OŚRODEK WYPOCZYNKOWY „SŁONECZNY BRZEG” W MIELNIE

OŚRODEK SEZONOWY – czynny od 30 kwietnia do 30 września

zobacz oferty
Sprawdź ceny i zarezerwuj

W jednym z wyjątkowo popularnych nadbałtyckich kurortów – Mielnie, położonym w niecodziennej lokalizacji pomiędzy morzem a niezwykłym jeziorem Jamno, odkryć możesz kompleks pięciu budynków Ośrodka Wypoczynkowego „Słoneczny Brzeg”. Jego przyjazna infrastruktura zachęca do wypoczynku i spędzania aktywnego czasu w cudnie sielskim i szalenie klimatycznym otoczeniu, przyjmując gości w sezonie od 30 kwietnia do 30 września.

Odwiedzając nasz Ośrodek Wypoczynkowy z pewnością spędzisz niezapomniany czas z rodziną, przyjaciółmi lub solo, a liczne walory „Słonecznego Brzegu” sprawią, że pobyt będzie naprawdę udany. Mielno stanowi doskonałą bazę wypadową w wiele pięknych zakątków, w tym Słowińskiego Parku Narodowego, Kołobrzegu, Darłowa, a nawet na wyspę Bornholm, dlatego możesz być pewien, że odwiedziny w naszym Ośrodku można umilić sobie także wieloma niezwykłymi wyprawami.

NIEZWYKŁE MIEJSCE – SZEROKI WACHLARZ MOŻLIWOŚCI

„Słoneczny Brzeg” to jak sama nazwa wskazuje doskonała lokalizacja wakacyjnych wojaży, bowiem znajduje się opodal plaży i morskich fal.

Obiekt częściowo wyremontowany, usytuowany w malowniczej scenerii, na terenach zielonych wśród drzew i łagodnych pagórków urzeka swoją niecodzienną atmosferą, a przestronne wnętrza kompleksu pomieszczą nawet 250 gości. Dla bezpieczeństwa odwiedzających, Ośrodek został ogrodzony i jest dozorowany przez całą dobę.

Na terenie kompleksu każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie. Najmłodsi mogą do woli bawić się na stworzonym z myślą o nich placu zabaw. Miłośników atrakcji na świeżym powietrzu z pewnością urzeknie wiata grillowa, gdzie w miłym gronie można spędzać ciepłe, letnie wieczory. Dla naszych gości organizujemy biesiady regionalne, a dodatkowo zapraszamy na wieczorki taneczne oraz wycieczki do wybranych pałaców znajdujących się w okolicy.

DLACZEGO MY?

Ośrodek wypoczynkowy „Słoneczny Brzeg” to niezwykłe miejsce, w którym każdy miłośnik nadmorskich destynacji poczuje się doskonale. Szeroki wybór różnorodnych pokoi, niezwykle przyjemne otoczenie, liczne atrakcje dla naszych gości, jak również przyjemny klimat Mielna sprawiają, że wakacje tutaj zawsze się udają.

Cechy główne

IDEALNE POŁOŻENIE

Ogromnym atutem „Słonecznego Brzegu” jest lokalizacja, bowiem kompleks usytuowany jest tuż przy ulicy, która prostą dróżką wiedzie na plażę oddaloną o niespełna 120 metrów. Dodatkowo zaledwie 150 metrów dzieli ośrodek od jeziora Jamno. Bliskość morza i plaży czyni „Słoneczny Brzeg” miejscem idealnym dla fanów nadmorskiego klimatu latem.

Opodal ośrodka, w odległości około jednego kilometra, nasi goście odwiedzić mogą starą przystań rybacką, gdzie miłośnicy świeżej ryby znajdą dla siebie prawdziwą ucztę. Nasz ośrodek umiejscowiony jest lekko na uboczu, w otoczeniu drzew, co gwarantuje spokój i ciszę, którą docenią szczególnie goście marzący o chwili wytchnienia od miejskiego zgiełku i codziennej bieganiny.

ZAKWATEROWANIE W KLIMATYCZNYCH POKOJACH

„Słoneczny Brzeg” to miejsce, w którym każdy znajdzie idealną opcję dla siebie, bowiem nasz kompleks oferuje szeroki wybór pokoi 2-, 3-, 4- i 5-osobowych w 5 budynkach A, B, C, D oraz E. Łącznie w naszych 90 pokojach pomieścić możemy nawet 250 gości. Każdy z pokoi oferuje łazienkę, TV oraz czajnik bezprzewodowy, dodatkowo w większości z nich dostępny jest również balkon.

