OBÓZ MŁODZIEŻOWY

VILLA GOJUN W CHORWACJI

REGION DRVENIK

Wiek uczestników: 12-18 lat

Villa Gojun znajduje się ok. 450 m od żwirowej plaży (białe krzemienie). Obiekt posiada funkcjonalnie urządzone pokoje. Do dyspozycji gości: BASEN ODKRYTY, boisko wielofunkcyjne, internet WiFi, jadalnia, taras restauracyjny, taras słoneczny przy basenie.

Dzień 1: Wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy. Przejazd przez Czechy, Austrię, Słowenię.

DZIEŃ 2: Przyjazd do Chorwacji, przyjazd do hotelu w godzinach południowych, złożenie bagaży, obiad. Przywitanie z morzem. Zakwaterowanie od godz. 14:00, aklimatyzacja.

DZIEŃ 3-9: Realizacja programu obozu: program „Wodna Przygoda” (dla chętnych), gry zespołowe, wycieczki piesze po okolicy, dyskoteki, korzystanie z basenu, zabawy integracyjne, animacje; możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych (dodatkowo płatne).

DZIEŃ 10: Śniadanie, wykwaterowanie z pokoi. Odebranie suchego prowiantu na drogę powrotną. Wyjazd w drogę powrotną. Przejazd tranzytowy przez Słowenię, Austrię, Czechy / Słowację. Podczas postojów posiłki płatne we własnym zakresie.

DZIEŃ 11: Przyjazd na miejsce zbiórki do Katowic w godzinach południowych.

PROGRAM OBOZU „WODNA PRZYGODA”:
Rozgrzewka na sucho – rozgrzewka może mieć różny charakter, a także składać się z różnych zestawów ćwiczeń. Instruktorzy przed każdym wejściem do wody prowadzić będą przyjemne ćwiczenia dostosowane do wieku i możliwości uczestników.

Style pływackie i zawody pływackie – nauka i doskonalenie pływania różnymi stylami (w zależności od poziomu zaawansowania): grzbietowy, kraul, klasyczny i motylkowy. W programie również zawody pływackie i nagrody dla najlepszych!

Gry i zabawy w wodzie – oprócz treningu pływania nie zabraknie też dobrej zabawy: piłka wodna, water polo, zdobywanie tratwy, aqua aerobic i inne gry wodne – to wszystko, co pomoże nam w doskonaleniu zdolności motorycznych przy okazji dobrej zabawy.

Nauka nurkowania swobodnego – snorkelingu – podstawy teorii nurkowania, nauka nurkowania w sprzęcie ABC (maska, fajka, płetwy), wydmuchiwanie maski
oraz nauka zakładania sprzętu pod wodą, podwodny tor przeszkód, komunikowanie się pod wodą.

Elementy ratownictwa wodnego – sposoby utrzymywania się na powierzchni wody i pozycje w przypadku kurczy mięśni. Podstawy i sposoby holowania w wodzie, Wykonywanie skoków ratunkowych i innych sposobów bezpiecznego wejścia do wody, Pierwsza pomoc niezbędna w ratownictwie wodnym. Symulowane
akcje ratunkowe z wykorzystaniem podręcznego sprzętu.

Zajęcia kondycyjne – pływanie, jak każda dyscyplina sportu, wymaga odpowiedniego przygotowania kondycyjnego, dlatego uczestnicy poznają zasady poprawnej rozgrzewki, treningu wydolnościowego, stretchingu (ćwiczeń  rozciągających) oraz podstawy stosowania odnowy biologicznej. Dla chętnych również zajęcia z crossfitu i stretchingu.
Uwaga! Warto zabrać własne: maskę, fajkę i płetwy!

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Należy zabrać paszport lub dowód osobisty, nakrycie głowy, krem do opalania z filtrem UV, krem/ maść na oparzenia słoneczne, ręczniki do opalania na plażę. Warto zabrać własną maskę, fajkę i płetwy. Sugerowane kieszonkowe ok. 100 € (bez wycieczek fakultatywnych).

DODATKOWO PŁATNE:
 • obowiązkowa kaucja zwrotna w wysokości 15 € pobierana w autokarze na poczet ewentualnych szkód wyrządzonych przez uczestnika obozu w obiekcie (kaucja zwracana jest w dniu wyjazdu po sprawdzeniu pokoi);
 • obowiązkowa opłata klimatyczna i administracyjna 25 €/ os. (opłata pobierana w trakcie przejazdu).

.

ZAKWATEROWANIE

Pokoje 2-, 3-, 4-os. wyposażone w łazienkę z WC i klimatyzację (GRATIS). W pokojach 4-os. znajduje się łóżko piętrowe. Większość pokoi posiada balkony i widok w kierunku morza.

REGION

Drvenik

WYŻYWIENIE

3 posiłki dziennie: śniadanie kontynentalne wzmocnione, dwudaniowy obiad (zupa, drugie danie z sałatką, deser), kolacja z deserem; woda do posiłków. Turnus rozpoczyna się obiadem w dniu przyjazdu, a kończy śniadaniem w dniu wyjazdu. Suchy prowiant na drogę powrotną.

Termin Cena
30.07.2022 – 09.08.2022 2 210 PLN

TRANSPORT: przejazd autokarem. Rozkład jazdy wg tabelki w KATALOGU 2022 str. 120.

 • przejazd komfortowym autokarem,
 • 8 noclegów w villi GOJUN w pokojach 2-4 os. z łazienkami i klimatyzacją GRATIS,
 • 3 posiłki dziennie (śniadanie, obiad, kolacja),
 • suchy prowiant na drogę powrotną,
 • realizację programu „Wodna Przygoda”,
 • realizację programu: gry zespołowe, wycieczki piesze po okolicy, dyskoteki, korzystanie z basenu, animacje, wycieczki fakultatywne,
 • opiekę wychowawców, pilota, rezydenta,
 • obowiązkową składkę na TFG – 10 zł/os.,
 • obowiązkową składkę na TFP – 10 zł/os. (składka bezzwrotna),
 • ubezpieczenie Signal Iduna (KL 10 000 €, NNW 7 000 zł, bagaż 800 zł).

CENA NIE OBEJMUJE:

 • obowiązkowej kaucji zwrotnej w wysokości 15 €,
 • obowiązkowej opłaty klimatycznej i administracyjnej 25 €/os.,
 • wycieczek fakultatywnych,
 • biletów wstępu do dyskotek (ok. 8 – 10 €/os./wstęp).