MISTRZ GIER

KOLONIE LETNIE

9-15 LAT

KARPACZ

KOLONIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY | PROGRAM

Zapraszamy do zapoznania się z naszą niezwykłą ofertą kolonii letnich dla dzieci i młodzieży w wieku od 9 do 15 lat, które odbędą się w malowniczym Karpaczu. Nasz program kolonijny zapewnia nie tylko wspaniałą zabawę, ale także rozwój osobisty i naukę nowych umiejętności. Podczas pobytu w Karpaczu uczestnicy będą mieli okazję odkrywać uroki górskiej przyrody, uczestniczyć w różnorodnych aktywnościach sportowych, artystycznych i edukacyjnych, a także integrować się z rówieśnikami pod okiem doświadczonych opiekunów.

Obozy i kolonie dla dzieci i młodzieży w wieku 9-15 lat nad morzem to nie tylko przyjemność, ale także szereg niezaprzeczalnych zalet, które wspierają rozwój fizyczny, emocjonalny i społeczny młodych uczestników.

Do najważniejszych możemy wymienić:
Zdrowe otoczenie, aktywność fizyczna, nauka umiejętności życiowych, rozwijanie zainteresowań, wspieranie samodzielności, umiejętność nawiązywania kontaktów, edukacja ekologiczna, niezapomniane wspomnienia. 

PROGRAM WYJAZDU:

 
1 DZIEŃ Wyjazd w kierunku Karpacza. Przyjazd do ośrodka w godzinach popołudniowych. Zakwaterowanie w ośrodku, obiad. Zapoznanie się z terenem i grupą. Przedstawienie programu…co i kiedy robimy oraz zasady współzawodnictwa Mistrz Gry”, kolacja, nocleg.
 
2 DZIEŃ Śniadanie. Wyjście na kąpielisko w Karpaczu. Powrót do ośrodka na obiad. Zajęcia sportowe na boiskach: siatkówka, dwa ognie, mafia. Zdobywanie pierwszych punktów. W przypadku gier zespołowych punkty zdobywa każdy zawodnik wygranej drużyny. Kolacja.
 
3 DZIEŃ Śniadanie, wjazd kolejka na Kopę. Przejście z przewodnikiem górskim pod obserwatorium na Śnieżce. Zejście do schroniska Samotnia. Przejście do świątyni Wang. Jest jedyną budowlą tego typu w Polsce. Powrót do ośrodka na obiad, dziś też można zdobyć punkty turniej ciekawych planszówek, kolacja.
 
4 DZIEŃ Po śniadaniu przygoda, przygoda:
– Spływ pontonami raftingowymi – to atrakcja, która łączy ze sobą trzy elementy: współdziałanie na wodzie, aktywny wypoczynek oraz spędzanie niezapomnianych chwil na łonie natury. Spływ o długości 4km. Pontony są 7-10 os. Każdy uczestnik dostanie na wyposażenie pagaj (wiosło) i kamizelkę asekuracyjną. Rzeka Bóbr na tym odcinku, przy odpowiednim stanie wody jest bardzo spokojna i przyjazna. Pontony RAFTINGOWE, które mamy na wyposażeniu są profesjonalne i atestowane.
– Powrót do ośrodka, obiad. Dzień Gier komputerowych oraz gier na telefonach, odwiedzimy Muzeum Konsol Gier Video i Muzeum Klocków LEGO, kolacja
 
5 DZIEŃ Po śniadaniu – Odkrywanie tajemnic Karpacza. Gra terenowa, w której za pomocą map scenariusza uda nam się rozwiązać zdania związane z miejscowością. Powrót na obiad. Zajęcia na terenie ośrodka. Zajęcia sportowe na Orliku. Dyskoteka na terenie ośrodka. Kolacja. 6 DZIEŃ Wczesne Śniadanie. Pobranie suchego prowiantu. Wyjazd na całodzienną wycieczkę do Czech. Niezwykłe i tajemnicze Skalne Miasta. Wędrówka labiryntami skalnymi. Rejs tratwami przez jeziorko. Wodospad Króla Gór. Powrót do ośrodka na kolację.
 
7 DZIEŃ Śniadanie. Zajęcia w ośrodku, integracja, gry zespołowe. Dzień gier karcianych nauczycie się grać w 1000, Uno, Remika. Obiad. Zajęcia popołudniowe, kolacja. W tym dniu ognisko z pieczeniem kiełbasek.
 
8 DZIEŃ Śniadanie. Wyjazd na termy cieplickie: https://www.termycieplickie.pl/. Zabawa w Parku wodnym. Spacer po uzdrowisku. Powrót na obiad. Gra na wesoło…,,Czego ode mnie chcecie?”, kolacja.
 
9 DZIEŃ Śniadanie. Spacer na teren Karkonoskiego Parku narodowego. Gra ostatniej szansy. Obiad. Podsumowanie wyjazdu, wręczenie nagród i wyróżnień. Zsumowanie punktacji. Ogłoszenie Mistrza Gry. Prezentacje stworzonych przez was gier i wybór najlepszego pomysłu. Kolacja.
 
10 DZIEŃ Śniadanie, pobranie suchego prowiantu. Wykwaterowanie, wyjazd w drogę powrotną.
 
PROGRAMY DODATKOWE/FAKULTETY:
 
1. PRZYGODA NA WYSOKOŚCI – PARK LINOWY – 100 zł/os.
Park linowy to zajęcia wspinaczkowo-sprawnościowe na wysokości. Zadaniem każdego uczestnika jest pokononie wybranej przez siebie trasy. Każda trasa składa się z szeregu tajemniczo brzmiących atrakcji. Pokonanie jednej przeszkody pozwala na przejście do następnego etapu trasy.
Atrakcje wymagają skupienia, koncentracji, pewności siebie i odwagi. Poziom dostosowany jest do predyspozycji uczestników.
Każda trasa składa się z: kładka prosta, most linowy, palisada wisząca, ślady stóp, pajęczyna, tyrolka, huśtawki, siatka pionowa.
 
