OŚRODEK WYPOCZYNKOWY „RADOŚĆ” W USTCE

OŚRODEK CAŁOROCZNY

Ośrodek Wypoczynkowy „Radość” dysponuje czterokondygnacyjnym budynkiem hotelowym z windą. Jednocześnie może gościć ponad 200 osób. Ośrodek przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych. 

Uzupełnieniem bazy noclegowej jest: jadalnia, kawiarnia, sale konferencyjne oraz taras do kąpieli słonecznych. Na terenie ośrodka znajduje się miejsce do grillowania oraz stół do ping-ponga. Dzieci zapraszamy na plac zabaw.

Cechy Główne

Ośrodek jest położony przy głównej promenadzie nadmorskiej i przy plaży, w odległości 50 m od morza. Położenie ośrodka gwarantuje, że turysta jest zawsze w centrum wydarzeń, a zarazem w bliskim sąsiedztwie urokliwych plaż i pachnących lasów. Daje również możliwość sprawnego dotarcia do środków komunikacji – 800 m od stacji PKP, 700 m od stacji PKS. Do Słupska ok. 17 km.

Funkcjonalne, 2–osobowe pokoje z pełnym węzłem sanitarnym oraz 2 pokoje bez węzła sanitarnego (dostęp do łazienki poprzez wejście z korytarza). Apartamenty 2–osobowe, składające się z dwóch pomieszczeń oraz aneksu kuchennego (w sypialni łoże małżeńskie, w pokoju dziennym sofa). Większość pokoi posiada balkon. Wszystkie pokoje na wyposażeniu posiadają TV, radio, ręczniki, parawany, leżaki. Na korytarzu znajduje się dystrybutor z gorącą wodą. Nie przyjmujemy zwierząt.

Ośrodek dysponuje własnym parkingiem.

365

Dni otwarte w ciągu roku

50m

METRÓW OD PlaŻY

114

Liczba pokoi

ATRAKCJE OKOLICY

USTKA – miasto portowe oraz uzdrowisko położone w woj. pomorskim u ujścia rzeki Słupi do Bałtyku. Turystów kusi tu szeroka, piaszczysta plaża osłonięta wydmami, piękną parkową zielenią i bogatymi w tlen sosnowymi lasami. Zawarty w morskim powietrzu zdrowotny jod, sole wapnia i magnezu stanowią naturalny czynnik leczniczy. Zawartość ujemnych jonów bardzo korzystnie wpływa na poprawę samopoczucia i dodaje życiowej energii wypoczywającym. Uzupełnieniem udanego wypoczynku jest możliwość skorzystania z obfitych złóż borowinowych oraz źródeł solankowych.

Liczne szlaki turystyczne i rowerowe, urokliwa nadmorska promenada spacerowa, piękny klif brzegu, port i zabytki oraz mnogość imprez to atrakcje, dla których warto spędzić tu urlop, nie tylko latem. Dla koneserów wędkowania organizowane są połowy pstrąga i troci w rzece Słupi oraz rejsy kutrem w morze na połów dorsza.

W odległości 17 km od Ustki położone jest miasto Słupsk, w którym znajduje się Muzeum Pomorza Środkowego, gdzie można obejrzeć twórczość Witkacego – około 120 prac plastycznych, portrety, fotografie, zdjęcia. Jest to jedyna w Polsce i na świecie stała wystawa prac tego oryginalnego i interesującego artysty.

 • Kładka obrotowa w porcie morskim w Ustce to atrakcja, która przyciąga tłumy turystów. Uruchomienie obrotowej kładki w Ustce sprawiło, że zarówno mieszkańcy Ustki, jak i turyści, i wczasowicze, mogą szybko przedostać się na drugą stronę miasta, które jest podzielone przez przepływającą rzekę Słupia. Kładka jest wykonana ze stali. Jej całkowita długość to 57,78 m, a szerokość 4 m. Całość waży ponad 80 ton. Pomost wytrzymuje obciążenie ponad 30 ton. Kładka otwiera się przez około 5 minut i znajduje się około 2 m nad lustrem rzeki. Jest niezwykłym ułatwieniem, ponieważ gdy kładki nie było, przejście z jednej strony na drugą wiązało się z pieszą wycieczką kilka kilometrów, idąc przez miasto i most albo z korzystania z przeprawy promowej.

