Podróże niczym książka, niech wciągną nas bez reszty

Podróże niczym książka, niech wciągną nas bez reszty

Świat jest jak książka. Ci, którzy nie podróżują, czytają jedynie pierwszą stronę.” – nie sposób nie zgodzić się z tym pięknym i jakże prawdziwym stwierdzeniem św. Augustyna. Wypady w nieznane dają nam motywację, uczą piękna świata i jego niezwykłości, ale przede wszystkim rozwijają i kształcą. Po każdej wyprawie wracamy inni, pełniejsi, szczęśliwsi… Wspaniałą okazją do odkrycia nowego są wakacje, a jak wakacje – to w naszych ośrodkach „Meduza” w Świnoujściu lub „Złota Rybka” w Dziwnówku.

Co pięknego do „przeczytania” oferuje Świnoujście?

Jeżeli szukacie naprawdę dobrej „podróżniczej lektury” Świnoujście zdaje się być idealnym sposobem na rozbudzenie pasji odkrywania niezwykłości świata. To najdalej na wschód wysunięte miasto w Polsce to istna perełka wśród pozycji do odwiedzenia. Przybywając do naszego całorocznego obiektu „Meduza” znajdziecie bowiem okazję do poznania wielu niesamowitych miejsc. Miasto graniczące z Niemcami posiada przy tym status uzdrowiska, przez co możecie połączyć przyjemne z pożytecznym.

Pomiędzy „stronicami” atrakcji Świnoujścia zachwyci Was malownicza miejska plaża, z której można obserwować wypływające i wpływające do portu statki. Fani spacerów, mogą zapędzić się przemierzając piaszczyste wybrzeże w nowe rejony i udać się do sąsiadów, gdzie skosztować można słynnego deseru Apfelstrudel. Jeżeli cenicie spokojne przestrzenie, promenada świnoujska to zdecydowanie lepszy wybór, aniżeli ta położona w Międzyzdrojach. Co prawda nie zobaczycie tutaj słynnej Alei Gwiazd, ale możecie natknąć się na kameralny koncert lub spędzić miło czas w gronie najbliższych wsłuchując się w szum fal.

„Tylko ten, kto wędruje, odnajduje nowe ścieżki.”

Jak pięknie opisuje powyższe przysłowie norweskie, spacery i wyprawy w nieznane pozwalają odkryć wiele nowych miejsc. W Świnoujściu zachwyci Latarnia Morska z 1858 roku, na którą wejść można pokonując ponad 300 schodków. Latem oferuje ona przepiękny widok, który urzeknie zarówno młodszych, jak i starszych wędrowców. Odkrywców bez dwóch zdań zachwyci również podziemne miasto na wyspie Wolin. Dawna poniemiecka artyleria nadbrzeżna, stanowisko dowodzenia wyższych władz wojskowych polskiej armii, a później również siedziba dowódcy VIII Flotylli Ochrony Wybrzeża, skrywa w sobie całą masę wejść, zakamarków i tajemnic. Ujmującą atrakcją będą przy tym także falochrony oraz Stawa Młyny będące znakiem nawigacyjnym służącym do dziś.

Dla wyciszenia i relaksu można skierować swoje ścieżki do świnoujskiego Parku Zdrojowego z przepiękną roślinnością pochodzącą z terenów Morza Śródziemnego! Serce parku zajmuje sędziwe drzewo, które ma już ponad 150 lat. Taki magiczny spacer, będzie niespotykaną „lekturą” dla botanika i nie tylko. Po niewątpliwie odkrywczej wyprawie po Świnoujściu czas na zabawę, a jak zabawa to park wodny, w którym każdy znajdzie coś przyjemnego dla siebie!

Kolejna „stronica” – Dziwnówek

Piękno nadmorskich miejscowości to „powieść”, która wciąga bez reszty. Odwiedzając nasz ośrodek „Złota Rybka” w Dziwnówku, również znajdziecie sporo do „poczytania”. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj między innymi imponujący i naprawdę efektowny Zegar Słoneczny, który wykonany został w nietypowej formie spirali. Opodal warto zerknąć również na urokliwą fontannę, która szczególnie wieczorową porą robi niesamowite wrażenie łącząc strzelające strumienie wody z feerią kolorowych świateł. Skoro jesteśmy już w Dziwnówku, warto odwiedzić tutejszą plażę, która zaskakuje ciekawym i bardzo różnorodnym wybrzeżem – znajdziemy tutaj zarówno łagodne, białe wydmy, jak i stromy klif nad wodami Bałtyku. 

Miłośnicy aktywnego wypoczynku również nie pożałują „książki o takiej fabule”. W Dziwnówku można korzystać z wielu niezwykłych atrakcji np. kajaków przy Zalewie Kamieńskim czy leśnych ścieżek rowerowych, kierujących do miast Kamień Pomorski, Dziwnów czy Łukęcin. Jeżeli szukacie czegoś odkrywczego – proszę bardzo! W Dziwnówku znajdziecie stanowisko kredy jurajskiej, w którym to wyrobisku znaleźć można prawdziwe skamieniałości.

Wracając do cytatu św. Augustyna – czyż ta piękna „lektura” świata i magicznych nadmorskich zakątków nie jest wciągająca? Zapraszamy do Dziwnówka i „Złotej Rybki” oraz do „Meduzy” w Świnoujściu – „dobra podróżnicza książka” gwarantowana!

zamknij


    Poproś o telefon

    Prosimy o pozostawienie numeru telefonu w celu uzyskania informacji o ofertach, rezerwacji terminów lub innych sprawach.

    Nasze Biuro Obsługi Klienta jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00.    Administratorem danych, które tu wpisujesz będziemy My, czyli: CS Natura Tour sp. z o.o.. Dane będą przetwarzane w celu marketingu bezpośredniego naszych produktów i usług.

    Zapoznaj się z naszą polityką prywatności