KOLONIA/OBÓZ MŁODZIEŻOWY

MISTRZ GIER

STOKROTKA, KARPACZ

Wiek uczestników: 9-15 lat

Kolonia w Karpaczu jest dla miłośników gór, którzy lubią aktywnie spędzać czas. W programie czekają na Was wycieczki, zajęcia integracyjne, gry terenowe i wycieczki górskie. Są także wejścia do Aquaparku oraz spływ pontonami raftingowymi. Na pewno nie będziecie się tutaj nudzić, a jedynie dobrze bawić.

DZIEŃ 1: Wyjazd w kierunku Karpacza. Przyjazd do ośrodka w godzinach popołudniowych. Zakwaterowanie w ośrodku, obiad. Zapoznanie się z terenem i grupą. Przedstawienie programu…co i kiedy robimy oraz zasady współzawodnictwa „Mistrz Gry”. Kolacja, nocleg.

DZIEŃ 2: Śniadanie. Wyjście na kąpielisko w Karpaczu. Powrót do ośrodka na obiad. Zajęcia sportowe na boiskach w ramach programu: siatkówka, dwa ognie, Mafia. Zdobywanie pierwszych punktów. W przypadku gier zespołowych
punkty zdobywa każdy zawodnik wygranej drużyny. Kolacja.

DZIEŃ 3: Śniadanie. Wjazd kolejką na Kopę. Przejście z przewodnikiem górskim pod obserwatorium na Śnieżce. Zejście do schroniska Samotnia. Przejście do Św. Wang – jedyna budowla tego typu w Polsce. Powrót do ośrodka na obiad. Możliwość zdobycia kolejnych punktów. Turniej planszówek. Kolacja.

DZIEŃ 4: Śniadanie. Po śniadaniu przygoda: Spływ pontonami raftingowymi – to atrakcja, która łączy ze sobą trzy elementy – współdziałanie na wodzie, aktywny wypoczynek oraz spędzanie niezapomnianych chwil na łonie natury. Spływ o długości 4km. Pontony są 7-10 osobowe. Każdy uczestnik dostanie na wyposażenie pagaj (wiosło) i kamizelkę asekuracyjną. Rzeka Bóbr na tym odcinku, przy odpowiednim stanie wody jest bardzo spokojna i przyjazna. Pontony RAFTINGOWE, które mamy na wyposażeniu są profesjonalne i atestowane. Zajęcia fakultatywne. Wycieczka nad niesamowite Jezioro Pilchowickie przejście przez tamę na jeziorze i odkrywanie tajemnicy jeziora. Powrót do ośrodka. Obiad. Dzień Gier komputerowych oraz Gier na telefonach. Wizyta w Muzeum Konsol Gier Video. Kolacja.

DZIEŃ 5: Śniadanie. Odkrywanie tajemnic Karpacza. Gra terenowa, w której za pomocą map scenariusza uda nam się rozwiązać zdania związane z miejscowością. Powrót na obiad. Zajęcia na terenie ośrodka. Zajęcia sportowe na terenie Orlika. Dyskoteka na terenie ośrodka. Kolacja.

DZIEŃ 6: Wczesne Śniadanie. Pobranie suchego prowiantu. Wyjazd na całodzienną wycieczkę do Czech. Niezwykłe i tajemnicze Skalne Miasta. Wędrówka labiryntami skalnymi. Rejs tratwa i przez jeziorko. Wodospad Króla Gór. Powrót do ośrodka na kolację.

DZIEŃ 7: Śniadanie. Zajęcia w ośrodku, integracja, gry zespołowe. Dzień Gier karcianych, nauczycie się grać w 1000, Uno, Remika. Obiad. Zajęcia popołudniowe. Kolacja. W tym dniu ognisko z pieczeniem kiełbasek.

DZIEŃ 8: Śniadanie. Wyjście na kąpielisko w Karpaczu. Powrót do ośrodka. Obiad. Gra na wesoło „Czego ode mnie chcecie?”. Kolacja.

DZIEŃ 9: Śniadanie. Spacer na teren Karkonoskiego Parku Narodowego. Gra ostatniej szansy. Obiad. Podsumowanie wyjazdu, wręczenie nagród i wyróżnień. Zsumowanie punktacji. Ogłoszenie Mistrza Gry. Prezentacje stworzonych przez Was gier i wybór najlepszego pomysłu. Kolacja.

DZIEŃ 10: Śniadanie. Pobranie suchego prowiantu. Wykwaterowanie. Wyjazd w drogę powrotną.

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Wskazane jest zabranie kremów z filtrem ochronnym, nakrycia głowy, okularów
przeciwsłonecznych, a także małego plecaka jako bagażu podręcznego podczas wycieczek, wymagane jest zabranie legitymacji szkolnej i obuwia domowego, kieszonkowe dzieci (na własne potrzeby) można zdeponować u wychowawcy po przyjeździe do ośrodka.

O OŚRODKU

Ośrodek wczasowy „Stokrotka” posiada 112 miejsc noclegowych w czterech budynkach: Stokrotka, Rusałka, Kaprys, Jodełka, w których znajdują się pokoje 2-, 3-, 4-os., pokoje typu studio. W głównym budynku „Stokrotka” znajduje się recepcja z barem, 2 jadalnie obok siebie, sauna, kącik zabaw dla dzieci, stół do tenisa stołowego. Na terenie ośrodka znajduje się miejsce na ognisko, grill. Boisko do siatkówki, koszykówki. W odległości 100 metrów od obiektu do dyspozycji grupy boiska „Orlik”.

STRONA OBIEKTU
ADRES

Stokrotka
ul. Karkonoska 55
58-540 Karpacz
tel. 75 761 94 15
stokrotka@naturatour.pl

WYŻYWIENIE

3 razy dziennie: śniadanie, obiad, kolacja i suchy prowiant na drogę powrotną. Turnus rozpoczyna się obiadem w dniu przyjazdu, a kończy się śniadaniem w dniu wyjazdu.

TerminCena
25.06-04.07.20232 300 PLN
18.07 – 27.07.2023
28.07 – 06.08.2023
07.08 – 16.08.2023
2 350 PLN

TRANSPORT: Przejazd autokarem z Katowic – bezpłatnie, z innych miast mogą obowiązywać dopłaty. Szczegóły w naszych Biurach Podróży i na Infolinii 22 266 87 65.

 • przejazd autokarem, 9 noclegów,
 • wyżywienie 3 razy dziennie oraz prowiant na drogę powrotną,
 • opiekę kadry pedagogicznej, kierownika,
 • wycieczka autokarowa do Czeskich Skalnych Miast w Aderspachu,
 • zwiedzanie Karpacza, unikatowa budowla Świątynia Wang,
 • wjazd kolejką na kopę i przejście z przewodnikiem na Śnieżkę,
 • 2 wejście na kąpielisko w Karpaczu,
 • zwiedzanie Muzeum Konsol Gier Video,
 • rafting i zajęcia integracyjne nad Jeziorem Pilchowickim,
 • gra terenowa Tajemnice Karpacza,
 • wycieczki górskie na teren Karkonoskiego Parku Narodowego,
 • realizacja programu wyjazdu „Master Game”,
 • opieka medyczna – pielęgniarka na miejscu + lekarz na telefon,
 • ubezpieczenie NNW 3000 zł.

CENA NIE ZAWIERA:
• obowiązkowo 200 koron na bilety wstępu oraz przewodnika lokalnego,
• składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 2 zł/os. oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy – 2 zł/os. (składki doliczane są automatycznie w momencie dokonania rezerwacji).

Uczestnicy muszą posiadać ważny paszport lub dowód osobisty.