OŚRODEK WYPOCZYNKOWY „KORAB” W USTRONIU MORSKIM

OŚRODEK SEZONOWY – czynny od 30 kwietnia do 30 września

Ośrodek Wypoczynkowy „Korab” w Ustroniu Morskim jest wybudowanym w 2011 roku kompleksem wypoczynkowym. Ośrodek dysponuje prawie 200 miejscami noclegowymi, własną stołówką wraz z nowocześnie wyposażoną kuchnią . 

Na terenie obiektu znajdują się dwa nowoczesne tartanowe boiska do gry w kosza oraz do gry w siatkówkę, stół do ping-ponga, plac zabaw dla dzieci oraz miejsca parkingowe dla 60 samochodów.

Cechy Główne

Ośrodek położony jest w samym centrum miasta w odległości 20 m od morza, w sąsiedztwie wydm oraz przystani rybackiej.

Budynek z recepcją i stołówką: na parterze recepcja, komfortowo wyposażona stołówka z jadalnią. Na piętrze budynku znajduje się 8 pokoi w tym: 2 pokoje 4-osobowe, 2 pokoje 3-osobowe, 4 pokoje apartamentowe 3-osobowe, każdy pokój z balkonem, TV, lodówką, radiem, czajnikiem oraz podstawową zastawą kawową.

Budynek główny:

nowoczesny 2-kondygnacyjny obiekt hotelowy z 16 pokojami 2-osobowymi, 16 pokojami 3-osobowymi oraz 4 pokojami typu studio dla 4 osób, każdy pokój posiada własny balkon lub taras.

Domki szeregowe:

w pobliżu budynku głównego usytuowane są dwa segmenty składające się z 4 dwupoziomowych szeregowych domków 5-osobowych i 4 domków 4-osobowych . Na parterze znajduje się salonik z TV, radiem, łazienką z kabiną natryskową i WC, aneksem kuchennym wyposażonym w lodówkę, kuchenkę mikrofalową oraz podstawowe naczynia kuchenne. Na piętrze są dwie sypialnie, w tym jedna przechodnia bez drzwi z dwoma pojedynczymi łóżkami, druga sypialnia jest zamykana z łożem małżeńskim. W Ośrodku nie ma możliwości przyjmowania zwierząt. 

Miejsca parkingowe dla 60 samochodów.

153

Dni otwarte w ciągu roku

20m

metrów Od plaży

72

Liczba pokoi

ATRAKCJE OKOLICY

Ustronie Morskie to miejscowość położona nad otwartym morzem, 14 km od Kołobrzegu. W Ustroniu Morskim znajduje się centrum rekreacji i sportu z basenem odkrytym, basenem krytym ze zjeżdżalnią, sauną, biczami wodnymi, a także kręgielnia i korty tenisowe. Największym jednak atutem regionu jest rozciągająca się na długości 10 km piaszczysta plaża. Miłośnicy nadmorskiego wypoczynku mogą korzystać z plaż o czystym piasku i czystej wodzie morskiej oraz bogatego w jod powietrza. 

Można tu pojeździć konno lub wybrać się bryczką na romantyczna przejażdżkę. Ponadto oznakowany szlak turystyczny, szlak rowerowy i ścieżki przyrodnicze zaprowadzą do najbardziej urokliwych miejsc. Warto zobaczyć dwa mola wybiegające ponad 100 m w morze, latarnie morską w Gąskach, zabytki Kołobrzegu i plenery rzeźbiarskie.

  • Molo spacerowe – dużą atrakcję stanowią 2 mola (w Ustroniu i Sianożętach) wybiegające w morze na ponad 100 metrów
  • Najstarsze dęby w Polsce – “Bolesław”: 800 lat i “Warcisław”: 640 lat. Do tych dębów został wytyczony błękitny szlak turystyczny z Ustronia Morskiego.
  • Latarnia w Gąskach – zbudowana w 1878 r. ma wysokość 50,2 m (druga pod względem wysokości na polskim wybrzeżu) i jest udostępniona do zwiedzania. Z góry rozciąga się piękny widok na morze i okolicę.
  • Lotnisko w Bagiczu – Aeroklub Bałtycki znajduje się na terenie poradzieckiego lotniska w Bagiczu. Organizowane są tutaj loty widokowe motolotnią.
  • Konie – ośrodek jeździecki ERANIA w Malechowie k/Kukinii dysponuje krytą ujeżdżalnią, dwoma parkurami oraz ogromnym 50-hektarowym terenem, przeznaczonym w całości dla pasjonatów jazdy konnej. Zainteresowani mogą wziąć także udział w przejażdżkach konnych po lesie.

GALERIA