Kolejka tyrolska – bardzo efektowny, szybki zjazd kątowy na bloczkach po linach, instalacje rozmieszczone są na przepięknych ekspozycjach skalnych. Punkty otrzymujemy, gdy na końcu zjazdu uda się uczestnikom wcelować piłeczką w wyznaczone pole.
 
Most linowy – zwany inaczej mostem murzyńskim, to przeprawa linowa po dwóch równolegle rozwieszonych nad ziemią linach. Punkt otrzymuje każdy zawodnik, który dojdzie do końca mostu i ściągnie zawieszony przedmiot.
 
2. KARKONOSKIE TAJEMNICE W KARPACZU
W podziemiach Karkonoskich Tajemnic, zaaranżowanych przez artystów światowej sławy, odwiedzający poznają przekazy i legendy, które wyrosły z karkonoskiej ziemi, m.in. historię o zasiedlających Karkonosze zielarzach, poszukiwaczach minerałów i bogactw naturalnych – Walończykach, legendy przedstawiające Ducha Gór czy niesamowity korzeń mandragory. Fakt, iż ekspozycja jest interaktywna i multimedialna, sprawia, że stajemy się częścią tajemniczego i magicznego świata Karkonoszy.
https://karkonoskietajemnice.pl/
Pakiet zwiedzanie + warsztaty około 45 zł/os.
 
3. ŚWIAT KOLEJEK
Świat Kolejek to atrakcja, w której można zobaczyć nie tylko miniaturo- wy Świat ale także spotkać bohaterów ze znanych bajek i filmów. Podczas zwiedzania możemy użyć stanowiska sterowania pociągami oraz dźwigami, pograć w gry multimedialne dostosowane do wszystkich grup wiekowych, czeka również na Nas sala wirtualnej rzeczywistości, w której możemy przejechać się kolejką górską oraz punkt widokowy z panoramą pięknych Karkonoszy.
https://swiatkolejek.pl/
Koszt ok. 30 zł/os.

OŚRODEK „STOKROTKA” | ZAKWATEROWANIE

Ośrodek wczasowy “Stokrotka” posiada 112 miejsc noclegowych w czterech budynkach: Stokrotka, Rusałka, Kaprys, Jodełka, w których znajdują się pokoje 2, 3, 4 os., pokoje typu studio. W głównym budynku „Stokrotka” znajduje się recepcja z barem, 2 jadalnie obok siebie, sauna, kącik zabaw dla dzieci, stół do tenisa stołowego. Na terenie ośrodka znajduje się miejsce na ognisko, grill. Boisko do siatkówki, koszykówki. W odległości 100 metrów od obiektu do dyspozycji grupy boiska „Orlik”

OBÓZ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY | WAŻNE INFORMACJE

TERMINY
DŁUGOŚĆ POBYTU
REKREACJA
CENA W PROMOCJI
(pula miejsc ograniczona)
13.07 – 22.07.2024
10 nocy/11 dni
2 890 zł
2 590 zł
Przejazd autokarem z Katowic – bezpłatnie, z innych miast mogą obowiązywać dopłaty.
 
CENA ZAWIERA

– przejazd autokarem,
– 9 noclegów w pensjonacie,
– wyżywienie 3 razy dziennie, prowiant na drogę powrotną,
– opiekę kadry pedagogicznej, kierownika, opiekę medyczną,
– wycieczka autokarowa do Czeskiego Skalnego Miasta w Adrspachu,
– zwiedzanie Karpacza. Unikatowa budowla Świątynia Wang,
– wjazd kolejką na kopę i przejście z przewodnikiem na Śnieżkę,
– wyjście na termy cieplickie,
– zwiedzanie Muzeum Konsol Gier Video i Klocków LEGO,
– rafting na pontonach (trasa raftingu o długości 4 km),
– gra terenowa Tajemnice Karpacza,
– wycieczki górskie na teren Karkonoskiego Parku Narodowego,
– realizacja programu wyjazdu „Mistrz Gier”,
– ubezpieczenie NNW 3000 zł + Ubezpieczenie podczas wycieczki zagranicznej KL 10 000 euro, NNW 7000 zł,
– składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 2 zł/os. oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy – 2 zł/os.

UWAGA – BAGAŻ:

W przypadku imprez autokarowych każdy Uczestnik może zabrać jeden bagaż o wadze do max. 20 kg oraz jeden bagaż podręczny w autokarze o wadze do max. 5 kg.

CENA NIE ZAWIERA:

– obowiązkowo 250 koron na bilety oraz przewodnika lokalnego,
– zajęć fakultatywnych.

3 razy dziennie śniadanie, obiad, kolacja oraz suchy prowiant na drogę powrotną. Turnus rozpoczyna się obiadem w dniu przyjazdu, a kończy się śniadaniem w dniu wyjazdu.

– Uczestnicy muszą posiadać ważny paszport lub dowód osobisty,
– Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Organizator: INDEX – Biuro Podróży Sp. z o.o..

Rezerwacja:

naturatour@naturatour.pl
linia rezerwacyjna: (+48) 22 266 87 65
lub w wybranym biurze podróży