Wakacje w siodle Oboz jezdziecki baner

WAKACJE W SIODLE

OBÓZ JEŹDZIECKI

10-14 / 14-18 LAT

SPAŁA

OBÓZ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY | PROGRAM

Nasz obóz jeździecki to nie tylko okazja do doskonalenia umiejętności w siodle, ale również możliwość poznania nowych przyjaciół i spędzenia aktywnie czasu w otoczeniu pięknej przyrody. Dla osób w wieku 10-14 lat oraz 14-18 lat przygotowaliśmy bogaty program zajęć, który obejmuje naukę jazdy konnej pod okiem doświadczonych instruktorów, zajęcia teoretyczne z zakresu hodowli i pielęgnacji koni, a także liczne atrakcje rekreacyjne. Nasz profesjonalny zespół zadba o bezpieczeństwo i dobrą atmosferę podczas pobytu, zapewniając niezapomniane wrażenia oraz pozytywne doświadczenia związane z konnym światem.

Obozy i kolonie dla dzieci i młodzieży w wieku 4-13 lat nad morzem to nie tylko przyjemność, ale także szereg niezaprzeczalnych zalet, które wspierają rozwój fizyczny, emocjonalny i społeczny młodych uczestników.

Do najważniejszych możemy wymienić:
Zdrowe otoczenie, aktywność fizyczna, nauka umiejętności życiowych, rozwijanie zainteresowań, wspieranie samodzielności, umiejętność nawiązywania kontaktów, edukacja ekologiczna, niezapomniane wspomnienia. 

PROGRAM WYJAZDU:

Jeździectwo: to 8 wizyt w Stajni Królewskiej” w Glinniku obok Spały po 3-4 godziny każda; zajęcia realizowane będą w 3 grupach: początkującej, średniozaawansowanej i zaawansowanej; wszystkie konie są dobrze wyszkolone i przygotowane do pracy z dziećmi.

Zajęcia praktyczne:

grupa początkująca: (12 godzin zajęć podczas całego obozu) – jazda indywidualna na lonży, nauka stępowania kłusowania, a po nabraniu wprawy jazda samodzielna na ujeżdżalni.
 
grupa średniozaawansowana i zaawansowana: (12 godzin w siodle podczas całego obozu) – jazda kłusem i galopem, jazda po drążkach, wyjazdy w teren, jeżeli pozwoli na to zaawansowanie jeździeckie uczestników; treningi ujeżdżeniowe na poziomie klasy P z elementami klasy N.
 
wszystkie grupy: siodłanie i kiełznanie koni, wyprowadzanie na padok i na trawę, kąpanie i karmienie, czyszczenie sierści i kopyt, prace porządkowe w stajni i obejściu koni, przejażdżki bryczką.
 
pony games: (gry i zabawy na koniach) – przechodzenie przez szarfę na koniu, jazda z kubkiem pełnym wody lub jajkiem na łyżce, slalom z zawiązanymi oczami, tor przeszkód, pokonywanie niewielkich przeszkód i wykonywanie podstawowych figur z zakresu woltyżerki.
 
Zajęcia teoretyczne: historia jeździectwa, anatomia konia i jego potrzeby behawioralne, budowa i rodzaje sprzętu jeździeckiego, trening młodych koni, przepisy dotyczące jeździectwa i sportów konnych, projekcje filmów instruktażowych i jeździeckich.
 
Strzelectwo: z proc i łuków oraz krótkiej i długiej broni pneumatycznej.
Letni hokej: mecze, gdzie kijami hokejowymi są szczotki do zamiatania, a taflą lodową olbrzymia folia pokryta pianą.
 
Zajęcia sprawnościowe: wyścigi w workach, na nartach wieloosobowych, szczudłach i w 3-osobowych „Spodniach Clowna”, zabawy z chustą animacyjną, turnieje sportowe.
 
Relaks: plażowanie nad Pilicą, wycieczki piesze i rowerowe po Spalskim Parku Krajobrazowym, dyskoteki, wieczory filmowe, ogniska, nocny biwak pod wiatą lub na terenie stajni.
 
Każdy uczestnik musi posiadać zaświadczenie od lekarza o braku przeciwwskazań do wykonywania jeździectwa oraz zgodę Rodziców na udział w szkoleniu.
 
WYMAGANY EKWIPUNEK
mały plecak, śpiwór, karimata, ciepły sweter lub polar, dres sportowy, kurtka przeciwdeszczowa, buty tury- styczne, latarka z zapasem baterii, letnie nakrycie głowy, okulary słoneczne, ręcznik, krem z filtrem UV, spray przeciw komarom, strój kąpielowy.
 
Dodatkowo (do zajęć jeździeckich): długie, wygodne spodnie (np. dresowe lub polarowe), pełne buty bez obcasów. Mile widziane: własne kaski i buty jeździeckie. Stajnia zapewnia kaski na głowę.

