OŚRODEK WYPOCZYNKOWY „KOLEJARZ” W ZAKOPANEM

OŚRODEK CAŁOROCZNY

Ośrodek Wypoczynkowy „Kolejarz” w Zakopanem położony w kotlinie u podnóża Tatr. Wystarczy kilkanaście minut aby znaleźć się na górskim szlaku. Ze szczytu Kasprowego Wierchu, a także Gubałówki roztacza się wspaniała panorama gór oraz miasta Zakopane.

Zakopane i region Podhala to także ciągle żywe tradycje ludowe: góralska muzyka, regionalna kuchnia, niepowtarzalna architektura. Centralny punkt miasta, ulica Krupówki, przyciąga turystów za sprawą licznych lokali, w których można usłyszeć koncerty miejscowych zespołów. W Tatry Słowackie możemy udać się po przekroczeniu granicy w Łysej Polanie.

Cechy Główne

Ośrodek położony jest w samym centrum miasta. Dojście do dworców PKP i PKS zajmuje 2 minuty, do Krupówek – 5 minut.

OW „KOLEJARZ” posiada 199 miejsc noclegowych w 91 pokojach.

Do dyspozycji gości są: jadalnia, bilard, piłkarzyki, tenis stołowy, mini klub „Bajlandia” dla dzieci, Internet bezprzewodowy, dwie w pełni wyposażone sale konferencyjne.

ZAKWATEROWANIE:

Pokoje 1-, 2-, 3-osobowe standard (w niektórych z możliwością wspólnego spania) wyposażone w TV, radio, lodówkę, czajnik elektryczny, łazienkę.

Pokoje o podwyższonym standardzie typu Studio – 2-osobowe (z możliwością dostawki), wyposażone w TV, radio, lodówkę, czajnik elektryczny i łazienkę. Do dyspozycji gości salonik i sypialnia z łóżkiem małżeńskim.

Pokoje o podwyższonym standardzie typu Apartament: 2, 3 i 4-osobowe (z możliwością dostawki) wyposażone w TV, radio i lodówkę. Do dyspozycji gości salonik i sypialnia z łóżkiem małżeńskim. W łazienkach suszarka do włosów.

ROZRYWKA I SPORT: zapraszamy do bezpłatnego skorzystania ze stołu bilardowego, tenisa stołowego czy zagrania w piłkarzyki, a najmłodszym uczestnikom proponujemy animacje w mini klubie „Bajlandia”.

ZWIERZĘTA: Tylko w pokojach typu standard.

WYŻYWIENIE: 2 posiłki dziennie, śniadanie w formie bufetu w godz. 08:00-10:00, obiadokolacja serwowana w godz. 16:00-18:00. Pobyt rozpoczyna się obiadokolacją, a kończy śniadaniem.

WCZASOWA DOBA HOTELOWA:
Od godziny 15:00 – zakwaterowanie, do godziny 10:00 – wykwaterowanie.

W Ośrodku Wypoczynkowym „Kolejarz” do dyspozycji Gości są 2 sale konferencyjne:

 • Sala konferencyjna dla 80 osób w ustawieniu: litera U lub Podkowa
  Sala klimatyzowana, wyposażona w projektor multimedialny, ekran, flipchart, nagłośnienie bezprzewodowe.
 • Sala konferencyjna dla 30 osób w ustawieniu: litera U lub Podkowa
  Sala wyposażona w projektor multimedialny, ekran, flipchart.

Bezpłatny dla gości hotelowych, ogrodzony, niestrzeżony, monitorowany.

