OBÓZ JEŹDZIECKI

WAKACJE W SIODLE

ZACISZE, SPAŁA

Wiek uczestników: 10-14 / 14-18 lat

Ośrodek „Zacisze” położony jest w Spale – malowniczej miejscowości wypoczynkowej w centralnej Polsce, 120 km od Warszawy, 60 km od Łodzi. Około 1 km od „Zacisza” płynie rzeka Pilica. wraz ze swym dopływem rzeczką Gać z tamami bobrów. OKS ,,Zacisze’’ to dwukondygnacyjny budynek leżący na przeszło hektarowym, oświetlonym, ogrodzonym i ładnie zagospodarowanym terenie. Do dyspozycji obozowiczów: jadalnia, kawiarnia z ogródkiem letnim, zadaszony kompleks ogniskowy składający się z 7 altan, plac zabaw dla dzieci, bilard, piłkarzyki, tenis stołowy, wypożyczalnia rowerów, boisko do siatkówki plażowej; w całym obiekcie jest bezpłatny dostęp do Internetu – free WiFi!

CEL OBOZU

To nie tylko nauka podstaw lub doskonalenie posiadanych już umiejętności jeździeckich, ale także udział w szeregu zajęć i rywalizacji związanych z końmi i nie tylko. Zajęcia obozowe pozwolą także na poznanie leśnych okolic Spały i atrakcji tego terenu.

Jeździectwo: to 8 wizyt w „Królewskiej Stajni” w Glinniku obok Spały po 3-4 godzin każda; zajęcia realizowane będą w 3 grupach: początkującej, średniozaawansowanej i zaawansowanej; wszystkie konie są dobrze wyszkolone i przygotowane do pracy z dziećmi.
Zajęcia praktyczne:

  • grupa początkująca: (12 godzin podczas całego obozu) – jazda indywidualna na lonży, nauka stępowania i kłusowania, a po nabraniu wprawy jazda samodzielna na ujeżdżalni.
  • grupa średniozaawansowana i zaawansowana: (12 godzin w siodle podczas całego obozu) – jazda kłusem i galopem, jazda po drążkach, wyjazdy w teren jeżeli pozwoli na to zaawansowanie jeździeckie uczestników oraz treningi ujeżdżeniowe.
  • wszystkie grupy: siodłanie i kiełznanie, wyprowadzanie na padok i na trawę, kąpanie i karmienie koni, czyszczenie sierści i kopyt, prace porządkowe w stajni i obejściu koni.
  • pony games: (gry i zabawy na koniach) – przechodzenie przez szarfę na koniu, jazda z kubkiem pełnym wody lub jajkiem na łyżce, slalom z zawiązanymi oczami, tor przeszkód, pokonywanie niewielkich przeszkód i wykonywanie podstawowych figur z zakresu woltyżerki.

Zajęcia teoretyczne: historia jeździectwa, anatomia konia i jego potrzeby behawioralne, budowa i rodzaje sprzętu jeździeckiego, trening młodych koni, przepisy dotyczące jeździectwa i sportów konnych, projekcje filmów instruktażowych i jeździeckich.
Strzelectwo: z proc i łuków oraz krótkiej i długiej broni pneumatycznej.
„Letni hokej”: mecze, gdzie kijami hokejowymi są szczotki do zamiatania, a taflą lodową olbrzymia folia pokryta pianą.
Zajęcia sprawnościowe: wyścigi w workach, na nartach wieloosobowych, szczudłach w 3 osobowych „Spodniach Clowna”, zabawy z chustą animacyjną.
Relaks: plażowanie nad Pilicą, wycieczki piesze i rowerowe po Spalskim Parku Krajobrazowym, dyskoteki, wieczory filmowe, ogniska, nocny biwak pod wiatą lub na terenie stajni.
Każdy uczestnik musi posiadać zaświadczenie od lekarza o braku przeciwwskazań do wykonywania jeździectwa oraz zgodę Rodziców na udział w szkoleniu.

