Podróże niczym książka, niech wciągną nas bez reszty

Podróże niczym książka, niech wciągną nas bez reszty

Podróże niczym książka

Podróże niczym książka, Podróże niczym książka, Podróże niczym książka, Podróże niczym książka, Podróże niczym książka

Świat jest jak książka. Ci, którzy nie podróżują, czytają jedynie pierwszą stronę.” – nie sposób nie zgodzić się z tym pięknym i jakże prawdziwym stwierdzeniem św. Augustyna. Wypady w nieznane dają nam motywację, uczą piękna świata i jego niezwykłości, ale przede wszystkim rozwijają i kształcą. Po każdej wyprawie wracamy inni, pełniejsi, szczęśliwsi… Wspaniałą okazją do odkrycia nowego są wakacje, a jak wakacje – to w naszych ośrodkach „Meduza” w Świnoujściu lub „Złota Rybka” w Dziwnówku.

Co pięknego do „przeczytania” oferuje Świnoujście?

Jeżeli szukacie naprawdę dobrej „podróżniczej lektury” Świnoujście zdaje się być idealnym sposobem na rozbudzenie pasji odkrywania niezwykłości świata. To najdalej na wschód wysunięte miasto w Polsce to istna perełka wśród pozycji do odwiedzenia. Przybywając do naszego całorocznego obiektu „Meduza” znajdziecie bowiem okazję do poznania wielu niesamowitych miejsc. Miasto graniczące z Niemcami posiada przy tym status uzdrowiska, przez co możecie połączyć przyjemne z pożytecznym.

Pomiędzy „stronicami” atrakcji Świnoujścia zachwyci Was malownicza miejska plaża, z której można obserwować wypływające i wpływające do portu statki. Fani spacerów, mogą zapędzić się przemierzając piaszczyste wybrzeże w nowe rejony i udać się do sąsiadów, gdzie skosztować można słynnego deseru Apfelstrudel. Jeżeli cenicie spokojne przestrzenie, promenada świnoujska to zdecydowanie lepszy wybór, aniżeli ta położona w Międzyzdrojach. Co prawda nie zobaczycie tutaj słynnej Alei Gwiazd, ale możecie natknąć się na kameralny koncert lub spędzić miło czas w gronie najbliższych wsłuchując się w szum fal.

„Tylko ten, kto wędruje, odnajduje nowe ścieżki.”

Jak pięknie opisuje powyższe przysłowie norweskie, spacery i wyprawy w nieznane pozwalają odkryć wiele nowych miejsc. W Świnoujściu zachwyci Latarnia Morska z 1858 roku, na którą wejść można pokonując ponad 300 schodków. Latem oferuje ona przepiękny widok, który urzeknie zarówno młodszych, jak i starszych wędrowców. Odkrywców bez dwóch zdań zachwyci również podziemne miasto na wyspie Wolin. Dawna poniemiecka artyleria nadbrzeżna, stanowisko dowodzenia wyższych władz wojskowych polskiej armii, a później również siedziba dowódcy VIII Flotylli Ochrony Wybrzeża, skrywa w sobie całą masę wejść, zakamarków i tajemnic. Ujmującą atrakcją będą przy tym także falochrony oraz Stawa Młyny będące znakiem nawigacyjnym służącym do dziś.

Dla wyciszenia i relaksu można skierować swoje ścieżki do świnoujskiego Parku Zdrojowego z przepiękną roślinnością pochodzącą z terenów Morza Śródziemnego! Serce parku zajmuje sędziwe drzewo, które ma już ponad 150 lat. Taki magiczny spacer, będzie niespotykaną „lekturą” dla botanika i nie tylko. Po niewątpliwie odkrywczej wyprawie po Świnoujściu czas na zabawę, a jak zabawa to park wodny, w którym każdy znajdzie coś przyjemnego dla siebie!

Kolejna „stronica” – Dziwnówek

Piękno nadmorskich miejscowości to „powieść”, która wciąga bez reszty. Odwiedzając nasz ośrodek „Złota Rybka” w Dziwnówku, również znajdziecie sporo do „poczytania”. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj między innymi imponujący i naprawdę efektowny Zegar Słoneczny, który wykonany został w nietypowej formie spirali. Opodal warto zerknąć również na urokliwą fontannę, która szczególnie wieczorową porą robi niesamowite wrażenie łącząc strzelające strumienie wody z feerią kolorowych świateł. Skoro jesteśmy już w Dziwnówku, warto odwiedzić tutejszą plażę, która zaskakuje ciekawym i bardzo różnorodnym wybrzeżem – znajdziemy tutaj zarówno łagodne, białe wydmy, jak i stromy klif nad wodami Bałtyku. 

Miłośnicy aktywnego wypoczynku również nie pożałują „książki o takiej fabule”. W Dziwnówku można korzystać z wielu niezwykłych atrakcji np. kajaków przy Zalewie Kamieńskim czy leśnych ścieżek rowerowych, kierujących do miast Kamień Pomorski, Dziwnów czy Łukęcin. Jeżeli szukacie czegoś odkrywczego – proszę bardzo! W Dziwnówku znajdziecie stanowisko kredy jurajskiej, w którym to wyrobisku znaleźć można prawdziwe skamieniałości.

Wracając do cytatu św. Augustyna – czyż ta piękna „lektura” świata i magicznych nadmorskich zakątków nie jest wciągająca? Zapraszamy do Dziwnówka i „Złotej Rybki” oraz do „Meduzy” w Świnoujściu – „dobra podróżnicza książka” gwarantowana!