OŚRODEK WYPOCZYNKOWY „ZŁOTA RYBKA” W DZIWNÓWKU

OŚRODEK SEZONOWY – czynny od  30 kwietnia do 30 września

Ośrodek Wypoczynkowy „Złota Rybka” to kompleks budynków A,B,C. W budynku A jest recepcja, w budynku C znajduje się stołówka. Wszystkie pokoje w budynkach A i B posiadają loggie balkonowe, w budynku C nie ma loggie. 

Obiekt posiada salę dyskotekową, plac zabaw, miejsce na ognisko, wiaty rekreacyjne, mini bawialnię dla dzieci, boisko do siatkówki i koszykówki, boisko do gry w bule, stół do bilardu, stół do ping – ponga. Sala do ćwiczeń (atlas, bieżnia, orbitex, rower).

Cechy Główne

Położony jest w samym centrum miejscowości, przy promenadzie w sąsiedztwie sklepików, restauracji oraz kawiarni. Usytuowany jedynie 150 m od morza i dużej, szerokiej plaży. Do najbliższego przystanku autobusowego i BUS jest tylko 150 metrów. Teren jest ogrodzony i zadrzewiony. Na uwagę zasługują piękne stare sosny rosnące wokół budynków, które stwarzają niemal włoski mikroklimat Ośrodka.

Ośrodek dysponuje pokojami 2, 3-osobowymi z łazienkami. Wszystkie pokoje posiadają TV, chłodziarkę i czajnik oraz sprzęt plażowy (koc, parawan i leżaki). Pokoje o podwyższonym standardzie (budynek C) składają się z saloniku z wersalką i sypialni z dwoma pojedynczymi tapczanami. W niektórych pokojach 3 osobowych istnieje możliwość zakwaterowania 4 osoby (wspólne spanie na wersalce). W Ośrodku nie ma możliwości przyjmowania zwierząt.

Na terenie ośrodka znajduje się parking.

153

Dni otwarte w ciągu roku

150

METRÓW OD PlaŻY

78

Liczba pokoi

ATRAKCJE OKOLICY

Dziwnówek jest jedną z miejscowości gminy Dziwnów leżącą na wschód od Dziwnowa, położoną u nasady Mierzei Dziwnownowskiej, pomiędzy Morzem Bałtyckim, a Zatoką Wrzosowską (Północna część Zalewu Kamieńskiego). Jest to miejsce niebywale urokliwe o uzdrowiskowym klimacie. 

Dziwnówek posiada dobre warunki do uprawiania turystyki pieszej, rowerowej oraz sportów wodnych i wędkarstwa. Szeroka piaszczysta plaża pozwala na wymarzony wypoczynek nad Morzem Bałtyckim.

  • Miejscowość czysta ekologicznie, morze nieskażone zanieczyszczeniami przemysłowymi, szeroka, piaszczysta i strzeżona plaża z drobnym i jasnym piaskiem, na którą schodzi się po schodkach; plażę zamyka pasmo niewysokich wydm. Wczasowicze chętnie przyjeżdżają tu zażywać słonecznych kąpieli, a dla dzieci dodatkową atrakcją są dmuchane konstrukcje do skakania.

  • Niepowtarzalny klimat sprzyjający leczeniu dróg oddechowych i dolegliwości układu krążenia. Występują tu wody chlorkowo-sodowe o dużej mineralizacji, lecz ujęcie nie jest eksploatowane.
  • Zalew Kamieński, na którym organizowane są różne imprezy rekreacyjne i działa szkoła Kitesurfingu.
  • Niewielka latarnia, w której znajduje się sklep z pamiątkami.
  • Liczne szlaki turystyczne i drogi rowerowe, polecamy skorzystanie z Europejskiego Szlaku Pieszego E9.
  • Możliwość wędkowania w wodach Zalewu Kamieńskiego i rzeki Dziwny – Ujście Świny.

GALERIA