Jesienne uroki Świnoujścia

Świnoujście plaża, Jesienne uroki Świnoujścia

Świnoujście jako jeden z popularnych kurortów nadmorskich w swojej jesiennej odsłonie oferuje bardzo wiele niezwykłych atrakcji, które pozwolą spędzić tutaj wyjątkowo przyjemny czas. 

Okolice naszego Ośrodka Wypoczynkowego „Meduza” pozwalają cieszyć się urokami pięknej i szerokiej plaży, urzekającą latarnią morską, fortami wojskowymi, jak również całym wachlarzem innych, wartych odwiedzenia miejsc.

Co warto wiedzieć o Świnoujściu?

Ten niezwykły port morski i uzdrowisko zlokalizowane na północno-zachodnim krańcu Polski, w województwie zachodniopomorskim umiejscowione jest tuż przy ujściu rzeki Świny do Morza Bałtyckiego. Jako jedyne miasto w naszym kraju, obejmuje swoim obszarem trzy duże wyspy Wolin, Uznam i Karsibór oraz aż 44 małych. Dzięki temu niecodziennemu ułożeniu zachwyca ono różnorodnością i zakątkami, które skradną serce niejednego podróżnika. Specyficzna zabudowa Świnoujścia związana jest z jego nadmorskim charakterem, dlatego odwiedzając to niezwykłe miasto, można podziwiać niesamowicie urokliwe zabytkowe budowle portowe, kamienice i inne piękne budynki. Jego nadmorska dzielnica ulokowana pomiędzy promenadą a pasem zieleni oddzielającym ją od śródmieścia sprawia, że spacery po mieście zapierają dech w piersiach.

Czas spędzany w Świnoujściu nigdy nie jest nudny, bowiem miasto to zachwyca wieloma atrakcjami, w tym możliwością udania się na cudowne rejsy statkiem, między innymi na wycieczki do pobliskich niemieckich miejscowości letniskowych, bądź polskich Międzyzdrojów. Miłośnicy podróży statkami, mogą również zaszaleć katamaranem na trasie do wyspy Rugia lub skorzystać z wodolotu do Szczecina.

Zabytki i niezwykłe miejsca, które urzekają w Świnoujściu

Jesienne Świnoujście to miejsce tętniące życiem, także za sprawą licznych atrakcji do zwiedzenia. Przybywając tutaj we wrześniu lub październiku, można odwiedzić niezwykły zespół fortów twierdzy Świnoujście, znajdujący się tuż przy rzece Świna. Ciekawym miejscem do bliższego poznania będzie tutaj także Park Zdrojowy z XIX wieku (inspirujące miejsce do fotografii, pełne bajecznie kolorowych jesienią drzew), przepiękny kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny z XV wieku, urokliwie zlokalizowana Latarnia Morska Świnoujście czy imponujące falochrony – Zachodni ze Stawą Młyny lub Wschodni.

Czas jesienną porą płynie w tym zjawiskowym mieście bardzo powoli i spokojnie. Dużo łatwiej jest teraz znaleźć tutaj swoją spokojną oazę na plaży, wybrać się na długi spacer brzegiem morza bądź zatopić się w lekturze spędzając popołudnie w jednej z lokalnych kawiarni.

Aktywny wypoczynek na rowerze

Miłośników aktywnego wypoczynku z pewnością zachwyci różnorodność pięknych szlaków rowerowych, które pozwalają na urzekającą podróż na dwóch kółkach dopasowaną zarówno do zainteresowań, kondycji, jak i możliwości czasowych. Kilkadziesiąt kilometrów ścieżek pozwala poznać Świnoujście wzdłuż i wszerz, odkrywając tym samym jego najpiękniejsze zakątki – śródmieście, port, nadmorską dzielnicę, czy przejście graniczne z niemieckimi miejscowościami Garz i Ahlbeck. Atrakcyjna sieć dróżek rowerowych z doskonałym oznakowaniem, pozwala spędzić czas zarówno na rodzinnych wyprawach, jak i samotnych wycieczkach. Liczne wypożyczalnie rowerów pozwalają każdemu przeżyć tutaj niezwykłą przygodę na szlaku „Świdny las”, „Dookoła wyspy Karsibór”, międzynarodowym szklaku nadmorskim „R-10”, „Dookoła Zalewu Szczecińskiego” lub „Feiningera”.

Dmuchawce, latawce, wiatr i galerie sztuki

Podczas jesiennego pobytu w Świnoujściu można zaszaleć z latawcami. O tej porze roku zabawa ta jest wyjątkowo ciekawą formą rozrywki dla całej rodziny. Bez względu na wiek, można wziąć tutaj również udział w konkursie lotów latawcowych i zatrzymać się w naszym Ośrodku Wypoczynkowym „Meduza”.

Osoby, które preferują spokojne i melancholijne podziwianie uroków Świnoujścia z pewnością docenią liczne galerie sztuki, które pozwolą miłośnikom sztuki i kultury odkryć prawdziwe perełki. Obrazy, fotografie, instalacje artystów i wiele innych dzieł z pewnością zachwycą i pozwolą poznać zupełnie nowe oblicze tego wyjątkowego miasta.

Zapraszamy do naszego Ośrodka Wypoczynkowego „Meduza”, aby odkryć jesienne uroki Świnoujścia.

zamknij


    Poproś o telefon

    Prosimy o pozostawienie numeru telefonu w celu uzyskania informacji o ofertach, rezerwacji terminów lub innych sprawach.

    Nasze Biuro Obsługi Klienta jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00.    Administratorem danych, które tu wpisujesz będziemy My, czyli: CS Natura Tour sp. z o.o.. Dane będą przetwarzane w celu marketingu bezpośredniego naszych produktów i usług.

    Zapoznaj się z naszą polityką prywatności