OBÓZ PRZYGODOWY

WAKACJE Z ADRENALINĄ

ZACISZE, SPAŁA

Wiek uczestników: 10-13 lat / 10-16 lat

Ośrodek „Zacisze” położony jest w Spale – malowniczej miejscowości wypoczynkowej w centralnej Polsce, 120 km od Warszawy, 60 km od Łodzi. Około 1 km od „Zacisza” płynie rzeka Pilica. OKS ,,Zacisze’’ to dwukondygnacyjny budynek leżący na przeszło hektarowym, oświetlonym, ogrodzonym i ładnie zagospodarowanym terenie. Dysponuje on 171 miejscami noclegowymi. Do dyspozycji obozowiczów: jadalnia, kawiarnia z ogródkiem letnim, zadaszony kompleks ogniskowy składający się z 7 altan, plac zabaw dla dzieci, bilard, piłkarzyki, tenis stołowy, wypożyczalnia rowerów, boisko do siatkówki plażowej; w całym obiekcie jest bezpłatny dostęp do Internetu – free WiFi!

CEL OBOZU

Poznanie różnych form aktywności – kajakarstwa, strzelectwa, turystyki rowerowej i pieszej, imprez na orientację podczas zwiedzania atrakcji Spały i jej okolic. Nikt na pewno nie będzie się nudził, gdyż różnorodność zajęć go zadowoli. Obóz zalecany jest dla dzieci i młodzieży lubiącej przygody i aktywność.

Spływ kajakowy rzeką Pilicą: ze Spały do Inowłodza; poprzedzi go profesjonalne przeszkolenia kajakowe; uczestnicy w nowoczesnych kajakach polietylenowych prowadzeni przez doświadczonych instruktorów i ratowników wodnych przepłyną przez Rezerwat Spała i meandry rzeki w Spalskim Parku Krajobrazowym; otrzymają na czas spływu kamizelki asekuracyjne.
Paintballowa potyczka: strategiczna zabawa strzelecka z bronią na żelowe kulki w terenie leśnym – kilka scenariuszy zajęć; każdy uczestnik dostanie na czas zajęć karabinek paintballowy, mundur, maskę ochronną; będzie miał do dyspozycji 100 kul.
Zajęcia w Parku Linowym „Nad Pilicą”: pokonywanie wysokościowego toru przeszkód; każda z czterech tras to szereg podestów zawieszonych na różnych wysokościach pni drzew połączonych linami nośnymi, siatkami, łańcuchami i drabinkami; przed zajęciami szkolenie z zasad bezpieczeństwa i prawidłowego posługiwania się sprzętem; wszystkie zajęcia pod nadzorem instruktorów; ponadto zabawy na „dmuchańcach” i wyścigi gokartami rowerowymi.
I pomoc przedmedyczna: ćwiczenia wzywania pomocy, zabezpieczenia miejsca wypadku, tamowanie krwotoków i opatrywanie ran, transport rannego w trudnych warunkach terenowych, symulacja akcji ratowniczych z użyciem noszy, bandaży i szyn usztywniających.
Podziemna Trasa Turystyczna „Groty Nagórzyckie” (zwiedzanie z przewodnikiem) – wiodąca 160 metrów przez oświetlone sale, wnęki i korytarze pozostałości po dawnej podziemnej kopalni piasku szklarskiego z XVIII i XIX wieku.
Trening strzelecki: strzelanie z proc, łuków, krótkiej i długiej broni pneumatycznej w różnych pozycjach do celów stałych i ruchomych.
Spalska Spartakiada: wyścigi zespołów na nartach wieloosobowych, szczudłach i w workach, przelewanie wody przez dziurawe rury i przenoszenie jej w gigantycznych cedzakach, wykonywanie zadań w 3-osobowych spodniach Clowna, zabawy z chustą animacyjną.
Orientering: „czytanie mapy”, nauka posługiwania się busolą, odnajdywanie północnego kierunku, wędrówki na orientację, nocne podchody, zaawansowane gry terenowe, nocny biwak w lesie lub pod wiatą.
Poszukiwania: ukrytych wskazówek, zadań i artefaktów niezbędnych w dalszych zajęciach za pomocą elektronicznych wykrywaczy metali.
Turnieje sportowe: tenis stołowy, bilard, siatkówka.
Wycieczki rowerowe: wytyczonymi ścieżkami rowerowymi do Tomaszowa Mazowieckiego, Inowłodza, ptaszarni w Spale oraz do licznych atrakcji przyrodniczych i historycznych Spalskiego Parku Krajobrazowego.
Wycieczki piesze: ścieżką edukacyjną przez Rezerwat Spała oraz do niemieckiego ośrodka dowodzenia Anlage Mitte z czasów II Wojny Światowej w Konewce (zwiedzanie z przewodnikiem schronu kolejowego i fortyfikacji); zajęcia z terenoznawstwa.
Dyskoteki, wieczory filmowe i ogniska z ciekawym programem.
Zabawy w wodzie i plażowanie nad Pilicą: baloniada (bitwa balonami napełnionymi wodą).

