OBÓZ REKREACYJNY

SŁONECZNE WAKACJE

SŁONECZNY BRZEG, MIELNO

Wiek uczestników: 12-15 lat / 15-18 lat

Obóz rekreacyjny w Mielnie to mnóstwo radości i zabawy. Na uczestników czekają zabawy integracyjne, Dr House, test odwagi, zajęcia sportowo-rekreacyjne, super strzelec, akrobatyka, letni hokej, poszukiwanie skarbu Neptuna, mokre przygody i wiele innych.

Zabawy integracyjne: zapoznanie się uczestników, wprowadzenie dobrego klimatu, nawiązanie więzi między uczestnikami i kadrą obozową; podczas zajęć trzeba wykazać się bystrością umysłu, sprawnością fizyczną i kreatywnością.

Dr House: nauka podstaw pomocy przedmedycznej podczas zwariowanych zabaw, happeningi ratownicze, ocena obrażeń „poszkodowanego”, samodzielne konstruowanie improwizowanych noszy, transport „rannego” w trudnych warunkach, nauka opatrywania ran i wykorzystania przedmiotów codziennego użytku w niesieniu pomocy, ćwiczenia i symulacje akcji ratowniczych.

Śladami Indiany Jones’a: „czytanie mapy”, nauka posługiwania się busolą, odnajdywanie północnego kierunku, wędrówki na orientację, nocne podchody, gry terenowe, poszukiwania ukrytych wskazówek, zadań, artefaktów i innych przedmiotów niezbędnych w dalszych zajęciach za pomocą elektronicznych wykrywaczy metali.

Test odwagi: wspólne wysłuchanie kilku historii grozy, a następnie indywidualne wykonywanie nocnych zadań, gdzie na uczestników czekać będą „straszne zasadzki”, „niesamowite spotkania” i „zaskakujące przygody”; zabawa pod pełną kontrolą kadry obozowej.

Zajęcia sportowo-rekreacyjne: dzienne i nocne gry terenowe, rozgrywki sportowe na plaży, olimpiada obozowa, zajęcia gimnastyczne, zajęcia z chustą animacyjną, wyścigi na szczudłach, nartach wieloosobowych i w workach, zadania w 3-os. „Spodniach Clowna”.

Super strzelec: strzelanie w różnych pozycjach z proc, łuków, pistoletów i karabinków pneumatycznych do celów statycznych i ruchomych.

Akrobatyka: trickline – chodzenie po taśmie zawieszonej kilkadziesiąt centymetrów nad ziemią.

Letni hokej: mecze, gdzie kijami hokejowymi są szczotki do zamiatania, a taflą lodową olbrzymia folia pokryta pianą.

Poszukiwanie skarbu Neptuna: całodniowa gra terenowo-fabularna tocząca się w ośrodku, lesie i na plaży, rozszyfrowywanie wiadomości i wskazówek, wykonywanie zadań w celu odnalezienia skarbu.

Mokre przygody: przeprawy na dętkach, przelewanie wody przez „dziurawe rury”, baloniady i „mokra siatkówka”.

Wycieczka rowerami wodnymi: z ratownikiem wodnym po Jeziorze Jamno.

Nocny maraton filmowy.

Turnieje sportowe: siatkówka, kometka, tenis stołowy.

„Holi Day” (festiwal kolorów): obrzucanie się bezpiecznymi, kolorowymi proszkami zakończone sesją fotograficzną.

Wycieczki piesze i spacery: po plaży połączone z ciekawymi zadaniami i niespodziankami.

Plażowanie i kąpiele: pod opieką ratowników wodnych.

Grillowanie: pod wiatą.

CO TRZEBA ZABRAĆ

Mały plecak, ciepły sweter lub polar, dres sportowy, kurtka przeciwdeszczowa, buty turystyczne, latarka z zapasem baterii, letnie nakrycie głowy, okulary słoneczne, krem ochronny z filtrem UV, strój kąpielowy.

MILE WIDZIANE

Instrumenty muzyczne.

O OŚRODKU

Ośrodek składa się z 5 dwukondygnacyjnych pawilonów hotelowych i budynku głównego, w którym mieści się jadalnia, sala taneczna i salka dydaktyczna. Uczestnicy zakwaterowani będą w położonych wśród drzew pawilonach oddalonych od części wczasowej, w pokojach 2-, 3- i 4-os. z łazienkami (umywalka, natrysk, WC); część pokoi z balkonami. Ponadto do dyspozycji obozowiczów: boisko do siatkówki, plac zabaw, wiata grillowa i tenis stołowy.

Strona obiektu
ADRES

Słoneczny Brzeg
ul. Słoneczna 5
76-032 Mielno
tel. 94 318 95 17
slonecznybrzeg@naturatour.pl

WYŻYWIENIE

3 x dziennie + podwieczorek (od kolacji w dniu przyjazdu do śniadania w dniu wyjazdu + suchy prowiant na drogę powrotną) – śniadania i kolacje w formie bufetu.

Terminy CenaPrzy rezerwacji
25.05-09.06.2023

07.07 – 17.07.2023
18.07 – 28.07.2023

 

3 199 PLN

——-

29.07 – 08.08.2023
09.08 – 19.08.2023
 

3 199 PLN

2 899 PLN

Promocja dotyczy wybranych turnusów.
TRANSPORT: 
Autokarami turystycznymi z miast i za dopłatami podanymi w rozkładzie jazdy. Szczegóły w naszych Biurach Podróży i na Infolinii 22 266 87 65.  Przyjazd indywidualny w dniu rozpoczęcia od godz. 18:00, wyjazd w dniu zakończenia do godz 8:00.

CENA ZAWIERA

  • 10 noclegów i pełne wyżywienie,
  • opiekę pedagogiczną i instruktorską,
  • realizację programu, nagrody i pamiątki,
  • dojazdy lokalne, ubezpieczenie NNW (10.000 zł) Signal Iduna SA,
  • kadrę: ratownicy wodni, instruktorzy strzelectwa sportowego.

UWAGI

  • Ze względu na warunki atmosferyczne i stan psychofizyczny większości uczestników program może ulec zmianie.
  • Zajęcia odbywać się będą z zastosowaniem niezbędnych elementów zapewniających bezpieczeństwo.
  • Jeżeli dziecko przyjmuje leki, prosimy o zaopatrzenie uczestnika w te leki i kartkę od lekarza z informacją o ich dawkowaniu. Uczestnik po przyjeździe musi przekazać leki z informacją kierownikowi.
  • Od każdego uczestnika pierwszego dnia pobytu pobierzemy kaucję 50 zł na pokrycie ewentualnych strat spowodowanych przez niego w sprzęcie lub w wyposażeniu ośrodka. Jeśli takich strat nie będzie – kaucję w całości oddamy w dniu wyjazdu.
  • Podział na grupy wiekowe będzie realizowany przy min. 10 osobach w danym przedziale wiekowym.