 • Bunkry Bluechera – we wnętrzach niemieckiej baterii zaporowej i przeciwlotniczej z 1937 roku mieści się interaktywne, multimedialne muzeum z filmami, zdjęciami w 3D, dioramami oraz kolekcją hiperrealistycznych manekinów w pełnym umundurowaniu i uzbrojeniu.
  Na terenie znajduje się także kiermasz militarny, tor łuczniczy, strzelnica sportowa Air Soft Gun, odbywają się rekonstrukcje historyczne i pokazy.
 • Latarnia Morska zlokalizowana jest po wschodniej stronie falochronu, u ujścia Słupi do morza. To niezwykle interesujący architektonicznie obiekt, składający się z ośmiokątnej wieży i niewiele niższego, przylegającego do niej budynku latarników. Uroku jej dodaje niezliczona ilość gzymsów, daszków oraz kilkanaście okien różnego rozmiaru. Na szczyt wieży prowadzą betonowe i metalowe schodki. W 1993 roku latarnia została wpisana do rejestru zabytków.
 • Muzeum Ziemi Usteckiej w samym centrum miasta Ustki, w jednym z szachulcowych budynków, znajduje się Muzeum Ziemi Usteckiej. Powstało w celu zintegrowania obecnych oraz dawnych mieszkańców Ustki. Ideą muzeum jest kultywowanie tradycji Ustki od jej powstania i popularyzacji ich wśród społeczeństwa, a szczególnie od momentu powiązania z Polską. Sala wystawowa na parterze obfituje w stałą ekspozycję dotyczącą historii Ustki oraz modeli i pamiątek ze stoczni „Ustka”. Sala na piętrze prezentuje wystawy czasowe, tematyczne oraz wernisaże
 • Kościół Najświętszego Zbawiciela w Ustce został wybudowany w latach 1885-1888. Kościół jest w stylu neogotyckim. Na tabliczce znajdującej się przed budynkiem kościoła jest tabliczka z napisem: „Kościół zbudowany w stylu neogotyckim przez Franza Drabeima, usteckiego cieślę okrętowego, późniejszego skarbnika gminy, który cały majątek zapisał ubogim”.
 • Muzeum Bursztynu Bursztyn Bałtycki, kopalna żywica sprzed 40 mln lat, od wieków znajdowana jest na wybrzeżu Bałtyku. Złoto północy jest cenionym materiałem ozdobnym, z którego wykonywano ozdoby, figurki i amulety. W usteckim muzeum nie tylko można podziwiać bogate zbiory w postaci różnorodnych bryłek, inkluzji owadów oraz wyrobów z bursztynu. Jest też sklepik z pamiątkami. Można również zaprojektować i wyszlifować własny bursztyn.
 • Pomnik Syrenki w Ustce usytuowany jest niedaleko latarni morskiej z końca XIX wieku, wpisanej do rejestru zabytków.
 • Ławeczka Ireny Kwiatkowskiej znajduje się w malowniczym parku uzdrowiskowym Promenady Nadmorskiej. Pani Irena Kwiatkowska od wielu lat była częstym gościem miasta, a pomnik na jej część został uroczyście odsłonięty 25 lipca 2012 roku.
 • Statek Dragon to statek pasażerski stylizowany na XVII-wieczny galeon, który powstał na bazie wojskowego holownika. Wodowanie Dragona nastąpiło w 2006 r. Na dziobie statku znajduje się galion przedstawiający smoka. Cała jednostka została bardzo ciekawie zaprojektowana i ozdobiona ornamentami i rzeźbami. Statek przeznaczony jest do przewozów na pełnym morzu, również w sezonie zimowym. Ma długość 45 m z bukszprytem, szerokość 8,20 m; 4 maszty i może zabrać na pokład ponad 200 pasażerów. Oprócz pokładu otwartego ma także obszerną salę na dolnym poziomie. W jej centralnej części znajduje się serce Dragona – duży bar.

GALERIA