Jesienne atrakcje, którymi urzeknie Cię Ustka

Jesienne atrakcje Ustki

Ustka to nostalgiczna, malownicza i kolorowa zarazem nadmorska miejscowość uzdrowiskowa, która bez wątpienia powinna się znaleźć na liście must have jesiennych wojaży każdego z nas.

Morze Bałtyckie o tej porze roku zachwyca tutaj niezwykłą aurą, dlatego spacery po Ustce oferują zupełnie nowe, wyjątkowe przeżycia dla odwiedzających ją turystów. Miłośnicy aktywnego wypoczynku, jak również fani relaksu znajdą tutaj cudowną przestrzeń w Ośrodku Wypoczynkowym „Radość”, który jak sama jego nazwa wskazuje, pozwala cieszyć się urokami miasta przez cały rok.

Niezwykły jesienny czas – czyli różne oblicza usteckiej plaży

Jedną z głównych atrakcji Ustki jest plaża, która daje ogromną przyjemność, pozwalając się delektować długimi spacerami po cudownie miękkim piasku. Jesienią można zaobserwować tutaj wiele niezwykłych oblicz tego fascynującego pomorskiego zakątka. Z jednej strony urzeka on ciszą i spokojnym szumem fal, a z drugiej może zaskoczyć gwałtownym sztormem, podczas którego niesione wiatrem fale rozbijając się o brzeg –  w tym portowe falochrony, tworzą niecodzienne widowisko. Rejon ten urzeknie również miłośników bursztynów, bowiem przy odrobinie cierpliwości można tutaj znaleźć tych bajecznych kamyków co nie miara. Szczególnie ceniona przez odwiedzających jest plaża wschodnia, gdzie można cieszyć się wyjątkową czystością i szerokim pasmem piasku.

Innym, niezwykle lubianym miejscem spacerowym jest Promenada Nadmorska, która powstała w Ustce w 1875 roku. Ponad dwadzieścia kilometrów trasy to idealna sceneria, w której można cieszyć się wyjątkowymi wrażeniami. Odcinek ten ostatnimi laty mocno zmodernizowano, przez co można tutaj komfortowo jeździć na rowerze, spacerować wieczorową porą w urzekającym otoczeniu nastrojowego oświetlenia, bądź usiąść na ławce z Ireną Kwiatkowską – rzeźbą słynnej aktorki. Jesienią tłok jest tutaj znacznie mniejszy niż latem, dlatego w pełni można nacieszyć się urokami morza i rześką bryzą.

Dla znudzonych plażą – klimatyczna starówka

Centrum Ustki to szczególne miejsce na mapie miasta, gdzie urokliwa stylistyka starej wioski rybackiej zbudowanej z szachulcowych domów, łączy się z nowoczesnością. Można tutaj błądzić pomiędzy budynkami Starej Osady Rybackiej, które pełne są przyjemnych dla oka domków, stylowych latarń i skwerów. Pyszna kawa lub grzane wino w jednej z okolicznych kawiarenek i restauracji czynnych przez cały rok z pewnością rozgrzeją turystów w chłodniejsze, jesienne popołudnia.

Poza urzekającą starówką, w Ustce warto również odwiedzić port rybacki, gdzie do niedawna skupiało się prawdziwe życie mieszkańców miasteczka. Miejsce to jest także sceną licznych uroczystości i obchodów, a przy tym można skusić się tutaj na kilkudziesięcio – minutowy rejs po wybrzeżu. Będąc w porcie warto skorzystać z obrotowej kładki, która łączy go z przeciwległym brzegiem Słupi – jest to jedyna tego rodzaju konstrukcja w Europie! Szczególne wrażenie robi ona nocą, kiedy zostaje oświetlona bajeczną feerią kolorów.

Zabytki, które przypadną do gustu każdemu

Przebywając w Ustce można odwiedzić wiele cennych zabytków i niesamowitych miejsc, które zachwycają swoją niezwykłą historią. Podczas wypoczynku w Ośrodku Wypoczynkowym „Radość”, który jesienną porą oferuje wyjątkowo atrakcyjne ceny, warto odwiedzić znajdującą się u skraju portu latarnię morską, stanowiącą wizytówkę uzdrowiska. Powstała w 1892 roku ceglana latarnia morska sięga 20 metrów, a na jej szczyt można wspiąć się w godzinach od 11:00 -14:00. Innym urzekającym monumentem Ustki jest syrenka, która usytuowana tuż przy molo ma przynosić szczęście – ponoć wystarczy potrzeć ją dłonią w okolicy piersi. Samo w sobie molo to również wymarzona lokalizacja na jesienne spacery, które umilą widok na wpływające do portu statki, rybackie kutry oraz zjawiskowe falochrony.

Fani atrakcji z niezwykłą historią z pewnością docenią znajdujące się z zachodniej strony portu Bunkry Blüchera – miejsce pełne tajemnic, którego prawdziwie ujmująca przeszłość pozwala odkryć zupełnie nieznaną opowieść o Ustce oraz otaczających ją okolicach. Bunkry stanowią pozostałość po wielkiej, hitlerowskiej inwestycji, dlatego znaleźć tutaj można całą masę pozostałości po II wojnie światowej i wiele niespodzianek.

Atrakcje po godzinach

Odwiedzający Ustkę, których zmęczy już zwiedzanie i wielogodzinne spacery, mogą skorzystać z wielu dodatkowych atrakcji, w tym basenów, tężni, usteckiego kina Delfin, ścieżek rowerowych, jak również kąpieli morskich. W chłodniejsze jesienne i zimowe dni można tutaj bowiem dołączyć do grup morsów, którzy promują zimne i orzeźwiające wejścia do wody. Miłośnicy świeżych ryb z pewnością nie pożałują wizyty na Targu Rybnym zlokalizowanym w zachodniej części portu. Odwiedzając Ośrodek Wypoczynkowy „Radość” w Ustce można zobaczyć również niezwykłe murale w klimacie morskim autorstwa japońskiego artysty Hokusai. Ustka to jak widać szczególne miejsce, w którym nie sposób się nudzić, a jesienią zyskuje ono zupełnie nowy, intrygujący klimat warty bliższego poznania.

zamknij


    Poproś o telefon

    Prosimy o pozostawienie numeru telefonu w celu uzyskania informacji o ofertach, rezerwacji terminów lub innych sprawach.

    Nasze Biuro Obsługi Klienta jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00.    Administratorem danych, które tu wpisujesz będziemy My, czyli: CS Natura Tour sp. z o.o.. Dane będą przetwarzane w celu marketingu bezpośredniego naszych produktów i usług.

    Zapoznaj się z naszą polityką prywatności