DECYDUJĄCE STARCIE

OBÓZ ASG

12-15 / 15-18 LAT

SPAŁA

OBÓZ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY | PROGRAM

Nasz obóz został stworzony z myślą o młodych pasjonatach w wieku 12-15 oraz 15-18 lat, którzy pragną przeżyć niezapomnianą przygodę, rozwijać swoje umiejętności oraz spędzić aktywnie czas w otoczeniu pięknej przyrody. Podczas naszego obozu uczestnicy będą mieli okazję nie tylko doskonalić swoje umiejętności taktyczne i zespołowe, ale także budować nowe przyjaźnie i wspomnienia na całe życie. Dzięki naszemu doświadczonemu zespołowi instruktorów oraz profesjonalnemu wyposażeniu zapewniamy bezpieczne i ekscytujące doświadczenie, które zapewni uczestnikom niezapomniane wrażenia.

Obozy i kolonie dla dzieci i młodzieży w wieku 12-18 lat nad morzem to nie tylko przyjemność, ale także szereg niezaprzeczalnych zalet, które wspierają rozwój fizyczny, emocjonalny i społeczny młodych uczestników.

Do najważniejszych możemy wymienić:
Zdrowe otoczenie, aktywność fizyczna, nauka umiejętności życiowych, rozwijanie zainteresowań, wspieranie samodzielności, umiejętność nawiązywania kontaktów, edukacja ekologiczna, niezapomniane wspomnienia. 

PROGRAM WYJAZDU:

 
Zajęcia ASG: zajęcia z użyciem broni skonstruowanej w celu realnego odwzorowania pola walki (repliki broni ASG to wierne kopie oryginałów, pod względem wielkości, szczegółów i ciężaru); szkolenie z zasad bezpieczeństwa i odpowiedniej obsługi replik broni, nauka norm moralnych podczas użytkowania broni ASG, podstawy działania leśnego (taktyka zielona), strzelanie dynamiczne, różne pozycje strzeleckie i właściwa postawa podczas strzelania, strzelanie bojowe, a strzelanie sportowe, poruszanie się w terenie w szykach bojowych, ubezpieczanie grupy i partnera, dostosowanie odpowiedniej taktyki i strategii do terenu i czasu działań; realizacja różnych scenariuszy podczas rozgrywek ASG (konwojowanie rannego, przemarsz przez teren wroga, działanie na tyłach wroga, zasadzka i podstawy działań snajperskich); część zajęć prowadzona będzie nocą.
 
Zajęcia taktyczne: różne formacje bojowe, w tym przemarsz szykiem ubezpieczonym, rozmieszczenie stanowisk ogniowych i ogień krzyżowy, zasadzka, obstawianie drogi, proce- dury po kontakcie ogniowym (meldunek LACE), działania w terenie leśnym i działania dywersyjne na tyłach wroga.
 
Zajęcia zwiadowczo-szpiegowskie: kamuflaż dostosowany do terenu działań, bezszelestne poruszanie się, zakładanie punktów obserwacyjnych, prowadzenie obserwacji w terenie, meldunek SALUTE, sporządzanie notatek z przebiegu obserwacji i szkiców terenu, sposoby i ścieżki przekazywania wiadomości, ich wielokrotne szyfrowanie, trening na terenie parku linowego.
 
Zajęcia strzeleckie: ćwiczenie odpowiedniej postawy strzeleckiej, strzelanie z prawego i lewego oka, obsługa broni obiema rękami i jedną ręką, ogień zaporowy, postępowanie przy zacięciu się broni, strzelanie do celu stałego i poruszającego się.
 
Trening saperski: z wykorzystaniem macek saperskich i elektronicznych wykrywaczy metali; zajęcia w strefie zagrożonej atakiem chemicznym z użyciem masek przeciwgazowych i kombinezonów przeciwchemicznych.
 
Taktyka czarna: ćwiczenie techniki walki z przeciwnikiem znajdującym się z budynkach, czy środkach transportu; wchodzenie do pomieszczeń, przeszukiwanie ich, zabezpieczanie przeszukanej części obiektu, metody postępowania z zakładnikami, komunikacja niewerbalna i sygnały dowodzenia; zajęcia odbywać się będą w opuszczonych halach przemysłowych.
 
Survival militarny: pozyskiwanie i uzdatnianie wody do picia, niewidoczne obozowisko i sztuka kamuflażu, rozpalanie ognisk różnymi metodami, nocny biwak w lesie.
 
Terenoznawstwo: nauka posługiwania się busolą, odnajdywanie północnego kierunku, nocne przemarsze na orientację, komunikowanie się w terenie.
 
Czerwona taktyka: opieka nad rannym na polu walki zgodnie z wytycznymi TCCC (Tactical Combat Casualty Care); udzielanie taktycznej pomocy medycznej w strefach CUF, TFC i TEC; działania ratownicze według wojskowych algo- rytmów MARCHE I MIST.
 
Militarny spływ pontonowy: rzeką Pilicą ze Spały do Zakościela.
 
Nocne i dzienne gry terenowe: wieloelementowe gry, utrwalenie nabytych wcześniej umiejętności; kończąca obóz taktyczna zabawa typu MILSIM z wieloma zadaniami do wykonania (rozpoznanie terenu, Combat Search and Rescue, zdobycie zrzutu z bronią i amunicją, przeprowadzenie ataku na bazę wroga).
 