W ośrodku zadbaliśmy również o stołówkę, w której można rozsmakować się w domowych, niezwykle smacznych posiłkach. Obszar kompleksu pełen jest zieleni, przyjemnych zakątków, dysponuje również przestrzenią, na której można w gronie najbliższych rozpalić grilla.

W Ośrodku Wypoczynkowym „Słoneczny Brzeg” istnieje możliwość przyjęcia zwierzaków. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie chęci przybycia z pupilem. Niezbędne w tym wypadku jest posiadanie książeczki weterynaryjnej z aktualnymi szczepieniami, a pobyt zwierząt wymaga dodatkowej opłaty 35 zł za dobę.

PARKING DLA KOMFORTU NASZYCH GOŚCI

Nasz Ośrodek Wypoczynkowy „Słoneczny Brzeg” oferuje Gościom przestronny, niestrzeżony i bezpłatny parking, który pozwoli spokojnie pozostawić pojazd na czas wakacyjnego relaksu i zwiedzania okolicznych atrakcji Mielna. Obiekt jest dodatkowo ogrodzony.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą szczegółową ofertą.

Jesteśmy przekonani, że dzięki OW „Słoneczny Brzeg” wakacje w Mielnie będą udane jak nigdy wcześniej.

otwarte

153

Dni w ciągu roku

tylko

120m

metrów od plaży

90

pokoi gościnnych

ATRAKCJE OKOLICY

Mielno to atrakcyjny nadmorski kurort, położony między Bałtykiem a jeziorem Jamno. Czysta i niezwykle szeroka plaża z wysokimi wydmami to niewątpliwy atut tego miejsca. Atrakcją turystyczną jest m.in. kanał łączący Jezioro Jamno z Bałtykiem. Liczne rejsy po jeziorze oraz morzu, na pewno uatrakcyjnią wypoczynek w Mielnie.

Dzięki swojemu położeniu Mielno jest doskonałą bazą wypadową na wycieczki do Słowińskiego Parku Narodowego, na wyspę Bornholm, do Kołobrzegu czy urokliwego Darłowa.

 

  • Droga z Mielna do Mielenka – biegnie wzdłuż alei ponad 150–letnich lip. Stare drzewa szczególnie pięknie reprezentują się wiosną i jesienią, a w okresie letnim tworzą naturalny szpaler i osłonę dla kie­rowców przed słońcem. Dwukilometrową drogę z Mielna można także przebyć przez las mieszany lub chodnikiem.
  • Całe jezioro znajduje się w Gminie Mielno. Jego średnia głębokość wynosi 1,4 m, a maksymalna 3,9 m. Jezioro powstało z dawnej zatoki morskiej, uchodzą do niego dwie rzeki: Dzierżęcinka oraz Uniesta. Jamno jest połączone z Morzem Bałtyckim poprzez kanał zwany Jamieńskim Nurtem, który znajduje się ok. 2 km za Unieściem.
  • Kanał zwany Nurtem Jamneńskim ma długość pół kilometra, łączy jezioro Jamno z Bałtykiem. Znajduje się na trasie z Unieścia do Łaz. Powstał w 1890 roku, kiedy to w wyniku sztormu zamknięta została mierzeja pod Łazami.
  • Niewątpliwie największą atrakcją turystyczną jest latarnia morska w Gąskach. Została zbudowana w czasie zimy na przełomie 1877/78r., mierzy 50,2 m. wysokości i jest drugą co do wielkości latarnią morską w Polsce.
  • Pomnik Jelenia w Mielnie jest od „zawsze” –  dopytują się turyści, jest sympatycznym akcentem Gminy. Często dewastowany – zawsze jednak odnawiany. Rzeźba najpierw znajdowała się na placu przy muszli koncertowej (ul. 1 Maja), obecnie można ją podziwiać na skwerku przy Urzędzie Gminy (ul. B. Chrobrego 10).
  • Pomnik Morsa usytuowany przy głównym wejściu na plażę (ul. Kościuszki) , jest symbolem organizowanych w Mielnie od 2004 roku Międzynarodowych Zlotów Morsów, na które przybywają tysiące miłośników zimowych kąpieli.

GALERIA