Uroki Polski – niech miejsce marzeń zajmą podróże

Uroki Polski, podróżowanie po Polsce

Codzienny pośpiech sprawia, że wielu z nas zapomina o tym, co najważniejsze – zbieraniu doświadczeń i niezwykłych przeżyć poprzez podróże. Jak w swojej sentencji trafnie ujął Dan Millman „To podróż daje nam szczęście, nie jej cel.“  W życiu ważne są chwile, w których towarzyszy nam radość, ale i te, w których można odetchnąć, dlatego do takich kolekcjonujących doświadczenia podróży niech zachęcą Was nasze dwa ośrodki – „Radość” w Ustce i „Zacisze” w Spale.

Zbierz garść radosnych przeżyć podczas wypadu do Ustki

Ustka należy do wyjątkowo popularnych nadbałtyckich uzdrowisk. Zachwyca w niej niezwykły klimat, ale i liczne zakątki o znaczeniu historycznym, dzięki którym możemy odbyć prawdziwą podróż w czasie. Stare kamienice, odrestaurowane rybackie chaty w efektowny biało-brązowy wzór, jak również prześliczne zabytki jak ustecka syrenka na molo, bunkry z czasów II wojny światowej czy latarnia morska, czynią odwiedziny w naszym ośrodku „Radość” niezapomnianym przeżyciem. Oczywiście nie brakuje tutaj i bardziej nowoczesnych akcentów, dlatego interesującym punktem podróży i kolekcjonowania doświadczeń będzie wizyta w porcie, do którego można przejść ruchomą kładką nad Słupią. Nawet jeden dzień spędzony tutaj staje się piękną kartą w naszym pamiętniku życia, pełną zapisków o niezwykłych przygodach i odczuciach.

Jednym z punktów, który bez wątpienia warto wpisać na listę wymarzonych miejsc do odwiedzenia w sercu Tatr będzie Dolina Pięciu Stawów. Malownicze widoki sprawiają, że dzień spędzony na tułaczce zapadnie w Waszej pamięci co do minuty. Zróżnicowana trasa, która wiedzie od Palenicy Białczańskiej, po drodze zahaczając o Wodogrzmoty Mickiewicza Każda wizyta w tym malowniczym kurorcie to także okazja do odkrywania czegoś nowego. Jak słusznie mówi powiedzenie Masashi Kishimoto „jeśli chcesz ujrzeć tęczę, musisz dzielnie przetrwać deszcz”, dlatego warto wychodzić ze swojej strefy komfortu i ruszać w świat ku nowemu. Do Ustki warto wybrać się również po to, aby odwiedzić wyjątkowe miejsca znajdujące się tuż obok, np. Słowiński Park Narodowy. Spacerując po wydmach można tutaj bowiem przenieść się do zupełnie innego, nieznanego dotąd świata wspaniałych wydm piasku, malowniczych pejzaży i  niezwykłej przyrody. Opodal Ustki warto zahaczyć również o kultowe już Kluki z niezwykłym Muzeum Wsi Słowińskiej, Latarnię oraz majestatyczne klify w Czołpinie, ale i odetchnąć na plaży, napawając się kojącym szumem fal Bałtyku. Ciekawym doświadczeniem okazać się może również wypad do Krainy w Kratę, gdzie zachwycą muzea – Muzeum Śledzia lub Kultury Ludowej Pomorza, ale i szlak Słupskich Murali. Ustka to miejsce pełne magii, w sam raz na zebranie najpiękniejszych wspomnień i przeżycie niezwykłych przygód.

„Jeśli naszym przeznaczeniem byłoby być w jednym miejscu, mielibyśmy korzenie zamiast stóp.”

Czyż Rachel Wolchin nie ujęła tej naszej podróżniczej potrzeby w punkt! Jeżeli czujesz, że Twoim przeznaczeniem nie jest zapuszczanie korzeni, proponujemy kolejny zakątek z naszej listy! Będzie to propozycja w sam raz do kolekcjonowania wspomnień, bowiem to właśnie tutaj, w samym sercu Polski można odkryć niezwykłe miejsce – malowniczą Spałę i nasz ośrodek „Zacisze”. Niespełna 1,5 godziny jazdy samochodem od Warszawy znaleźć można tutaj prawdziwie magiczny świat. Carskie budynki z czerwonej cegły, legendarny posąg Żubra, stawy, leśne alejki, malownicza rzeka Pilica, Grota Huberta – to tylko namiastka pięknych atrakcji wartych odkrycia. Spalski Park Krajobrazowy oraz słynny Ośrodek Przygotowań Olimpijskich to szczególnie polecane atrakcje, które sprawiają, że możesz nauczyć się i poznać coś zupełnie nowego i nieznanego.

Sam nasz ośrodek „Zacisze” znajduje się w genialnej lokalizacji, bowiem oferuje malownicze widoki na lasy, w których miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą oddać się spacerom po licznych ścieżkach zdrowia. Fani mocniejszych wrażeń z kolei mogą zaszaleć na dwóch kółkach kierując swoją uwagę ku rajdom rowerowym, ale i zasmakować atrakcji dzięki okazji do udziału w niezwykłych przygodach na spływie kajakowym. Można tutaj zaczerpnąć ciszy, spokoju, naładować baterie i powrócić z bagażem niecodziennych doświadczeń, przygód i wspomnień, których nie zabraknie na długie lata.

Czyż spełnianie marzeń nie jest piękne? Podróżujmy – niech miejsce marzeń zajmą podróże, bo to one dają nam szczęście. Zarówno w Ustce i naszym ośrodku „Radość”, malowniczym „Zaciszu” w Spale, jak i w pozostałych obiektach, okazji do doświadczania nie zabraknie! Zapraszamy!