Narciarstwo biegowe świetną aktywnością

Narciarstwo biegowe

Zdrowie to istotna kwestia w życiu, której nie można kupić za pieniądze. Należy o nie dbać, a mawiają, że sport to zdrowie.

Osoby, które uwielbiają zimowe, śnieżne szaleństwo, nie mają wątpliwości, w jakich miesiącach zrobić sobie przerwę od codzienności, orzeźwić umysł i wyjechać. Co prawda, doskonałymi miesiącami na odpoczynek w zimowej aurze są: grudzień, styczeń i luty. Jednak nie tylko! Sezon na zimowe szaleństwo trwa także w marcu. Zima to niezwykła i nieprzewidywalna manifestacja natury, a ośnieżony krajobraz może zapierać dech w piersi, dlatego narciarstwo biegowe jest świetną aktywnością. Do jego uprawiania potrzebne są narty i kijki, a także specjalnie przygotowane do tego trasy narciarskie na terenie płaskim lub pagórkowatym. Narciarstwo biegowe wywodzi się z Norwegii, a swego czasu było ono skutecznym sposobem poruszania się po śniegu.

Narciarstwo biegowe posiada wiele zalet

Jednym z plusów uprawiania narciarstwa biegowego jest jego wszechstronny i pozytywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Sport ten pobudza do aktywności wszystkie partie mięśniowe. Tak więc jazda na nartach biegowych jest wysiłkiem fizycznym, który angażuje bardzo dużo mięśni, co z kolei pozwala na zachowanie pięknej i zgrabnej sylwetki, pomaga w zrzuceniu tkanki tłuszczowej oraz ukształtowaniu masy mięśniowej. W rezultacie narciarstwo biegowe przyczynia się do poprawienia kondycji, a także koordynacji ruchowej. Wysiłek fizyczny sprawia, że rytm serca jest przyśpieszony, to zaś usprawnia krążenie krwi w organizmie.

Sprawdza się więc stwierdzenie, że sport to zdrowie. Narty biegowe przyczyniają się do dotlenienia i odżywienia całego organizmu. Każdy sport, nie tylko ten, wpływa pozytywnie na zdrowie, obniża ryzyko wystąpienia choroby cywilizacyjnej, jaką jest cukrzyca, otyłość, osteoporoza, a także choroby układu oddechowego. Aktywność fizyczna jest niezbędna dla prawidłowego rozwoju i wzrostu organizmu.

Narciarstwo biegowe, a jego wpływ na zdrowie psychiczne i emocjonalne

Narciarstwo biegowe pozytywnie wpływa na zdrowie nie tylko fizyczne, ale także psychiczne i emocjonalne. Niektóre ze źródeł podają informację, że jest to sport będący lekiem, który redukuje stres, poprawia nastrój, zwalcza zmęczenie, zwiększa pewność siebie, kształtuje charakter i rozwija umysł. Jak to możliwe? Intensywny trening może przyczynić się do obniżenia kortyzolu we krwi, czyli hormonu stresu, a także do zwiększenia wydzielania substancji o uspokajającym działaniu. Wysiłek fizyczny, jaki trzeba włożyć w narciarstwo biegowe, podnosi we krwi poziom endorfin, czyli tzw. hormonów szczęścia. Skrajne znużenie i zmęczenie przyczynia się do ograniczenia naszego ruchu do minimum, jednak biorąc narty i wychodząc na krótki, ale intensywny trening, podniesie się ciśnienie we krwi, dotleni mózg oraz wspomoże produkcję adrenaliny.

Dbałość o siebie, zdrowie i sylwetkę pozwala pozbyć się kompleksów. Narciarstwo biegowe przyczyni się do poczucia zadowolenia z siebie oraz wiary we własne możliwości. Uprawianie narciarstwa biegowego pozytywnie wpływa także na sen, uczy zdrowej rywalizacji, wytrwałości, pozwala pozbyć się nieśmiałości, agresji, a także różnych lęków. Jest to dyscyplina sportowa, której każdy powinien spróbować. Podczas pobytu w malowniczo położonym Ośrodku Wypoczynkowym „Stokrotka” masz do tego okazję, ponieważ tuż obok (na wysokości 885 m n.p.m.) przy ul. Karkonoskiej 54 zaczyna się trasa biegowa.

Ośrodek Wypoczynkowy „Stokrotka”- tuż obok znajdziesz trasę biegową

„Stokrotka” – ten klimatycznie usytuowany obiekt w pięknym Karpaczu, tuż u podnóża stóp Karkonoszy, jest wymarzoną destynacją dla osób, które pragną nie tylko odetchnąć w wielkim stylu, ale także dla tych chcących odpocząć w nieco aktywniejszy sposób. Świetną aktywnością fizyczną jest narciarstwo biegowe, a ten ośrodek wyróżnia bliskość trasy biegowej, która zaczyna swój bieg w jego bliskim sąsiedztwie.

Pamiętajmy, że podczas ćwiczeń przełamujemy własne bariery, co przyczynia się do kształtowania naszego charakteru. Narciarstwo biegowe uczy systematyczności, jak pokonywać problemy i omijać przeszkody.

W „Stokrotce” można więc wyjątkowo spędzić czas i pozytywnie wpłynąć na swoje zdrowie. Zapraszamy.

zamknij


    Poproś o telefon

    Prosimy o pozostawienie numeru telefonu w celu uzyskania informacji o ofertach, rezerwacji terminów lub innych sprawach.

    Nasze Biuro Obsługi Klienta jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00.    Administratorem danych, które tu wpisujesz będziemy My, czyli: CS Natura Tour sp. z o.o.. Dane będą przetwarzane w celu marketingu bezpośredniego naszych produktów i usług.

    Zapoznaj się z naszą polityką prywatności