Radość z podróży niech sprawia, że każdy dzień będzie wyjątkowy!

Radość z podróży

Karkonosze to szczególny punkt na mapie Polski, szczególnie dlatego, że pozwala każdemu odkrywać nieznane miejsca bez względu na umiejętności. Jak pięknie ujął Fitzhugh Mullan – „przestań się martwić wyboistymi drogami, a zacznij cieszyć się podróżą”, góry te stają się miejscem w sam raz na znalezienie tej skrytej w wyprawach radości. Udając się w Karkonosze, przystań dadzą Wam nasze ośrodki w Karpaczu – „Stokrotka” oraz „Halny”, których niebywały klimat sprawi, że nawet kilka krótkich dni, stanie się niezapomnianą przygodą.

„Nie licz dni. Spraw by dni się liczyły”

Muhammad Ali przepięknie określił to, jak warto podchodzić do naszych dni. Czas i tak przeminie, ale ten wykorzystany w wyjątkowy sposób, będzie prawdziwą wartością. Przemierzając Karkonoskie szlaki możemy nadawać każdej chwili nutę tej niespotykanej magii. Odrobinę czegoś co sprawia, że każdy moment pozostanie najlepszym wspomnieniem spędzanego razem czasu, przeżywanych przygód, ale i odkrywania przyrody i jej niezwykłości.

Jednym z punktów, który bez wątpienia warto wpisać na listę wymarzonych miejsc do odwiedzenia w sercu Tatr będzie Wśród wartych uwagi miejsc wśród Karkonoskich szlaków warto postawić na trasę do schroniska nad Łomniczką. Idąc od Wilczej Poręby wzdłuż potoku Łomniczka trasa urzeknie wyjątkowym pięknem natury. U celu wyprawy odkryjemy z kolei piękną architekturę schroniska – można tutaj również napić się smakowitej herbaty. Jeżeli jesteśmy ambitniejsi, możemy stąd skierować się ku Śnieżce w kierunku Białego Jaru, skąd powrócić można z powrotem do Karpacza i jednego z naszych ośrodków. Tutaj opowiadając sobie przygody z całego dnia można utrwalić te chwile, aby na zawsze pozostały w pamięci. Tras, które skradną serce i sprawią, że podróże wniosą więcej radości do naszego życia jest o wiele więcej! Możemy udać się np. do Schroniska Samotnia, gdzie po drodze pięknie prezentuje się Mały Staw, Świątynia Wang czy Polana Karkonoska. Ciekawym wariantem będzie również Sowia Dolina, którą odkryjemy idąc szlakiem z Wilczej Poręby obok Kruczych Skał. Ogrom przygód znajdziemy również podążając prosto ku Śnieżce – najwyższej góry Karkonoszy i Sudetów. Panorama jest tutaj zachwycająca, a wspomnienia ze zdobywania szczytu umilą nam niejeden dzień!

Radością z podróży wypełnijmy nasze życie

Wyprawa w Karkonosze do Karpacza i jednego z naszych ośrodków „Halny” lub „Stokrotka” to jednak nie tylko spacery po górach. Wyboiste drogi radosnej podróży umilić może również wiele innych lokalnych atrakcji. Ciekawym punktem na liście będzie kolejka linowa na Kopę, którą można dostać się na Śnieżkę lub do Domu Śląskiego bez większego wysiłku, a sam wyjazd to okazja to spojrzenia na piękno gór z zupełnie nowej perspektywy. Fani zabytków, z pewnością zechcą uzupełnić swoją podróżniczą kolekcję radości o Zamek Chojnik, gdzie zobaczyć można imponującą architekturę XIV wieku. Nutę szaleństwa wniesie przejażdżka po całorocznym torze saneczkowym bądź wizyta na zaporze na Łomnicy, wokół której wiedzie trasa turystyczna.

Karkonoskie tajemnice i niezwykła przyroda okolic Karpacza

Odwiedzając nasze ośrodki można poczuć klimat prawdziwej przygody również podczas odkrywania lokalnych tajemnic. Można poznać tutaj historię Ducha Gór, podziwiać niezwykłą wystawę o magii Karkonoszy czy zachwycić się minerałami i właściwościami korzeni mandragory. Fani anomalii zainteresują się zapewne zakątkiem, w którym grawitacja działa inaczej – na najmłodszych i nie tylko, niezwykłe wrażenie robi zabawa z butelką, która spada ku górze (tak, ku górze!) zamiast w dół! Karkonoski Park Narodowy urzeknie z kolei miłośników zwierząt i roślinności. Ponad 40 gatunków ssaków – w tym bobry, lisy czy sarny, 16 gatunków nietoperzy i nawet 90 gatunków ptaków sprawią, że obserwacje przyrody mogą stać się wdzięcznym motywem przewodnim wyprawy. Dziesiątki kilometrów ścieżek spacerowych, zimowe nartostrady, ale i możliwość odkrywania Karkonoszy na rowerze sprawiają, że każdy znajdzie swój sposób na przełamanie strachu przed wyboistymi drogami i zacznie czerpać radość z każdej niezwykłej podróży.

Jak słusznie stwierdził Rob Hill „Moim celem jest stworzenie życia, od którego nie będę potrzebował wakacji.” Czyż takie podróże małe i duże nie sprawiają, że wakacje mogą trwać cały rok pozostając w naszych sercach i pięknych wspomnieniach? Radość z podróży niech sprawia, że każdy dzień będzie wyjątkowy. Zapraszamy do naszych ośrodków „Halny” i „Stokrotka”, a Karpacz i Karkonosze z pewnością staną się Waszym ukochanym miejscem dla odkrywczych podróży. Zapraszamy!

zamknij


    Poproś o telefon

    Prosimy o pozostawienie numeru telefonu w celu uzyskania informacji o ofertach, rezerwacji terminów lub innych sprawach.

    Nasze Biuro Obsługi Klienta jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00.    Administratorem danych, które tu wpisujesz będziemy My, czyli: CS Natura Tour sp. z o.o.. Dane będą przetwarzane w celu marketingu bezpośredniego naszych produktów i usług.

    Zapoznaj się z naszą polityką prywatności