Zaplanowałeś już wiosenną podróż?

Zaplanowałeś już wiosenną podróż?

Wiosna w pełni, a przed nami Majówka i wypoczynek. Warto zaplanować dla siebie i rodziny kolejny atrakcyjny wyjazd. Zafundować sobie relaks w cudownym miejscu, pełnym słońca i budzącej się do życia przyrody. Zrobić majówkowy wypad w góry, nad morze lub jezioro. Dłuższe dni i łagodne temperatury to jedna z największych atrakcji wiosennych podróży. Można wtedy skutecznie naładować baterie i przygotować się na te miesiące, które będą pełne wytężonej pracy i nauki, by potem znów planować letnie, wakacyjne wyjazdy w znane i nieznane miejsca.

Majówka i pięć dni odpoczynku oraz dobrej zabawy

Jest jakiegoś rodzaju magiczny magnetyzm w dalekim podróżowaniu i powracaniu kompletnie odmienionym, pisze K. Douglas Wiggin. Pamiętaj jednak, że aby poczuć, jak odmienia się na lepsze Twoje życie, wcale nie musisz wyjeżdżać daleko i na długo. Czas tegorocznej Majówki może okazać się w sam raz na szybki odpoczynek i relaks. Idealny na zabawę i przyjemność spacerowania po plaży lub chodzenia po górach. Tegoroczna Majówka może też być doskonałym pomysłem na dłuższy wypad do ośrodków Natura Tour i trwać aż pięć dni. Warto więc wcześniej sprawdzić oferty i zarezerwować pobyt w atrakcyjnym dla siebie miejscu. Zaplanowałeś już wiosenną podróż?

Dlaczego warto wyjechać na Majówkę?

Doskonałą odpowiedź na to ma M. Wojciechowska, która zauważa, że podróże mają magiczną moc uzdrawiania duszy i zdecydowanie pomagają zdystansować się do problemów dnia codziennego. Nie rozwiązują ich bezpośrednio, jednak pomagają przewartościować i spojrzeć na nie jakby z drugiego brzegu rzeki. Z nadmorskiej plaży, ze szlaku, albo z cudownej łąki pełnej kwiatów. Z pachnącego żywicą lasu, z promenady, albo znad brzegu jeziora. Możliwości jest naprawdę wiele. Nieco dosadniej sprawę podróżowania i przygody widzi P. Coelho, bo pisze: Jeśli myślisz, że przygody bywają niebezpieczne, spróbuj rutyny. Ona jest śmiercionośna. I coś w tym jest. W podróżowaniu wiosną rutyny brakuje kompletnie. Jest za to świeżość, jest radość, jest słońce, jest przygoda, relaks, odpoczynek, dystans do życia i kłopotów. I kompletnie brak tu rutyny i nudy. Wiosna na to nie pozwala.

Ty jesteś pilotem i możesz wyjechać tam, gdzie masz ochotę

To wspaniała wiadomość, że można zaplanować i zrealizować wyjazd już w maju. Wiosenny wyjazd to także dużo atrakcji, możliwości zwiedzania, odpoczynku, zadbania nie tylko o ducha, ale także o swoje ciało. I idąc za pomysłem B. Pawlikowskiej, podpowiadamy – zdejmij pancerz i zdaj się na to, co ma być. Wtedy poczujesz, że ktoś lub coś o ciebie dba. Na każdym kroku. Kiedy przestaniesz gorączkowo szukać drogowskazów i dokładnych map, poczujesz, że świat sam cię prowadzi. W najlepszym dla ciebie kierunku. Kierunków jest wiele, a każdy wybór doskonały. Niezależnie od tego czy będzie to polskie morze z naszymi ośrodkami „Meduza” w Świnoujściu, „Radość” w Ustce, „Złota Rybka” w Dziwnówku, „Słoneczny Brzeg” w Mielnie, „Korab” w Ustroniu Morskim, „Półwysep” w Jastarni czy „Zacisze” w Spale, „Halny” i „Stokrotka” w Karpaczu lub „Kolejarz” w Zakopanem – wszędzie odpoczniesz i zrelaksujesz organizm.

Podróż tysiąca mil zaczyna się od jednego kroku

Ta myśl Lao Tzu doskonale oddaje ideę wiosennej podróży, czy majówkowego wypadu na łono natury. Niektórzy myślą, że konkretne miejsca są bardziej polecane na określone pory roku. Na przykład plaża jest bardziej popularna latem, podobnie jak góry zimą. Nic bardziej mylnego. Na plaży każda pora roku jest wyjątkowa i zaskakuje przepięknymi widokami. Góry przyciągną swoich fanów nie tylko na zimowe szaleństwa. A wiosna zaprasza wszystkich, by wraz z nią rozpocząć sezon na podróżowanie. Te bliskie i te dalekie. Pełne radości, relaksu i przyjemnego spędzania czasu razem z dala od problemów, rutyny i codziennych obowiązków.

Zwiedzaj świat. To lepsze niż najpiękniejszy sen

Podczas najbardziej kwiecistej i soczyście zielonej pory roku w przyjemnej temperaturze, ale jeszcze nie za gorącej, można odwiedzić ciekawe miejsca i zobaczyć osobliwości danego regionu. Wiosna to także doskonała pora dla tych, którzy lubią spokojniejsze podróże i mogą wykorzystać ten czas na odkrywanie miejsc, które jeszcze nie będą zatłoczone. Pamiętaj jednak, że podróżowanie poza sezonem powoli staje się modne, warto więc zadbać o rezerwacje odpowiednio wcześnie. By w pełni móc skorzystać z uroków plaży czy górskich szlaków.

Niech więc za podsumowanie naszych rozważań posłużą słowa R. Kapuścińskiego, który napisał – Tak naprawdę nie wiemy, co ciągnie człowieka w świat. Ciekawość? Głód przeżyć? Potrzeba nieustannego dziwienia się? Człowiek, który przestaje się dziwić, jest wydrążony, ma wypalone serce… To prawda! Istnieje więc naprawdę kilka dobrych powodów, by powiedzieć, że wiosna to doskonały czas na podróż.

Stąd zapraszamy do naszych ośrodków nad morzem, w górach i w lasach. „Meduza” w Świnoujściu, „Radość” w Ustce, „Złota Rybka” w Dziwnówku, „Słoneczny Brzeg” w Mielnie, „Korab” w Ustroniu Morskim, „Półwysep” w Jastarni czy „Zacisze” w Spale, „Halny” i „Stokrotka” w Karpaczu lub „Kolejarz” w Zakopanem czeka na Ciebie, nie tylko w Majówkę, ale także całą wiosnę.

zamknij


    Poproś o telefon

    Zostaw nam swój numer, a oddzwonimy do Ciebie.

    Administratorem danych, które tu wpisujesz będziemy My, czyli: CS Natura Tour sp. z o.o.. Dane będą przetwarzane w celu marketingu bezpośredniego naszych produktów i usług.

    Zapoznaj się z naszą polityką prywatności