OŚRODEK „ZACISZE” | ZAKWATEROWANIE

Ośrodek „ZACISZE” położony w Spale -położony w malowniczej miejscowości wypoczynkowej leżącej w Puszczy Nadpilickiej w centralnej Polsce 60 km od Łodzi i 9 km od Tomaszowa Mazowieckiego. Teren ośrodka otoczony jest lasami, które były terenem polowań carów rosyjskich, prezydentów Mościckiego i Wojciechowskiego oraz marszałka Piłsudskiego. Płynąca przez Spałę rzeka Pilica, rezerwaty przyrody oraz liczne bunkry i fortyfikacje z czasów II Wojny Światowej będą terenem zajęć dla uczestników obozów. Ośrodek to dwukondygnacyjny budynek leżący na hektarowym, oświetlonym, ogrodzonym i ładnie zagospodarowanym terenie.

Uczestnicy zakwaterowani będą w pokojach 2,3 i 4 osobowych z łazienkami (umywalka, natrysk, WC), telewizorami i chłodziarkami. Do dyspozycji obozowiczów: jadalnia, automat z napojami i słodyczami, zadaszony kompleks ogniskowy składający się z 7 altan, plac zabaw dla dzieci, bilard, piłkarzyki, tenis stołowy; w całym obiekcie jest bezpłatny dostęp do Internetu – free WiFi!

Dowiedz się więcej
Wakacje w siodle Oboz jezdziecki 08
Wakacje w siodle Oboz jezdziecki 06
Wakacje w siodle Oboz jezdziecki 05
Wakacje w siodle Oboz jezdziecki 07

OBÓZ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY | WAŻNE INFORMACJE

TERMINY
Cena podstawowa
FIRST MINUTE
01.01. – 29.02.2024
03.07 – 13.07.2024
14.07 – 24.07.2024
25.07 – 04.08.2024
05.08 – 15.08.2024
4 199 zł
3 899 zł

Promocja „FIRST MINUTE” – ilość miejsc ograniczona (decyduje kolejność zgłoszeń).

CENA ZAWIERA

 • Zakwaterowanie: 10 noclegów,
 • wyżywienie: 3 x dziennie plus podwieczorek (od kolacji w dniu przyjazdu do śniadania w dniu wyjazdu + suchy prowiant na drogę powrotną) – śniadania i kolacje w formie bufetu,
 • opieka pedagogiczna, instruktorska,
 • realizacja programu,
 • nagrody i pamiątki,
 • dojazdy lokalne,
 • ubezpieczenie NNW (10000 zł) Signal Iduna SA.

Kadra: ratownicy wodni, instruktorzy: strzelectwa sportowego, wspinaczki skałkowej, paintballa, survivalu, jeździectwa i samoobrony.

3 x dziennie + podwieczorek (od kolacji w dniu przyjazdu do śniadania w dniu wyjazdu + suchy prowiant na drogę powrotną) – śniadania i kolacje w formie bufetu.

 • Ze względu na warunki atmosferyczne i stan psychofizyczny większości uczestników program może ulec zmianie.
 • Zajęcia odbywać się będą z zastosowaniem niezbędnych elementów zapewniających bezpieczeństwo (uprzęże alpinistyczne, kaski, kamizelki asekuracyjne, okulary lub gogle i maski ochronne, mundury).
 • Jeżeli dziecko przyjmuje leki, prosimy o zaopatrzenie uczestnika w te leki i kartkę z informacją o ich dawkowaniu. Uczestnik po przyjeździe ma obowiązek przekazać leki z informacją kierownikowi.
 • Możliwość specjalnych diet jedynie po zgłoszeniu (21 dni przed obozem) i po uzyskaniu zgody organizatora (płatne dodatkowo).
 • Od każdego uczestnika pierwszego dnia pobytu pobierzemy kaucję w wysokości 50 zł na pokrycie ewentualnych strat spowodowanych przez niego w sprzęcie lub w wyposażeniu ośrodka. Jeśli takich strat nie będzie – kaucję w całości oddamy w dniu wyjazdu.
 • Każdy uczestnik otrzyma na własność bidon na wodę.
 • Podział na grupy wiekowe będzie realizowany przy minimum 10 osobach w danym przedziale wiekowym.
 • Przyjazd indywidualny w dniu rozpoczęcia od godziny 15:00, a wyjazd w dniu zakończenia do godziny 12:00.
logo wl

Organizator: Agencja Turystyczna „Wonderlands”.

Autokarami turystycznymi z miast i za dopłatami podanymi w rozkładzie jazdy.

Opłaty za transport, rozkład jazdy i lista przystanków -> rozkład jazdy

Rezerwacja:

naturatour@naturatour.pl
linia rezerwacyjna: (+48) 22 266 87 65
lub w wybranym biurze podróży