OBÓZ PRZYGODOWY

WAKACJE Z ADRENALINĄ

ZACISZE, SPAŁA

Wiek uczestników: 10-13 lat / 10-16 lat

OBÓZ PRZYGODOWY w Spale, WAKACJE Z ADRENALINĄ

OBÓZ PRZYGODOWY w Spale, WAKACJE Z ADRENALINĄ

Centrum „Zacisze” położone jest w Spale – malowniczej miejscowości wypoczynkowej w centralnej Polsce, 120 km od Warszawy, 60 km od Łodzi. Około 1 km od „Zacisza” płynie rzeka Pilica. CKS ,,Zacisze’’ to dwukondygnacyjny budynek leżący na przeszło hektarowym, oświetlonym, ogrodzonym i ładnie zagospodarowanym terenie. Dysponuje on 171 miejscami noclegowymi.

 

CEL OBOZU

Poznanie różnych form aktywności – kajakarstwa, strzelectwa, turystyki rowerowej i pieszej, imprez na orientację podczas zwiedzania atrakcji Spały i jej okolic. Nikt na pewno nie będzie się nudził, gdyż różnorodność zajęć go zadowoli. Obóz zalecany jest dla dzieci i młodzieży lubiącej przygody i aktywność.

Spływ kajakowy rzeką Pilicą: ze Spały do Zakościela; poprzedzi go profesjonalne przeszkolenie kajakowe; uczestnicy w nowoczesnych kajakach polietylenowych prowadzeni przez doświadczonych instruktorów i ratowników wodnych przepłyną przez Rezerwat Spała i meandry rzeki w Spalskim Parku Krajobrazowym; otrzymają na czas spływu kamizelki asekuracyjne i worki wodoodporne na rzeczy.

Paintballowa potyczka: strategiczna zabawa strzelecka z bronią na żelowe kulki w terenie leśnym – kilka scenariuszy zajęć; każdy dostanie na czas zajęć karabinek paintballowy, mundur i maskę ochronną; będzie miał do dyspozycji 100 kul.

Zajęcia w Parku Linowym „Nad Pilicą”: pokonywanie wysokościowego toru przeszkód; każda z czterech tras to szereg podestów zawieszonych na różnych wysokościach pni drzew połączonych linami nośnymi, siatkami, łańcuchami i drabinkami; przed zajęciami szkolenie z zasad bezpieczeństwa i prawidłowego posługiwania się sprzętem oraz poruszania się po torze; dodatkowo zabawy na „dmuchańcach” i wyścigi gokartami rowerowymi.

I pomoc przedmedyczna: ćwiczenia wzywania pomocy, zabezpieczenia miejsca wypadku, tamowanie krwotoków i opatrywanie ran, transport rannego w trudnych warunkach terenowych, symulacja akcji ratowniczych z użyciem noszy, bandaży i szyn usztywniających.

Podziemna Trasa Turystyczna „Groty Nagórzyckie”: wiodąca 160 metrów przez oświetlone sale, wnęki i korytarze (pozostałości po dawnej podziemnej kopalni piasku szklarskiego z XVIII i XIX w.).

Trening strzelecki: strzelanie z proc, łuków, krótkiej i długiej broni pneumatycznej w różnych pozycjach do celów stałych i ruchomych.

Spalska Spartakiada: wyścigi zespołów na nartach wieloosobowych, szczudłach i w workach, przelewanie wody przez dziurawe rury i przenoszenie jej w gigantycznych cedzakach, wykonywanie zadań w 3-osobowych „Spodniach Clowna”, zabawy z chustą animacyjną.

„Zakręcony Hokej”: zwariowane mecze, gdzie kijami hokejowymi są szczotki do zamiatania, a taflą lodową olbrzymia folia pokryta pianą.

Orientering: „czytanie mapy”, nauka posługiwania się busolą, odnajdywanie północnego kierunku, wędrówki na orientację, nocne podchody, gry terenowe, nocny biwak w lesie.

Poszukiwania: ukrytych wskazówek, zadań i artefaktów oraz innych przedmiotów niezbędnych w dalszych zajęciach za pomocą elektronicznych wykrywaczy metali.

Wycieczki rowerowe: ścieżkami rowerowymi do Inowłodza (ruiny zamku Kazimierza Wielkiego, synagoga, romański kościół św. Idziego), ptaszarni w Spale i do licznych atrakcji przyrodniczych i historycznych Spalskiego Parku Krajobrazowego.