Wyprawa piesza: do niemieckiego ośrodka dowodzenia Anlage Mitte z II wojny światowej w Konewce; zwiedzanie z przewodnikiem schronu kolejowego, schronów technicznych; przejście 80 metrowymi, podziemnymi kanałami między bunkrami.
 
Zajęcia sprawnościowe: musztra, zaprawy poranne, marszobiegi.
 
Rekreacja: ognisko z pieczeniem kiełbasy, wieczór filmowy, gry integracyjno – ruchowe.
 
Militarna sesja zdjęciowa: dla chętnych.
 
WYMAGANY EKWIPUNEK
mały plecak, śpiwór, karimata, ciepły sweter lub polar, dres sportowy, kurtka przeciw deszczowa, buty turystyczne, scyzoryk, latarka z zapasem baterii, letnie nakrycie głowy, okulary słoneczne, ręcznik, krem z filtrem UV, spray przeciw komarom, strój kąpielowy; mile widziane: odzież moro, buty wojskowe i instrumenty muzyczne.
 
Promocja FIRST MINUTE (decyduje kolejność zgłoszeń), ilość miejsc ograniczona

OŚRODEK „ZACISZE” | ZAKWATEROWANIE

Ośrodek „ZACISZE” położony w Spale -położony w malowniczej miejscowości wypoczynkowej leżącej w Puszczy Nadpilickiej w centralnej Polsce 60 km od Łodzi i 9 km od Tomaszowa Mazowieckiego. Teren ośrodka otoczony jest lasami, które były terenem polowań carów rosyjskich, prezydentów Mościckiego i Wojciechowskiego oraz marszałka Piłsudskiego. Płynąca przez Spałę rzeka Pilica, rezerwaty przyrody oraz liczne bunkry i fortyfikacje z czasów II Wojny Światowej będą terenem zajęć dla uczestników obozów. Ośrodek to dwukondygnacyjny budynek leżący na hektarowym, oświetlonym, ogrodzonym i ładnie zagospodarowanym terenie.

Uczestnicy zakwaterowani będą w pokojach 2,3 i 4 osobowych z łazienkami (umywalka, natrysk, WC), telewizorami i chłodziarkami. Do dyspozycji obozowiczów: jadalnia, automat z napojami i słodyczami, zadaszony kompleks ogniskowy składający się z 7 altan, plac zabaw dla dzieci, bilard, piłkarzyki, tenis stołowy; w całym obiekcie jest bezpłatny dostęp do Internetu – free WiFi!

OBÓZ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY | WAŻNE INFORMACJE

TERMINY
Cena podstawowa
FIRST MINUTE
01.01. – 29.02.2024
03.07 – 13.07.2024
14.07 – 24.07.2024
25.07 – 04.08.2024
05.08 – 15.08.2024
3 699 zł
3 399zł

Promocja „FIRST MINUTE” – ilość miejsc ograniczona (decyduje kolejność zgłoszeń).

CENA ZAWIERA

 • Zakwaterowanie: 10 noclegów,
 • wyżywienie: 3 x dziennie plus podwieczorek (od kolacji w dniu przyjazdu do śniadania w dniu wyjazdu + suchy prowiant na drogę powrotną) – śniadania i kolacje w formie bufetu,
 • opieka pedagogiczna, instruktorska,
 • realizacja programu,
 • nagrody i pamiątki,
 • dojazdy lokalne,
 • ubezpieczenie NNW (10000 zł) Signal Iduna SA.

Kadra: ratownicy wodni, instruktorzy: strzelectwa sportowego, wspinaczki skałkowej, paintballa, survivalu, jeździectwa i samoobrony.

3 x dziennie + podwieczorek (od kolacji w dniu przyjazdu do śniadania w dniu wyjazdu, suchy prowiant na drogę powrotną) – śniadania i kolacje w formie bufetu.

 • Ze względu na warunki atmosferyczne i stan psychofizyczny większości uczestników program może ulec zmianie.
 • Zajęcia odbywać się będą z zastosowaniem niezbędnych elementów zapewniających bezpieczeństwo (uprzęże alpinistyczne, kaski, kamizelki asekuracyjne, okulary lub gogle i maski ochronne, mundury).
 • Jeżeli dziecko przyjmuje leki, prosimy o zaopatrzenie uczestnika w te leki i kartkę z informacją o ich dawkowaniu. Uczestnik po przyjeździe ma obowiązek przekazać leki z informacją kierownikowi.
 • Możliwość specjalnych diet jedynie po zgłoszeniu (21 dni przed obozem) i po uzyskaniu zgody organizatora (płatne dodatkowo).
 • Od każdego uczestnika pierwszego dnia pobytu pobierzemy kaucję w wysokości 50 zł na pokrycie ewentualnych strat spowodowanych przez niego w sprzęcie lub w wyposażeniu ośrodka. Jeśli takich strat nie będzie – kaucję w całości oddamy w dniu wyjazdu.
 • Każdy uczestnik otrzyma na własność bidon na wodę.
 • Podział na grupy wiekowe będzie realizowany przy minimum 10 osobach w danym przedziale wiekowym.
 • Przyjazd indywidualny w dniu rozpoczęcia od godziny 15:00, a wyjazd w dniu zakończenia do godziny 12:00.

Organizator: Agencja Turystyczna „Wonderlands”.

Autokarami turystycznymi z miast i za dopłatami podanymi w rozkładzie jazdy.

Opłaty za transport, rozkład jazdy i lista przystanków -> rozkład jazdy

Rezerwacja:

naturatour@naturatour.pl
linia rezerwacyjna: (+48) 22 266 87 65
lub w wybranym biurze podróży