SPOTKANIE Z ALPAKAMI

OBÓZ PRZYGODOWY DLA NAJMŁODSZYCH

8-13 LAT

MIELNO

OBÓZ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY | PROGRAM

Nasza oferta to niezapomniana przygoda, pełna radości, nauki i nowych znajomości. Położony nad malowniczym Bałtykiem, nasz obóz oferuje nie tylko doskonałą zabawę, ale także możliwość poznania fascynującego świata przyrody oraz rozwijania pasji i umiejętności. Z profesjonalnym zespołem instruktorów i bogatym programem zajęć zapewniamy nie tylko bezpieczeństwo, ale także inspirującą atmosferę do odkrywania własnych możliwości i talentów.

Obozy i kolonie dla dzieci i młodzieży w wieku 8-13 lat nad morzem to nie tylko przyjemność, ale także szereg niezaprzeczalnych zalet, które wspierają rozwój fizyczny, emocjonalny i społeczny młodych uczestników.

Do najważniejszych możemy wymienić:
Zdrowe otoczenie, aktywność fizyczna, nauka umiejętności życiowych, rozwijanie zainteresowań, wspieranie samodzielności, umiejętność nawiązywania kontaktów, edukacja ekologiczna, niezapomniane wspomnienia. 

PROGRAM WYJAZDU:

Zajęcia integracyjne: wymagające bystrości umysłu, sprawności fizycznej i kreatywności, zajęcia zespalające grupę, umożliwiające nawiązanie więzi między uczestnikami i ułatwiające ich późniejszą współpracę.
 
„Mały alpinista”: zajęcia w Parku Linowym „Tukan” na łatwych trasach dostosowanych do wieku i możliwości uczestników; przed zajęciami szkolenie z posługiwania się sprzętem i poruszania po torze.
 
„Holi Day”: obrzucanie się bezpiecznymi, kolorowymi proszkami zakończone sesją zdjęciową.
 
„Dzień wśród alpak”: wycieczka autokarowa do gospodarstwa agroturystycznego „Alpaki na Sosnowych Wzgórzach”; spacery i zabawy z alpakami, psami, kotami i papugą; przejażdżka wozem ciągniętym przez traktor po lesie i łąkach; karmienie gęsi i kur zielonóżek; przejście przez most linowy i zjazd mini-tyrolką, zabawy w suchym basenie, strzelanie z wiatrówek do celu; zielarstwo – nauka zbierania i suszenia ziół, przygotowywanie naparów oraz zielarskiego prezentu dla najbliższych; przeciąganie liny, walka na sianie, odpoczynek na hamakach, jedzenie drożdżówek, bez lub naleśników (skomponowanych z ekologicznych produktów według gustu każdego uczestnika).
 
Poszukiwania: napojów w puszkach, słodyczy i przedmiotów niezbędnych w dalszych zajęciach za pomocą elektronicznych wykrywaczy metali.
 
I pomoc: zabawowe poznanie zasad i ćwiczenie pomocy przedmedycznej (wzywanie pomocy, zabezpieczenie miejsca wypadku, tamowanie krwotoków i opatrywanie ran, konstruowanie noszy, transport rannego, symulacja akcji ratowniczej).
 
Trickline: chodzenie po taśmie zawieszonej kilkadziesiąt centymetrów nad ziemią.
 
„Mały strzelec”: strzelanie do tarcz z łuków i proc, pistoletów na wodę; pojedynki na gąbkowe pociski z broni NERF.
 
„Letni hokej”: mecze, gdzie kijami hokejowymi są szczotki do zamiatania, a taflą lodową olbrzymia folia pokryta pianą.
 
„Bałtycka Szalona Olimpiada”: wykonywanie zadań w 3-osobowych „Spodniach Clowna”, zabawy z chustą animacyjną, przelewanie wody przez dziurawe rury, zabawy wodne na dętkach, wyścigi zespołów na nartach wieloosobowych, szczudłach i w workach „Mega Bierki”, „Mega Bramka”, „Mega Jenga”, walki w „Strojach Sumo”.
 
Wycieczka rowerami wodnymi: z ratownikiem wodnym po Jeziorze Jamno.
 
Wspólne grillowanie, plażowanie i kąpiele: pod opieką ratowników wodnych.
 
