OŚRODEK KONFERENCYJNO–SZKOLENIOWY „ZACISZE” W SPALE

OŚRODEK CAŁOROCZNY

Organizacja konferencji, szkolenia, spotkania biznesowego, imprezy integracyjnej przy ognisku, pikniku pracowniczego, przyjęcia weselnego czy uroczystej kolacji na sali bankietowej, to podstawa naszej działalności. Organizujemy również „zielone szkoły”, obozy i kolonie dla dzieci i młodzieży.

DODATKOWE ATUTY – otoczenie Spalskiego Parku Krajobrazowego, szczególny mikroklimat i domowa atmosfera sprawiły, iż zyskaliśmy również uznanie wśród rodzin z dziećmi, a także seniorów.  Klientom oferujemy szeroki wachlarz usług gastronomicznych.

Cechy Główne

Ośrodek położony jest w malowniczej miejscowości wypoczynkowej w centralnej Polsce, w Spale. Naszym atutem jest bardzo dobre usytuowanie komunikacyjne: 120 km od Warszawy, 60 km od Łodzi, 80 km od Radomia, 120 km od Częstochowy, 9 km od Tomaszowa Mazowieckiego. Około 1 km od „Zacisza” płynie rzeka Pilica wraz ze swym dopływem rzeczką Gać z tamami bobrów. Teren wokół Ośrodka otoczony jest lasami ze ścieżkami zdrowia, a także licznymi trasami rowerowymi. Rzeka Pilica zachęca natomiast do skorzystania ze spływu kajakowego.

Goście przebywający w Ośrodku mogą zrelaksować się w saunie oraz jacuzzi. Pobyt można uprzyjemnić grając w bilard, piłkarzyki, tenis stołowy lub korzystając z wypożyczalni rowerów czy kawiarenki. Dla najmłodszych proponujemy specjalnie przygotowany pokój zabaw z mini zjeżdżalnią i basenem z piłeczkami. Aromat świeżo zmielonej i zaparzonej kawy zaprasza do korzystania z kawiarni, a w sezonie letnim z ogródka.

Na terenie obiektu znajduje się zadaszony kompleks ogniskowy składający się z 7 altan, przygotowany specjalnie do imprez w plenerze. Jednorazowo kompleks może pomieścić do 140 osób. Integracji sprzyja szczególny układ altan. Część główna z paleniskiem ogniskowym, przy którym może usiąść 40 osób otoczona jest kameralnymi boksami z widokiem na płonące ognisko – 4 mniejsze altany dla maksymalnie 15 osób każda oraz 2 duże mieszczące maksymalnie 30 osób. Spotkanie ogniskowe można również zorganizować w sezonie zimowym dzięki wyposażeniu altan w specjalne, zdejmowane w zależności od pogody okiennice.

Z myślą o najmłodszych klientach urządziliśmy wśród zieleni plac zabaw z huśtawkami, zjeżdżalnią i dużą piaskownicą. Atutem jest ogromny ogrodzony teren, który sprzyja organizacji imprez integracyjnych, jak również możliwość bezpiecznego zaparkowania samochodu a nawet autobusu.

Nowością na terenie Ośrodka jest nowo wybudowana hala mieszcząca dwa symulatory do szkoleń maszynistów kolejowych.

Obiekt dysponuje 171 miejscami noclegowymi w pokojach 1,2,3 i 4-osobowych oraz dwuosobowych apartamentach. Wszystkie pokoje wyposażone są w pełny węzeł sanitarny, lodówkę i telewizor.

W Ośrodku Konferencyjno-Szkoleniowym „Zacisze” do dyspozycji Gości jest 5 klimatyzowanych sal konferencyjnych ze stałym dostępem do sieci internetowej i odpowiednią akustyką

 • Sala Konferencyjna dla 200 osób, a w ustawieniu teatralnym dla 270 osób
 • Sala Narad dla 60 osób, a w ustawieniu teatralnym dla 90 osób
 • Sala Portretowa dla 60 osób, a w ustawieniu teatralnym dla 90 osób
 • Sala Obrad dla 25 osób, a w ustawieniu teatralnym dla 40 osób
 • Sala Myśliwska dla 30 osób, a w ustawieniu teatralnym dla 50 osób

Wszystkie nasze sale wyposażone są w sprzęt techniczny i audiowizualny: projektor multimedialny, ekran, flipchart, nagłośnienie bezprzewodowe i przewodowe. Sale ustawiamy według potrzeb oraz preferencji Klienta, kinowo, klasowo, wyspowo, litera T, U, E itp.

Ośrodek dysponuje własnym parkingiem.

365

Dni otwarte w ciągu roku

120

KM OD WARSZAWY

77

Liczba pokoi

ATRAKCJE OKOLICY

Spała to znana miejscowość wypoczynkowa nad Pilicą na terenie dawnej Puszczy Pilickiej, obecnie Spalskiego Parku Krajobrazowego. Posiada dobre warunki klimatyczne. W jej okolicach odbywały się polowania w których uczestniczyli królowie polscy, carowie rosyjscy i prezydenci Polski Międzywojennej. Podczas zaborów tereny te należały do Królestwa Polskiego, którego władcami byli carowie rosyjscy. W 1885 roku wybudowano tu rezydencję Cara Aleksandra III. Od tego czasu gościło tu wiele koronowanych głów z całej Europy. Po odzyskaniu niepodległości Spała była letnią rezydencją prezydentów Stanisława Wojciechowskiego i Ignacego Mościckiego. Leczył się też tutaj Józef Piłsudski.

W Spale znajdują się zabytki o bardzo ciekawej architekturze: drewniany kościółek z 1923 r. w stylu polskim, murowana wieża ciśnień z pocz. XX w., zabytkowy most żelbetonowy na rzece Pilicy (od niedawna imieniem Gen. Tadeusza Buka), budynki osady pałacowej (resztki pałacu, dawne hotele itd.). W centrum osady znajduje się park w stylu angielskim z wieloma egzotycznymi okazami drzew.

 

 

W całej miejscowości znajdziemy pomniki przyrody a wśród nich około 100 wspaniałych dębów o obwodzie do 5 metrów, a nad rzeką sosny na szczudłach. Z okazji 50-lecia AK przy starym kościółku wybudowano letni kościół polowy. Warte odwiedzin jest muzeum – Dom Pamięci Pomordowanych Leśników. Ciekawą architekturą wyróżnia się duży budynek dawnej powozowni i oranżerii z XX w.

Symbolem Spały jest naturalnej wielkości żeliwny posąg żubra, stojący w parku w centralnym punkcie osady, odlany w Petersburgu w 1860 r. Miejscowość gości trzy cykliczne imprezy o ogólnopolskim charakterze: Dożynki Prezydenckie, Hubertus Spalski oraz Spalski Jarmark Antyków i Rękodzieła.

Spała to miejsce magiczne o nieuchwytnym uroku, który sprawia, że i dziś możemy łatwo zrozumieć dlaczego tyle sławnych osób wracało do tej małej osady wśród ogromnych lasów. Najlepiej obrazuje to film “Moja magiczna Spała”, do którego obejrzenia serdecznie zapraszamy.

 • Bunkry w Konewce – trasa turystyczna

 • Kościółek romański Św. Idziego w Inowłodzu

 • Ruiny Zamku Kazimierza Wielkiego w Inowłodzu

 • Groty Nagórzyckie – podziemna trasa turystyczna

 • Niebieskie Źródła – rezerwat krajobrazowy w Tomaszowie Maz.

 • Skansen Rzeki Pilica w Tomaszowie Maz.

GALERIA