365

Dni otwarte w ciągu roku

5

MIN DO KRUPÓWEK

91

Liczba pokoi

ATRAKCJE OKOLICY

 • Kolej linowa na Kasprowy Wierch – całoroczna kolej linowa z Kuźnic na szczyt Kasprowego Wierchu w Tatrach. W całości przebiega przez teren Tatrzańskiego Parku Narodowego.
 • Kolej linowo-terenowa na Gubałówkę – całoroczna kolej linowo-terenowa z Zakopanego na Gubałówkę, na Pogórze Spisko-Gubałowskie.
 • Jaskinie: Dla ruchu turystycznego udostępniono 6 jaskiń, przez które prowadzą znakowane szlaki turystyczne. Są to: Dziura w Dolinie ku Dziurze, Mroźna w Dolinie Kościeliskiej, Smocza Jama w Wąwozie Kraków (w Dolinie Kościeliskiej), Mylna w Dolinie Kościeliskiej, Raptawicka w Dolinie Kościeliskiej, Obłazkowa w Dolinie Kościeliskiej.
 • Giewont, zwany popularnie „Śpiącym rycerzem”, a konkretnie nosem śpiącego rycerza, to jeden z symboli Tatr. Góruje nad Zakopanem i jest widoczny z bardzo wielu miejsc w mieście. Wznosi się na wysokość 1.895 metrów nad poziomem morza, i mimo, że nie jest najwyższym szczytem Karpat, to w okolicy nie ma sobie równych.
 • Morskie Oko: Jedna z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji Tatr – jezioro Morskie Oko. Jest często najważniejszą częścią, dla której turyści przybywają do Bukowiny Tatrzańskiej i Zakopanego. Jest to największe – 34 hektary powierzchni, najgłębsze – do 50 metrów głębokości i zarazem jedno z najwyżej położonych – 1395 metrów nad poziomem morza zbiorników wodnych w polskich Karpatach.
 • Doliny Tatrzańskie: Wśród najbardziej uczęszczanych znalazły się:  Dolina Chochołowska – duża dolina walna, czyli sięgająca pod główny grzbiet Tatr, największa z dolin Polskich Tatr Zachodnich, Dolina Kościeliska – najbardziej znana dolina polskich Tatr zachodnich. Dolina Młej Łąki – najmniejsza walna dolina po polskiej stronie Tatr i jedyna całkowicie wyżłobiona w skałach osadowych. Dolina Strążyska jest to niezwykle malownicza dolinka reglowa w Tatrach w pobliżu Zakopanego. Ciągnie się na długości ok. 3 km, jej wylot znajduje się prawie przy końcu ulicy Strążyskiej, Dolina Pięciu Stawów Polskich jest górną częścią Doliny Roztoki, będącą odgałęzieniem Doliny Białki, Dolina Rybiego Potoku – jest odgałęzieniem walnej Doliny Białki i biegnie w górę wzdłuż Rybiego Potoku od Wanty 1165 m do Morskiego Oka, a następnie aż do Czarnego Stawu pod Rysami, Dolina Suchej Wody – jest walną doliną, oddzielającą po północnej stronie głównego grzbietu Tatry Wysokie od Tatr Zachodnich, Dolinia Olczyska – nieduża dolina wysunięta najdalej na wschód spośród bliskich zakopiańskich dolin reglowych.
 • Zielona Lokomotywa na ulicach Zakopanego to barwny środek komunikacji, oprowadzający pasażerów wokół całego miasta.
 • Lapidarium Tatrzańskiego Parku Narodowego to zbiór skał i roślin odzwierciedlających geologiczną mapę Tatr.
 • Cieplice występujące u wylotu Doliny Olczyskiej są naturalnym miejscem życia wielu gatunków płazów i gadów.
 • Dom do góry nogami to atrakcja dla dzieci i dorosłych. Dom stoi na dachu, ponadto ustawiony jest z ukosa. Wszystko wygląda w nim inaczej.
 • Piwo ma nie tylko walory smakowe, ale również pielęgnacyjne. Zawiera szereg witamin i minerałów, które znakomicie wpływają na kondycję skóry. Piwne Spa w Zakopanem wykorzystuje te pozytywne właściwości piwa. Oferuje kąpiele piwne połączone z sączeniem naturalnych piw rzemieślniczych. Zabieg znakomicie relaksuje ciało i orzeźwia umysł.  Jest to również idealny sposób na odprężenie po górskich wędrówkach. Oferta spa wzbogacona jest o masaże, peelingi i aromatyczne rytuały dla poczucia pełnego relaksu. Kameralne pomieszczenia, blask świec i relaksacyjna muzyka, sprawia że chwile spędzone tutaj zostają w pamięci na długo.
 • Z pewnością warto wraz dziećmi zobaczyć Krupówki, czyli reprezentacyjny deptak Zakopanego. Spacerują tu i odpoczywają wszyscy przyjezdni, zarówno wczasowicze, którzy nie lubią wspinać się po górach, jak i turyści zmęczeni długimi wędrówkami. Wzdłuż ulicy ciągnie się nieprzerwany rząd kawiarni, restauracji, sklepów oraz stoisk z rękodziełem ludowym. Tu warto udać się po męczącym dniu na górskim szlaku, aby napić się góralskiego grzańca (to propozycja dla rodziców !), przekąsić oscypki oraz pstryknąć zdjęcie z białym misiem, tak lubiane przez najmłodszych.
 • Muzeum Oscypka: Podczas Pokazu Wyrobu Oscypka zobaczysz na żywo jak powstaje ten najpopularniejszy góralski ser. Uczestnicy biorą czynny udział w jego wytworzeniu,  poznając  jednocześnie tradycyjne sprzęty pasterskie. Wszyscy mają także okazje spróbować góralskich serów oraz samodzielnie zrobić swój własny serek.
 • Gmach główny Muzeum Tatrzańskiego to cenny zabytek architektury w stylu zakopiańskim, zbudowany w latach 1913-1922 według wspólnych planów Stanisława Witkiewicza (elewacja) i Franciszka Mączyńskiego (projekt techniczny). W gmachu głównym Muzeum Tatrzańskiego znajdują się wystawy stałe:  Wystawa historyczna, Wystawa etnograficzna, Wystawa przyrodnicza.
 • Willa Koliba – pierwszy dom w stylu zakopiańskim wybudowany według projektu Stanisława Witkiewicza – położona jest przy ulicy Kościeliskiej, najstarszej ulicy Zakopanego, gdzie co krok spotykamy zabytkowe domy i zagrody góralskie.
 • Muzeum Kornela Makuszyńskiego jest drugim w Zakopanem muzeum biograficzno-literackim po Kasprowiczowskiej Harendzie. Mieści się w willi „Opolanka”, gdzie państwo Makuszyńscy mieszkali w czasie niemal corocznych letnich i zimowych pobytów w Zakopanem, a po drugiej wojnie osiedlili się na stałe.
 • W zakopiańskiej willi Atma mieści się jedyne na świecie muzeum biograficzne Karola Szymanowskiego (1882-1937). Ten największy po Fryderyku Chopinie, polski kompozytor, od wczesnej młodości chętnie przebywał w Zakopanem, a pod koniec życia osiadł tu na stałe, zamieszkując w willi przy ul. Kasprusie.

GALERIA