OŚRODEK WYPOCZYNKOWY „MEDUZA” W ŚWINOUJŚCIU

OŚRODEK CAŁOROCZNY

Ośrodek Wypoczynkowy „Meduza” w Świnoujściu posiada łącznie 72 pokoje (168 miejsc noclegowych) zlokalizowane w 3 budynkach, cechujące się wysokim standardem. 

Budynek A, to miejsce gdzie zlokalizowana została recepcja, kawiarenka serwująca pyszną kawę i oferująca taras zarezerwowany wyłącznie dla gości ośrodka, jadalnia oraz przestronna sala konferencyjna, mogąca jednorazowo pomieścić 80 osób. 

Oprócz tego na poziomie jadalni znajduje się sauna, dostęp do której możliwy jest także dzięki windzie osobowej. W budynku B mieści się salon fryzjerski, natomiast w budynku C umiejscowiono drugą salę konferencyjną oraz coś dla miłośników rekreacji – salkę do tenisa stołowego.

Cechy Główne

Ośrodek Wypoczynkowy „Meduza” znajduje się w ścisłym centrum nadmorskiej dzielnicy Świnoujścia, położony zaledwie 50 m od promenady oraz 150 m od piaszczystej, najszerszej w Polsce, plaży.  

Ośrodek posiada doskonałe połączenia komunikacyjne, dzięki przystankowi MZK zlokalizowanemu w jego bezpośrednim sąsiedztwie oraz niedalekiej odległości od dworca PKP i PKS, oddalonej o 3km. 

Budynek A: 25 pokoi (1, 2, 3 osobowych) oraz 5 apartamentów (1, 2 osobowych), z których większość posiada balkon lub loggie.

Budynek B: 16 pokoi (1, 2, 3, 4 osobowych), wśród nich 6 posiada balkon. 

Budynek C: 31 pokoi (1, 2, 3 osobowych) oraz 2 apartamenty (2 osobowe), niektóre z pokoi posiadają balkon. 

Na wyposażeniu wszystkich pokoi znajdują się: TV, radio, telefon oraz czajnik elektryczny. Każdy z nich ma własną łazienkę. 

W Ośrodku nie ma możliwości przyjmowania zwierząt. 

Ośrodek „Meduza” dysponuje 2 salami konferencyjnymi. Sale nie są klimatyzowane, toalety przy salach. Na wyposażeniu posiadają: rzutniki i ekrany krystaliczne oraz flipchart.

 • Sala w budynku A – powierzchnia ok. 90 m2
  – w ustawieniu kinowym stół dla prowadzącego przy ekranie i 60-70 krzeseł
  – w kształcie litery U ok. 35-40 osób.
 • Sala w budynku C – powierzchnia ok. 100 m2
  – w ustawieniu kinowym stół dla prowadzącego przy ekranie i 60 krzeseł
  – w kształcie litery U ok. 35-40 osób. Jest mniej ustawna (wnęka).

Na terenie ośrodka znajduje się klika miejsc parkingowych, niestrzeżonych podobnie jak na ulicach do niego przylegających. W odległości 200 m od OW „Meduza” zlokalizowany jest płatny parking strzeżony. 

365

Dni otwarte w ciągu roku

150

METRÓW OD PlaŻY

72

Liczba pokoi

ATRAKCJE OKOLICY

Świnoujście to jedno z najatrakcyjniejszych miast polskiego wybrzeża, położone jest na samym krańcu północno-zachodniej Polski. Jest jedynym miastem w Polsce położonym na kilkudziesięciu wyspach z czego 3 są zamieszkane. Jego granice stanowią: Zalew Szczeciński, Morze Bałtyckie oraz granica państwowa z Niemcami. W zachodniej części miasta przebiega granica polsko-niemiecka z przejściami granicznymi Świnoujście – Ahlbeck i Świnoujście – Garz.

Od strony Niemiec do wyspy Uznam dociera kolej i drogi numer 110 i 111. Po niemieckiej stronie granicy znajduje się lotnisko Heringsdorf (12 km). Od Berlina dzieli Świnoujście zaledwie 160 km, do Szwecji jest 175 km, a do Danii 150 km. Na terenie Świnoujścia funkcjonują dwie przeprawy promowe zapewniające łączność między wyspami Uznam i Wolin. Jest to jedyna łączność pomiędzy wyspami, stąd mieszkańcy wyspy Uznam są prawdziwymi wyspiarzami.

 • Dawny ratusz: dziś siedziba Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Znajdują się tu zbiory prezentujące historię rybołówstwa, dzieje miasta i regionu, stare przyrządy nawigacyjne, okazy fauny morskiej. Miejsce wielu wystaw.
 • Fort Anioła: wybudowany w latach 1854-58 na wzór Mauzoleum Hadriana (dzisiejszy Zamek Św. Anioła w Rzymie).
 • Fort Zachodni: wybudowany w latach 1843-1863, wielokrotnie modernizowany. Po wojnie do 1962 roku stacjonowały tam wojska radzieckie.
 • Kościół pw. Chrystusa Króla z XVIII wieku: wzniesiony na miejscu gotyckiej świątyni. W nawie głównej drewniany model statku-korwety z 1881 r. podwieszony do sufitu.
 • Wieża widokowa: po byłym kościele protestanckim Marcin Lutra, zniszczonym pod koniec II wojny światowej.
 • Park Zdrojowy: z XIX w. według projektu architekta ogrodów królewskich m.in. w Berlinie i Poczdamie – Petera Josefa Lene; roślinność śródziemnomorska ze starodrzewiem liczącym ok. 150 lat.
 • Falochrony: z początku XIX wieku, zachodni wraz ze stawą „Młyny” – znakiem nawigacyjnym w kształcie wiatraka, centralny    o długości przeszło 1400 metrów w głąb morza.
 • Latarnia Morska: z 1858 roku, najwyższa nad Bałtykiem (68 m), 308 schodów na taras widokowy, wystawa latarnictwa i ratownictwa morskiego.
 • Fort Wschodni (Gerharda): jedna z trzech zachowanych XIX-wiecznych fortyfikacji wchodzących w skład Twierdzy Świnoujście. W pomieszczeniach fortu oglądać można ekspozycję dotyczącą świnoujskich fortyfikacji, eksponaty znalezione na ich terenie. Fort ma swojego komendanta.
 • Podziemne miasto: Kompleks położony jest w lesie pomiędzy stacją kolejową “Świnoujście-Przytór”, a plażą.
 • Rejsy wycieczkowe statkiem dorzeczem Świny.
 • Wycieczki autokarowe do Niemiec, Danii i Szwecji.

GALERIA