Istnieje możliwość zakupu mundurów wojskowych oraz akcesoriów wojskowych i survivalowych.

KADRA

Kadrę obozu stanowić będą osoby zatwierdzone w Kuratorium Oświaty i Wychowania. Wszystkie zajęcia specjalistyczne prowadzone będą przez instruktorów survivalu, strzelectwa, samoobrony i poszczególnych form rekreacji z zastosowaniem wszelkich niezbędnych elementów zapewniających bezpieczeństwo (okulary ochronne lub gogle, maski ochronne) i posiadających wymagane atesty.

UBEZPIECZENIE

Zgodnie z aktualną polisą

CO TRZEBA ZABRAĆ

Legitymację szkolną, zegarek, mały plecak, śpiwór, karimatę, ciepły sweter lub polar, dres sportowy, kurtkę przeciwdeszczową, buty turystyczne, latarkę z zapasem baterii, letnie nakrycie głowy, okulary słoneczne, krem ochronny z filtrem UV, strój kąpielowy, nr PESEL.

MILE WIDZIANE

Odzież moro, buty wojskowe, instrumenty muzyczne i aparaty fotograficzne.

O OŚRODKU

OKS ,,Zacisze’’ to dwukondygnacyjny budynek leżący na przeszło hektarowym, oświetlonym, ogrodzonym i ładnie zagospodarowanym terenie. Dysponuje on 171 miejscami noclegowymi. Do dyspozycji obozowiczów: jadalnia, kawiarnia z ogródkiem letnim, zadaszony kompleks ogniskowy składający się z 7 altan, plac zabaw dla dzieci, bilard, piłkarzyki, tenis stołowy, wypożyczalnia rowerów, w całym obiekcie jest bezpłatny dostęp do Internetu – free WiFi!

Zakwaterowanie: Pokoje 2-, 3- i 4-osobowe; wszystkie pokoje posiadają łazienki z prysznicem i lodówki.

Strona obiektu
ADRES

ul. Piłsudskiego 20
97-215 Spała
tel: 44 724 23 56 / 710 14 15

WYŻYWIENIE

Całodzienne 4x (śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja); śniadania i kolacje w formie bufetu; świadczenia rozpoczynają się kolacją w dniu przyjazdu, kończą śniadaniem w dniu wyjazdu + suchy prowiant na drogę powrotną.

Termin Cena
27.06.2022 – 07.07.2022 2 599 PLN
08.07.2022 – 18.07.2022 2 599 PLN
19.07.2022 – 29.07.2022 2 599 PLN
30.07.2022 – 09.08.2022 2 599 PLN
10.08.2022 – 20.08.2022 2 599 PLN
21.08.2022 – 31.08.2022 2 599 PLN

TRANSPORT: Autokarami turystycznymi z miast i za dopłatami podanymi w rozkładzie jazdy KATALOGU 2022 str. 121. Przyjazd indywidualny w dniu rozpoczęcia od godz. 15:00, wyjazd w dniu zakończenia do godz. 12:00.

  • 10 noclegów,
  • wyżywienie 3 x dziennie + podwieczorek,
  • opiekę kadry pedagogicznej, medycznej, ratownika, instruktorów,
  • program pobytu,
  • nagrody i pamiątki,
  • zorganizowany transport autokarowy (zgodnie z rozkładem jazdy) pod opieką konwojentów,
  • suchy prowiant na drogę powrotną,
  • ubezpieczenie NNW,
  • podatek VAT.

Od każdego uczestnika pierwszego dnia pobytu pobierzemy kaucję w wysokości 30 zł na pokrycie ewentualnych strat spowodowanych przez niego w sprzęcie lub wyposażeniu ośrodka. Jeśli takich strat nie będzie – kaucję w całości oddamy w dniu wyjazdu.