oboz asg dla dzieci

FOREST CAMP

OBÓZ PRZYGODOWO-SURVIVALOWY

10-13 / 13-16 LAT

SPAŁA

OBÓZ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY | PROGRAM

Nasz obóz oferuje nie tylko naukę podstawowych umiejętności przetrwania, takich jak budowanie schronienia czy rozpalanie ognia, ale także zapewnia niezwykłą przygodę w otoczeniu ekspertów z dziedziny survivalu. Dzięki zróżnicowanym aktywnościom, od nauki orientacji po wspólne wyprawy terenowe, uczestnicy będą mieli szansę rozwijać swoje umiejętności oraz budować pewność siebie w środowisku naturalnym.

Obozy i kolonie dla dzieci i młodzieży w wieku 10-16 lat nad morzem to nie tylko przyjemność, ale także szereg niezaprzeczalnych zalet, które wspierają rozwój fizyczny, emocjonalny i społeczny młodych uczestników.

Do najważniejszych możemy wymienić:
Zdrowe otoczenie, aktywność fizyczna, nauka umiejętności życiowych, rozwijanie zainteresowań, wspieranie samodzielności, umiejętność nawiązywania kontaktów, edukacja ekologiczna, niezapomniane wspomnienia. 

PROGRAM WYJAZDU:

Survival: sztuka przetrwania w trudnych, nietypowych i niesprzyjających warunkach terenowych oraz atmosferycznych. Poznanie teorii i ćwiczenie w praktyce podstawowych umiejętności pozwalających na przetrwanie w ekstremalnych sytuacjach.
 
I pomoc w terenie: survivalowe sposoby odkażania i przyspieszania gojenia się ran i skaleczeń, tamowanie krwotoków, metody improwizowane w I pomocy, budowa noszy i transport rannego w trudnych warunkach terenowych.
Terenoznawstwo: czytanie mapy”, wyznaczanie kierunków stron świata różnymi metodami, dzienne i nocne wędrówki na orientację, korzystanie z busoli, wyznaczanie azymutów.
 
Rozpalanie ognia: rodzaje ognisk; pozyskiwanie rozpałek i drewna w terenie; używanie rozpałek syntetycznych i krzesiw; samodzielne przygotowywanie naparów i posiłków na biwakach.
 
Pozyskiwanie i uzdatnianie wody: tabletki, filtry, gotowanie, destylacja.
 
Schronienie: budowa i maskowanie; szałasy, ziemianki i prowizoryczne namioty.
 
Zajęcia linowe: nauka wiązania węzłów, przejście leśnego mini parku linowego.
 
Strzelectwo: z łuków, proc, krótkiej i długiej broni pneumatycznej oraz replik ASG.
 
Poszukiwania: artefaktów i wskazówek niezbędnych do dalszych zajęć za pomocą macek saperskich i elektronicznych wykrywaczy metalu.
 
Pontonowy spływ: ze Spały do Zakościela; poprzedzi go profesjonalne przeszkolenie kajakowe; uczestnicy w nowoczesnych kajakach polietylenowych prowadzeni przez doświadczonych instruktorów i ratowników wodnych przepłyną przez Rezerwat Spała i meandry rzeki w Spalskim Parku Krajobrazowym; otrzymają na czas spływu kamizelki asekuracyjne i worki wodoodporne na rzeczy.
 
Wycieczki piesze: ścieżką edukacyjną przez Rezerwat Spała oraz do niemieckiego ośrodka dowodzenia Anlage Mitte z czasów II Wojny Światowej w Konewce (zwiedzanie z przewodnikiem schronu kolejowego i innych fortyfikacji); zajęcia z terenoznawstwa podczas dojścia i powrotu do ośrodka.
 
Wycieczki rowerowe: do Inowłodza (zwiedzanie zamku zbudowanego przez Kazimierza Wielkiego), ptaszarni w Spale, atrakcji przyrodniczych i historycznych Spalskiego Parku Krajobrazowego.
 
Zwiedzanie: Centralnego Ośrodka Sportu w Spale połączone z kąpielą na krytym basenie.
 
„Spalska wyprawa”: dwudniowa gra terenowa z noclegiem w lesie, wykorzystywanie nabytych wcześniej umiejętności.
 
Rekreacja: ogniska, wieczory filmowe, turnieje sportowe, baloniady, zabawy w wodzie i plażowanie nad Pilicą.
 
Obóz polecany tym, którzy chcą zacząć swoją przygodę z survivalem, lubiącym przygody i kontakt z przyrodą.
 
WYMAGANY EKWIPUNEK
mały plecak, śpiwór, karimata, ciepły sweter lub polar, dres sportowy, kurtka przeciw deszczowa, buty turystyczne, scyzoryk, latarka z zapasem baterii, letnie nakrycie głowy, okulary słoneczne, ręcznik, krem z filtrem UV, spray przeciw komarom, strój kąpielowy; mile widziane: odzież moro, buty wojskowe i instrumenty muzyczne.
 
