OBÓZ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY | PROGRAM
Nasz obóz został stworzony z myślą o młodych pasjonatach w wieku 12-15 oraz 15-18 lat, którzy pragną przeżyć niezapomnianą przygodę, rozwijać swoje umiejętności oraz spędzić aktywnie czas w otoczeniu pięknej przyrody. Podczas naszego obozu uczestnicy będą mieli okazję nie tylko doskonalić swoje umiejętności taktyczne i zespołowe, ale także budować nowe przyjaźnie i wspomnienia na całe życie. Dzięki naszemu doświadczonemu zespołowi instruktorów oraz profesjonalnemu wyposażeniu zapewniamy bezpieczne i ekscytujące doświadczenie, które zapewni uczestnikom niezapomniane wrażenia.
Obozy i kolonie dla dzieci i młodzieży w wieku 12-18 lat nad morzem to nie tylko przyjemność, ale także szereg niezaprzeczalnych zalet, które wspierają rozwój fizyczny, emocjonalny i społeczny młodych uczestników.
Do najważniejszych możemy wymienić:
Zdrowe otoczenie, aktywność fizyczna, nauka umiejętności życiowych, rozwijanie zainteresowań, wspieranie samodzielności, umiejętność nawiązywania kontaktów, edukacja ekologiczna, niezapomniane wspomnienia.
PROGRAM WYJAZDU:
Zajęcia ASG: zajęcia z użyciem broni skonstruowanej w celu realnego odwzorowania pola walki (repliki broni ASG to wierne kopie oryginałów, pod względem wielkości, szczegółów i ciężaru); szkolenie z zasad bezpieczeństwa i odpowiedniej obsługi replik broni, nauka norm moralnych podczas użytkowania broni ASG, podstawy działania leśnego (taktyka zielona), strzelanie dynamiczne, różne pozycje strzeleckie i właściwa postawa podczas strzelania, strzelanie bojowe, a strzelanie sportowe, poruszanie się w terenie w szykach bojowych, ubezpieczanie grupy i partnera, dostosowanie odpowiedniej taktyki i strategii do terenu i czasu działań; realizacja różnych scenariuszy podczas rozgrywek ASG (konwojowanie rannego, przemarsz przez teren wroga, działanie na tyłach wroga, zasadzka i podstawy działań snajperskich); część zajęć prowadzona będzie nocą.
Zajęcia taktyczne: różne formacje bojowe, w tym przemarsz szykiem ubezpieczonym, rozmieszczenie stanowisk ogniowych i ogień krzyżowy, zasadzka, obstawianie drogi, proce- dury po kontakcie ogniowym (meldunek LACE), działania w terenie leśnym i działania dywersyjne na tyłach wroga.
Zajęcia zwiadowczo-szpiegowskie: kamuflaż dostosowany do terenu działań, bezszelestne poruszanie się, zakładanie punktów obserwacyjnych, prowadzenie obserwacji w terenie, meldunek SALUTE, sporządzanie notatek z przebiegu obserwacji i szkiców terenu, sposoby i ścieżki przekazywania wiadomości, ich wielokrotne szyfrowanie, trening na terenie parku linowego.
Zajęcia strzeleckie: ćwiczenie odpowiedniej postawy strzeleckiej, strzelanie z prawego i lewego oka, obsługa broni obiema rękami i jedną ręką, ogień zaporowy, postępowanie przy zacięciu się broni, strzelanie do celu stałego i poruszającego się.
Trening saperski: z wykorzystaniem macek saperskich i elektronicznych wykrywaczy metali; zajęcia w strefie zagrożonej atakiem chemicznym z użyciem masek przeciwgazowych i kombinezonów przeciwchemicznych.
Taktyka czarna: ćwiczenie techniki walki z przeciwnikiem znajdującym się z budynkach, czy środkach transportu; wchodzenie do pomieszczeń, przeszukiwanie ich, zabezpieczanie przeszukanej części obiektu, metody postępowania z zakładnikami, komunikacja niewerbalna i sygnały dowodzenia; zajęcia odbywać się będą w opuszczonych halach przemysłowych.
Survival militarny: pozyskiwanie i uzdatnianie wody do picia, niewidoczne obozowisko i sztuka kamuflażu, rozpalanie ognisk różnymi metodami, nocny biwak w lesie.
Terenoznawstwo: nauka posługiwania się busolą, odnajdywanie północnego kierunku, nocne przemarsze na orientację, komunikowanie się w terenie.
Czerwona taktyka: opieka nad rannym na polu walki zgodnie z wytycznymi TCCC (Tactical Combat Casualty Care); udzielanie taktycznej pomocy medycznej w strefach CUF, TFC i TEC; działania ratownicze według wojskowych algo- rytmów MARCHE I MIST.
Militarny spływ pontonowy: rzeką Pilicą ze Spały do Zakościela.
Nocne i dzienne gry terenowe: wieloelementowe gry, utrwalenie nabytych wcześniej umiejętności; kończąca obóz taktyczna zabawa typu MILSIM z wieloma zadaniami do wykonania (rozpoznanie terenu, Combat Search and Rescue, zdobycie zrzutu z bronią i amunicją, przeprowadzenie ataku na bazę wroga).
Wyprawa piesza: do niemieckiego ośrodka dowodzenia Anlage Mitte z II wojny światowej w Konewce; zwiedzanie z przewodnikiem schronu kolejowego, schronów technicznych; przejście 80 metrowymi, podziemnymi kanałami między bunkrami.
Zajęcia sprawnościowe: musztra, zaprawy poranne, marszobiegi.
Rekreacja: ognisko z pieczeniem kiełbasy, wieczór filmowy, gry integracyjno – ruchowe.
Militarna sesja zdjęciowa: dla chętnych.
WYMAGANY EKWIPUNEK
mały plecak, śpiwór, karimata, ciepły sweter lub polar, dres sportowy, kurtka przeciw deszczowa, buty turystyczne, scyzoryk, latarka z zapasem baterii, letnie nakrycie głowy, okulary słoneczne, ręcznik, krem z filtrem UV, spray przeciw komarom, strój kąpielowy; mile widziane: odzież moro, buty wojskowe i instrumenty muzyczne.
Promocja FIRST MINUTE (decyduje kolejność zgłoszeń), ilość miejsc ograniczona