Realizacja programu będzie dostosowana do indywidualnych możliwości większości uczestników. Uczestnicy będą mogli korzystać z telefonów komórkowych tylko w wyznaczonych godzinach; w pozostałych będą one zdeponowane u wychowawców.
 
WYMAGANY EKWIPUNEK
mały plecak, śpiwór, karimata, ciepły sweter lub polar, dres sportowy, kurtka przeciwdeszczowa, buty turystyczne, latarka z zapasem baterii, letnie nakrycie głowy, okulary słoneczne, ręcznik, krem ochronny z filtrem UV, spray przeciw komarom, strój kąpielowy; mile widziane: instrumenty muzyczne.

OŚRODEK „SŁONECZNY BRZEG” | ZAKWATEROWANIE

Ośrodek Wypoczynkowy „Słoneczny Brzeg” dysponuje ok. 250 miejscami noclegowymi. Jest położony na terenach trawiastych pośród drzew i łagodnych pagórków. Całość jest ogrodzona i dozorowana przez całą dobę.

Ośrodek dysponuje wiatą grillową, świetlicą oraz dwoma placami zabaw. Zlokalizowany jest przy ulicy wiodącej wprost na plażę, zaledwie 120 m od morza oraz 150 m od Jeziora Jamno. Jego usytuowanie sprawia, że blisko jest stąd zarówno do plaży jak i głównej ulicy, przy której skupia się życie tego turystycznego miasteczka.

W budynku znajdują się 2-, 3-, 4- i 5-os. pokoje z łazienkami TV. Większość pokoi ma własne balkony. Ośrodek ma własną stołówkę, w której przygotowuje smaczne, domowe posiłki.

Dowiedz się więcej

OBÓZ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY | WAŻNE INFORMACJE

TERMINY
Cena podstawowa
FIRST MINUTE
01.01. – 29.02.2024
24.06 – 04.07.2024
05.07 – 15.07.2024
16.07 – 26.07.2024
27.07 – 06.08.2024
07.08 – 17.08.2024
3 699 zł
3 399zł

Promocja „FIRST MINUTE” – ilość miejsc ograniczona (decyduje kolejność zgłoszeń).

CENA ZAWIERA

 • 10 noclegów i wyżywienie, opiekę pedagogiczną i instruktorską,
 • realizację programu,
 • nagrody i pamiątki,
 • dojazdy lokalne,
 • ubezpieczenie NNW (10.000 zł) Signal Iduna SA,
 • kadrę: ratownicy wodni i instruktorzy poszczególnych form rekreacji.

3 x dziennie + podwieczorek (od kolacji w dniu przyjazdu do śniadania w dniu wyjazdu, suchy prowiant na drogę powrotną) – śniadania i kolacje w formie bufetu.

 • Ze względu na warunki atmosferyczne i stan psychofizyczny większości uczestników program może ulec zmianie.
 • Zajęcia odbywać się będą z zastosowaniem niezbędnych elementów zapewniających bezpieczeństwo.
 • Możliwość dokupienia dodatkowych zajęć (opłata na miejscu): paintball – 90 zł/200 kul; park linowy – 35 zł/1 trasa.
 • Jeżeli dziecko przyjmuje leki, prosimy o zaopatrzenie uczestnika w te leki i kartkę od lekarza z informacją o ich dawkowaniu. Uczestnik po przyjeździe musi przekazać leki z informacją kierownikowi.
 • Od każdego uczestnika pierwszego dnia pobytu pobierzemy kaucję 50 zł na pokrycie ewentualnych strat spowodowanych przez niego w sprzęcie lub w wyposażeniu ośrodka. Jeśli takich strat nie będzie – kaucję w całości oddamy w dniu wyjazdu.
 • Każdy uczestnik otrzyma na własność bidon na wodę.
 • Przyjazd indywidualny w dniu rozpoczęcia od godziny 18:00, a wyjazd w dniu zakończenia do godziny 8:00.

Organizator: Agencja Turystyczna „Wonderlands”.

Autokarami turystycznymi z miast i za dopłatami podanymi w rozkładzie jazdy.

Opłaty za transport, rozkład jazdy i lista przystanków -> rozkład jazdy

Rezerwacja:

naturatour@naturatour.pl
linia rezerwacyjna: (+48) 22 266 87 65
lub w wybranym biurze podróży