Wycieczki piesze: ścieżką edukacyjną przez Rezerwat Spała oraz do niemieckiego ośrodka dowodzenia Anlage Mitte z czasów II Wojny Światowej w Konewce (zwiedzanie z przewodnikiem schronu kolejowego i innych fortyfikacji); zajęcia z terenoznawstwa podczas dojścia i powrotu do ośrodka.

Dyskoteki, wieczory filmowe i ogniska: z ciekawym programem.

Turnieje sportowe, zabawy w wodzie i plażowanie nad Pilicą: baloniada (bitwa z użyciem balonów napełnionych wodą).

 

CO TRZEBA ZABRAĆ

Mały plecak, śpiwór, karimata, ciepły sweter lub polar, dres sportowy, kurtka przeciwdeszczowa, buty turystyczne, latarka z zapasem baterii, letnie nakrycie głowy, okulary słoneczne, krem z filtrem UV, spray przeciw komarom, strój kąpielowy.

 

MILE WIDZIANE

Instrumenty muzyczne.

O OŚRODKU

CKS ,,Zacisze’’ to dwukondygnacyjny budynek leżący na przeszło hektarowym, oświetlonym, ogrodzonym i ładnie zagospodarowanym terenie. Uczestnicy zakwaterowani będą w pokojach 2-, 3- i 4-os. z łazienkami (umywalka,
natrysk, WC), telewizorami i chłodziarkami. Do dyspozycji obozowiczów: jadalnia, automat z napojami i słodyczami, zadaszony kompleks ogniskowy składający się z 7 altan, plac zabaw dla dzieci, bilard, piłkarzyki, tenis stołowy; w całym obiekcie jest bezpłatny dostęp do Internetu – free WiFi!

Strona obiektu
ADRES

ul. Piłsudskiego 20
97-215 Spała
tel: 44 724 23 56 / 710 14 15

WYŻYWIENIE

3 x dziennie + podwieczorek (od kolacji w dniu przyjazdu do śniadania w dniu wyjazdu + suchy prowiant na drogę powrotną) – śniadania i kolacje w formie bufetu.

Terminy CenaPrzy rezerwacji
25.05-09.06.2023
27.07 – 06.08.2023
07.08 – 17.08.2023
 

3 299 PLN

2 999 PLN

Promocja dotyczy wybranych turnusów.
TRANSPORT: 
Autokarami turystycznymi z miast i za dopłatami podanymi w rozkładzie jazdy. Szczegóły w naszych Biurach Podróży i na Infolinii 22 266 87 65.  Przyjazd indywidualny w dniu rozpoczęcia od godz. 15:00, wyjazd w dniu zakończenia do godz 12:00.

CENA ZAWIERA

 • 10 noclegów i pełne wyżywienie,
 • opiekę pedagogiczną i instruktorską,
 • realizację programu, nagrody i pamiątki,
 • dojazdy lokalne, ubezpieczenie NNW (10.000 zł) Signal Iduna SA,
 • kadrę: ratowników wodnych, instruktorów: strzelectwa sportowego, wspinaczki, skałkowej, paintballa i survivalu.

UWAGI

 • Ze względu na warunki atmosferyczne i stan psychofizyczny większości uczestników program może ulec zmianie.
 • Zajęcia odbywać się będą z zastosowaniem niezbędnych elementów zapewniających bezpieczeństwo (uprzęże alpinistyczne, kaski, kamizelki asekuracyjne, maski ochronne i mundury).
 • Możliwość zakupu: mundurów wojskowych z demobilu oraz akcesoriów militarnych.
 • Jeżeli dziecko przyjmuje leki, prosimy o zaopatrzenie uczestnika w te leki i kartkę od lekarza z informacją o ich dawkowaniu. Uczestnik po przyjeździe musi przekazać leki z informacją kierownikowi.
 • Od każdego uczestnika pierwszego dnia pobytu pobierzemy kaucję 50 zł na pokrycie ewentualnych strat spowodowanych przez niego w sprzęcie lub w wyposażeniu ośrodka. Jeśli takich strat nie będzie – kaucję w całości oddamy w dniu wyjazdu.
 • Każdy uczestnik otrzyma na własność bidon na wodę.
 • Podział na grupy wiekowe będzie realizowany przy min. 10 osobach w danym przedziale wiekowym.