Festiwal Czasu Wolnego

Targi w Gdańsku 02-03.04.2016

W miniony weekend w Trójmieście chyba nikt się nie nudził. Wszyscy mieszkańcy i turyści, którzy są już znudzeni szarością okresu zimowego, przybyli na Free Time Festiwal w Gdańsku. Ta impreza (odświeżona wersja dawnych Targów Turystycznych) była prawdziwą lawiną niesamowitych pomysłów na przyjemne i niecodzienne spędzenie wolnego czasu.

Coś dla siebie znaleźli tu zarówno fani sportu i aktywnego stylu życia, jak i  ciekawi świata nauki i kultury  (Festiwal Turystyki i Czasu Wolnego), zapaleni i początkujący rowerzyści (Bike Festiwal), amatorzy kajaków, a także pasjonaci ogrodów (Festiwal Ogrodów). Wizyta na festiwalu – z uwagi na liczne atrakcje i konkursy - trwała zwykle kilka godzin. Przychodziły całe rodziny. Sporym zainteresowaniem cieszył się więc Festiwal Smaków Food Tracków, gdzie można było przekąsić coś  prosto z …samochodu.

Udział w festiwalu (gościnnie) wzięła firma turystyczna Natura Tour. Pracownicy biura podróży chętnie dzielili się informacjami na temat możliwości zorganizowania sobie udanego urlopu lub weekendu , wypoczynku dla seniorów czy zafundowania dzieciom wspaniałych wakacji.

 

Wiele osób pytało o wczasy krajowe. Dużym zainteresowaniem cieszyły się obozy i kolonie tematyczne, w których firma specjalizuje się nie od dziś. Wśród dziewczynek prawdziwy zachwyt budził temat : „Pomponiada na całego- obóz dla cheearleaderek” i „Kolonia jeździecka - Smyki na Kucyki”.

Chłopcy wypytywali głównie o obozy ASG i paintbollowy oraz o obóz piłkarski „Liga Mistrzów”.

Doskonałym uzupełnieniem i rozwinięciem przekazywanych ustnie informacji, były katalogi Wczasy 2016 i Kolonie 2016. Katalogi przypadły do gustu nie tylko odwiedzającym targi, ale również jury konkursu O Medal Mercurius Gedanensis. Natura Tour otrzymała wyróżnienie w kategorii katalog.

Anna Szklarska