WYMAGANY EKWIPUNEK (do zajęć jeździeckich)

Długie, wygodne spodnie (np. dresowe lub polarowe), pełne buty bez obcasów.
Mile widziane: własne kaski i buty jeździeckie.
Stajnia zapewnia kaski na głowę.

KADRA

Kadrę obozu stanowić będą osoby zatwierdzone w Kuratorium Oświaty i Wychowania. Wszystkie zajęcia specjalistyczne prowadzone będą przez instruktorów jeździectwa i poszczególnych form rekreacji z zastosowaniem wszelkich niezbędnych elementów zapewniających bezpieczeństwo.

Ze względu na warunki atmosferyczne i stan psychofizyczny większości uczestników program może ulec zmianie.

UBEZPIECZENIE

Zgodnie z aktualną polisą.

CO TRZEBA ZABRAĆ

Legitymację szkolną, zegarek, mały plecak, śpiwór, karimatę, ciepły sweter lub polar, dres sportowy, kurtkę przeciwdeszczową, buty turystyczne, latarkę z zapasem baterii, letnie nakrycie głowy, okulary słoneczne, krem ochronny z filtrem UV, strój kąpielowy, nr PESEL.

O OŚRODKU

OKS ,,Zacisze’’ to dwukondygnacyjny budynek leżący na przeszło hektarowym, oświetlonym, ogrodzonym i ładnie zagospodarowanym terenie. Dysponuje on 171 miejscami noclegowymi. Do dyspozycji obozowiczów: jadalnia, kawiarnia z ogródkiem letnim, zadaszony kompleks ogniskowy składający się z 7 altan, plac zabaw dla dzieci, bilard, piłkarzyki, tenis stołowy, wypożyczalnia rowerów, w całym obiekcie jest bezpłatny dostęp do Internetu – free WiFi!

Zakwaterowanie: Pokoje 2-, 3- i 4-osobowe; wszystkie pokoje posiadają łazienki z prysznicem i lodówki.

Strona obiektu
ADRES

ul. Piłsudskiego 20
97-215 Spała
tel: 44 724 23 56 / 710 14 15

WYŻYWIENIE

Całodzienne 4x (śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja); śniadania i kolacje w formie bufetu; świadczenia rozpoczynają się kolacją w dniu przyjazdu, kończą śniadaniem w dniu wyjazdu + suchy prowiant na drogę powrotną.

Termin Cena
27.06.2022 – 07.07.2022 3 099 PLN
08.07.2022 – 18.07.2022 3 099 PLN
19.07.2022 – 29.08.2022 3 099 PLN
30.07.2022 – 09.08.2022 3 099 PLN
10.08.2022 – 20.08.2022 3 099 PLN
21.08.2022 – 31.08.2022 3 099 PLN

TRANSPORT: Autokarami turystycznymi z miast i za dopłatami podanymi w rozkładzie jazdy KATALOGU 2022 str. 121. Przyjazd indywidualny w dniu rozpoczęcia od godz. 15:00, wyjazd w dniu zakończenia do godz 12:00.

 • 10 noclegów,
 • wyżywienie 3 x dziennie + podwieczorek,
 • opiekę kadry pedagogicznej, medycznej, ratownika, instruktorów,
 • program pobytu,
 • nagrody i pamiątki,
 • zorganizowany transport autokarowy (zgodnie z rozkładem jazdy) pod opieką konwojentów,
 • suchy prowiant na drogę powrotną,
 • ubezpieczenie NNW,
 • podatek VAT.

Od każdego uczestnika pierwszego dnia pobytu pobierzemy kaucję w wysokości 30 zł na pokrycie ewentualnych strat spowodowanych przez niego w sprzęcie lub wyposażeniu ośrodka. Jeśli takich strat nie będzie – kaucję w całości oddamy w dniu wyjazdu.