Promocja FIRST MINUTE (decyduje kolejność zgłoszeń). Ilość miejsc ograniczona.

OŚRODEK „ZACISZE” | ZAKWATEROWANIE

Ośrodek „ZACISZE” położony w Spale -położony w malowniczej miejscowości wypoczynkowej leżącej w Puszczy Nadpilickiej w centralnej Polsce 60 km od Łodzi i 9 km od Tomaszowa Mazowieckiego. Teren ośrodka otoczony jest lasami, które były terenem polowań carów rosyjskich, prezydentów Mościckiego i Wojciechowskiego oraz marszałka Piłsudskiego. Płynąca przez Spałę rzeka Pilica, rezerwaty przyrody oraz liczne bunkry i fortyfikacje z czasów II Wojny Światowej będą terenem zajęć dla uczestników obozów. Ośrodek to dwukondygnacyjny budynek leżący na hektarowym, oświetlonym, ogrodzonym i ładnie zagospodarowanym terenie.

Uczestnicy zakwaterowani będą w pokojach 2,3 i 4 osobowych z łazienkami (umywalka, natrysk, WC), telewizorami i chłodziarkami. Do dyspozycji obozowiczów: jadalnia, automat z napojami i słodyczami, zadaszony kompleks ogniskowy składający się z 7 altan, plac zabaw dla dzieci, bilard, piłkarzyki, tenis stołowy; w całym obiekcie jest bezpłatny dostęp do Internetu – free WiFi!

Dowiedz się więcej
OBOZ PRZYGODOWO SURVIVALOWY 07
OBOZ PRZYGODOWO SURVIVALOWY 05
OBOZ PRZYGODOWO SURVIVALOWY 06
OBOZ PRZYGODOWO SURVIVALOWY 02

OBÓZ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY | WAŻNE INFORMACJE

TERMINY
Cena podstawowa
FIRST MINUTE
01.01. – 29.02.2024
03.07 – 13.07.2024
14.07 – 24.07.2024
25.07 – 04.08.2024
05.08 – 15.08.2024
3 499 zł
3 199zł

Promocja „FIRST MINUTE” – ilość miejsc ograniczona (decyduje kolejność zgłoszeń).

CENA ZAWIERA

 • Zakwaterowanie: 10 noclegów,
 • wyżywienie: 3 x dziennie plus podwieczorek (od kolacji w dniu przyjazdu do śniadania w dniu wyjazdu + suchy prowiant na drogę powrotną) – śniadania i kolacje w formie bufetu,
 • opieka pedagogiczna, instruktorska,
 • realizacja programu,
 • nagrody i pamiątki,
 • dojazdy lokalne,
 • ubezpieczenie NNW (10000 zł) Signal Iduna SA.

Kadra: ratownicy wodni, instruktorzy: strzelectwa sportowego, wspinaczki skałkowej, paintballa, survivalu, jeździectwa i samoobrony.

3 x dziennie + podwieczorek (od kolacji w dniu przyjazdu do śniadania w dniu wyjazdu + suchy prowiant na drogę powrotną) – śniadania i kolacje w formie bufetu.

 • Ze względu na warunki atmosferyczne i stan psychofizyczny większości uczestników program może ulec zmianie.
 • Zajęcia odbywać się będą z zastosowaniem niezbędnych elementów zapewniających bezpieczeństwo (uprzęże alpinistyczne, kaski, kamizelki asekuracyjne, okulary lub gogle i maski ochronne, mundury).
 • Jeżeli dziecko przyjmuje leki, prosimy o zaopatrzenie uczestnika w te leki i kartkę z informacją o ich dawkowaniu. Uczestnik po przyjeździe ma obowiązek przekazać leki z informacją kierownikowi.
 • Możliwość specjalnych diet jedynie po zgłoszeniu (21 dni przed obozem) i po uzyskaniu zgody organizatora (płatne dodatkowo).
 • Od każdego uczestnika pierwszego dnia pobytu pobierzemy kaucję w wysokości 50 zł na pokrycie ewentualnych strat spowodowanych przez niego w sprzęcie lub w wyposażeniu ośrodka. Jeśli takich strat nie będzie – kaucję w całości oddamy w dniu wyjazdu.
 • Każdy uczestnik otrzyma na własność bidon na wodę.
 • Podział na grupy wiekowe będzie realizowany przy minimum 10 osobach w danym przedziale wiekowym.
 • Przyjazd indywidualny w dniu rozpoczęcia od godziny 15:00, a wyjazd w dniu zakończenia do godziny 12:00.
logo wl

Organizator: Agencja Turystyczna „Wonderlands”.

Autokarami turystycznymi z miast i za dopłatami podanymi w rozkładzie jazdy.

Opłaty za transport, rozkład jazdy i lista przystanków -> rozkład jazdy

Rezerwacja:

naturatour@naturatour.pl
linia rezerwacyjna: (+48) 22 266 87 65
lub w wybranym biurze podróży