Dziwnówek jesienią – przygody w uroczym nadmorskim uzdrowisku

Dziwnówek jesienią – przygody w uroczym nadmorskim uzdrowisku

Szeroka, czysta i piaszczysta plaża, pasmo zachwycających wydm i uzdrowiskowy klimat to jedne z głównych zalet Dziwnówka – nadmorskiej miejscowości, w której na wypoczynek zaprasza nasz Ośrodek Wypoczynkowy „Złota Rybka”. 

Przepiękna latarnia morska, możliwość uprawiania sportów wodnych, liczne stragany i sklepiki oraz wiele przyjemnych miejsc do odwiedzenia, sprawiają, że jesienną porą można tutaj wypocząć jak nigdzie indziej.

Dziwnówek – co warto wiedzieć o tej nadbałtyckiej miejscowości?

Ta maleńka wieś umiejscowiona w województwie zachodniopomorskim opodal Dziwnowa, pomiędzy Bałtykiem a Zatoką Wrzosowską (część Zalewu Kamieńskiego) to wyjątkowo przyjemne miejsce do odwiedzenia jesienią. Dziwnówek, położony wśród sosnowych lasów posiada status uzdrowiska, gdzie leczy się schorzenia układu oddechowego.  Lokalny krajobraz wypełniają liczne ośrodki wypoczynkowe w pięknym budownictwie, które otoczone bujną zielenią tworzą sielski klimat, wprost wymarzony do wypoczynku. Miłośnicy blichtru i wielkich wydarzeń, mają stąd niedaleko do Międzyzdrojów, które można odwiedzić podczas pobytu w Dziwnówku. Do przyjazdu i zatrzymania się na dłużej w tej uroczej miejscowości zachęcają również ceny. Właśnie jesienią Ośrodek „Złota Rybka” przygotował szereg promocji oferując noclegi z wyżywieniem w atrakcyjnych i przystępnych cenach.

Co warto zobaczyć w Dziwnówku?

Urokliwy Dziwnówek nie posiada portu, jednak na uwagę zasługuje tutaj lokalna latarnia morska, która znajduje się w samym centrum, tuż przy głównej drodze. Nie jest to jednak prawdziwa latarnia, a metalowa atrapa, którą wzniesiono dla potrzeb odbywającego się przed laty popularnego „Turnieju miast”. Obecnie można tam wybrać się w poszukiwaniu pięknych pamiątek. Poza latarnią, w Dziwnówku warto zobaczyć pomnik Zwycięstwa poświęcony pamięci żołnierzy z Kołobrzeskiego Pułku 2 Dywizji Piechoty im. H. Dąbrowskiego.

Jak ciekawie spędzić jesienny czas w Dziwnówku?

Jesienią plaża w Dziwnówku zachwyca, dając okazję do wielu relaksujących spacerów. Promenada spacerowa, obok której zlokalizowany jest Ośrodek „Złota Rybka” pozwala każdemu cieszyć oczy pięknymi widokami i miło spędzić czas. Osoby ceniące aktywny wypoczynek również nie będą zawiedzione. W Dziwnówku, w ciepłe jesienne dni można z powodzeniem oddawać się różnorodnym sportom wodnym, ale i wędkarstwu. Ta nadmorska wioska na Mierzei Dziwnowskiej to świetny punkt startowy do długich wypraw pieszych, jak również rowerowych. Można skorzystać z atrakcji jakie dają zbiegające się tutaj niebieski Szlak Nad Bałtykiem i Zalewem Szczecińskim, czerwony Szlak Nadmorski oraz Międzynarodowy szlak rowerowy wokół Bałtyku (R-10).

Ta niewielka, ale wyjątkowo urokliwa miejscowość posiada statut uzdrowiska, dlatego nie brakuje tutaj centrów wypoczynkowo-rekreacyjnych, w których skorzystać można z licznych atrakcji Wellness i SPA. Wysoko zmineralizowane wody, niedoceniane przez odwiedzających, a szkoda, to prawdziwy skarb tej pięknej lokalizacji.

Atrakcje dla znudzonych leniwym plażowaniem

Dziwnówek jesienną porą urzeka ciepłym i przyjemnym klimatem, który sprzyja plażowaniu, jednak warto skorzystać tutaj również z innych atrakcji. Jedną z ciekawych form spędzania czasu jest obserwacja ptaków, które zachwycają mnogością gatunków. Dla osób, które lubią poznawać ciekawe miejsca, ciekawą propozycją będzie Nadmorski Park Miniatur w pobliskim Dziwnowie, Bałtycki Park Dinozaurów we Wrzosowie lub Muzeum Rybołówstwa w Niechorzu. Opodal nie brakuje również malowniczych zakątków, wśród których na szczególną uwagę zasługuje Woliński Park Narodowy z przepięknymi punktami widokowymi i zagrodą żubrów.

Wypoczynek w Dziwnówku, warto połączyć z odwiedzaniem okolicznych miejscowości, w tym właśnie wspomnianego wcześniej Dziwnowa, gdzie można zobaczyć słynną Aleję Gwiazd Sportu oraz piękny zwodzony most. Fani golfa z pewnością zachwycą się możliwościami jakie oferuje pole golfowe w Łukęcinie. Doskonałym miejscem wartym odwiedzenia jest także pobliski Trzęsacz z romantycznymi ruinami kościółka na klifie. Dziwnówek to genialna lokalizacja na spokojny wypoczynek i leniwe wczasy, jednak w jego okolicach nie brakuje niezwykłych atrakcji, które pozwalają urozmaicić jesienny pobyt i przeżyć całą masę wyjątkowych przygód.

zamknij


    Poproś o telefon

    Zostaw nam swój numer, a oddzwonimy do Ciebie.

    Administratorem danych, które tu wpisujesz będziemy My, czyli: CS Natura Tour sp. z o.o.. Dane będą przetwarzane w celu marketingu bezpośredniego naszych produktów i usług.

    Zapoznaj się z naszą polityką prywatności