drążkach, wyjazdy w teren jeżeli pozwoli na to zaawansowanie jeździeckie uczestników oraz treningi ujeżdżeniowe.
- wszystkie grupy: siodłanie i kiełznanie, wyprowadzanie na padok i na trawę, kąpanie i karmienie koni, czyszczenie sierści i kopyt, prace porządkowe w stajni i obejściu koni.
- pony games: (gry i zabawy na koniach) – przechodzenie przez szarfę na koniu, jazda z kubkiem pełnym wody lub jajkiem na łyżce, slalom z zawiązanymi oczami, tor przeszkód, pokonywanie niewielkich przeszkód i wykonywanie podstawowych figur z zakresu woltyżerki.
Zajęcia teoretyczne: historia jeździectwa, anatomia konia i jego potrzeby behawioralne, budowa i rodzaje sprzętu jeździeckiego, trening młodych koni, przepisy dotyczące jeździectwa i sportów konnych, projekcje filmów instruktażowych i jeździeckich.
Strzelectwo: z proc i łuków oraz krótkiej i długiej broni pneumatycznej.
„Letni hokej”: mecze, gdzie kijami hokejowymi są szczotki do zamiatania, a taflą lodową olbrzymia folia pokryta pianą.
Zajęcia sprawnościowe: wyścigi w workach, na nartach wieloosobowych, szczudłach w 3 osobowych „Spodniach Clowna”, zabawy z chustą animacyjną.
Relaks: plażowanie nad Pilicą, wycieczki piesze i rowerowe po Spalskim Parku Krajobrazowym, dyskoteki, wieczory filmowe, ogniska, nocny biwak pod wiatą lub na terenie stajni.
Każdy uczestnik musi posiadać zaświadczenie od lekarza o braku przeciwwskazań do wykonywania jeździectwa oraz zgodę Rodziców na udział w szkoleniu.
WYMAGANY EKWIPUNEK (do zajęć jeździeckich)
Długie, wygodne spodnie (np. dresowe lub polarowe), pełne buty bez obcasów.
Mile widziane: własne kaski i buty jeździeckie.
Stajnia zapewnia kaski na głowę.
KADRA
Kadrę obozu stanowić będą osoby zatwierdzone w Kuratorium Oświaty i Wychowania. Wszystkie zajęcia specjalistyczne prowadzone będą przez instruktorów jeździectwa i poszczególnych form rekreacji z zastosowaniem wszelkich niezbędnych elementów zapewniających bezpieczeństwo.
Ze względu na warunki atmosferyczne i stan psychofizyczny większości uczestników program może ulec zmianie.
UBEZPIECZENIE
Zgodnie z aktualną polisą.
CO TRZEBA ZABRAĆ
Legitymację szkolną, zegarek, mały plecak, śpiwór, karimatę, ciepły sweter lub polar, dres sportowy, kurtkę przeciwdeszczową, buty turystyczne, latarkę z zapasem baterii, letnie nakrycie głowy, okulary słoneczne, krem ochronny z filtrem UV, strój kąpielowy, nr PESEL.