Kolej na Ciebie - uratuj życie!

Możesz pomóc, oddając swoją krew innym ludziom!

Rusza II edycja akcji Kolej na Ciebie – uratuj życie

 

28 czerwca wystartuje wyjątkowe przedsięwzięcie pod nazwą „Kolej na Ciebie – uratuj życie!”. Możesz pomóc, oddając swoją krew innym ludziom! 

Tak, jak w zeszłym roku, w 10 wybranychmiastach w Polsce staną krwiobusy, a dokładnie w Bydgoszczy,CzęstochowieGdańskuGdyniKatowicachKrakowieLublinieTarnowieWarszawieWrocławiu. Krwiobusy będę czekać na chętne osoby aż do września

Kto może oddać krew? 

Taka osoba powinna mieścić się wiekowo między 18 a 65 rokiem życia. Na oddanie krwi należy przyjść wypoczętym i zdrowym, czyli nie mieć objawów przeziębienia i nie brać aktualnie żadnych leków (zasada ta nie dotyczy środków na nadciśnienie i antykoncepcyjnych).  Najlepiej zjeść lekki posiłek, wypić około 2 litrów płynów (ważne, żeby zrobić to w ciągu 24 godzin przed pobraniem). Wskazane jest także ograniczenie palenia papierosów i nie picie alkoholu, dotyczy to również dnia poprzedzającego oddanie krwi. 

 

Tegoroczne przedsięwzięcie promujące honorowe krwiodawstwo wspierają spółki Grupy PKPFundacja Grupy PKP, a także Narodowe Centrum KrwiNiezależne Zrzeszenie StudentówPKS PolonusKrajowa Rada Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża. Akcja objęta jest patronatem Ministerstwa Infrastruktury i Ministerstwa Zdrowia.

Czekamy na Was!

 

Szczegóły akcji pod adresem: http://pkpsa.pl/krwiodastwo.html