Zacznij podróż od pierwszego kroku – wyprawa na krańce Polski!

Zacznij podróż od pierwszego kroku – wyprawa na krańce Polski!

„Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku” jak mawiał Lao-Tzu… Czyż wyprawa z jednego koniuszka Polski na drugi nie jest tą wartą realizacji? Przecież to właśnie te skrajne, ale równie zachwycające miejsca to gotowa inspiracja na niezapomniane wakacje życia! Pomocne mogą okazać się przy tym nasze wspaniałe obiekty, które ugoszczą Was podczas wizyt – w Zakopanem ośrodek „Kolejarz”, a na Półwyspie Helskim (dokładnie w Jastarni) ośrodek „Półwysep”. Jesteśmy przekonani, że pomysł ten jest doskonały, dlatego zacznij podróż od pierwszego kroku i zorganizuj wyprawę na krańce Polski!

Zacznijmy marzyć – co pięknego do odkrycia znajdziemy w stolicy Tatr?

Polska jest taka piękna, że aż grzech nie zwiedzić jej wzdłuż i wszerz. Zacznijmy od tej pierwszej opcji, rozpoczynając wyprawę od najniższego punktu na mapie – Zakopanego i niezwykłych Tatr, które zachwycają do głębi. Wszak idąc za cytatem Brian’a Tracy „aby marzenie mogło się spełnić, najpierw musisz zacząć marzyć”, tutaj u stóp majestatycznych gór, to proste zdanie wydaje się nabierać naprawdę głębokiego znaczenia. Odwiedzając nasz ośrodek „Kolejarz” zlokalizowany w sercu podhalańskiej krainy można odkryć same wspaniałości. Szczególną uwagę warto zwrócić na szlaki górskie, które sprawdzą się zarówno podczas wypadów rodzinnych, jak i romantycznych wyjazdów we dwoje.

Jednym z punktów, który bez wątpienia warto wpisać na listę wymarzonych miejsc do odwiedzenia w sercu Tatr będzie Dolina Pięciu Stawów. Malownicze widoki sprawiają, że dzień spędzony na tułaczce zapadnie w Waszej pamięci co do minuty. Zróżnicowana trasa, która wiedzie od Palenicy Białczańskiej, po drodze zahaczając o Wodogrzmoty Mickiewicza zapiera dech w piersiach i z powodzeniem stać się może pierwszą na liście destynacji must have. Tutaj można poznać uroki Doliny Roztoki, ale i odkryć zjawiskową Wielką Siklawę – najbardziej imponujący wodospad naszego kraju! Cała eskapada bywa męcząca, ale satysfakcja jaką daje zobaczenie na żywo tych cudów natury jest warta każdej kropli potu i bólu nóg.

Wśród delikatniejszych, ale równie zachwycających tras warto wybrać się na Sarnią Skałę, z której rozpościera się bajkowy widok na Giewont. Pod drodze urzeknie nas również Ścieżka nad Reglami. Na spacery z najmłodszymi warto wybrać Dolinę Strążyską lub Dolinę Białego, ale i wspinaczkę na Nosal, Gęsią Szyję lub Wielki Kopieniec, gdyż mogą okazać się ciekawym wyzwaniem dla małych marzycieli odkrywców. Jeżeli znudzą Was przygody w górach, w Zakopanem czeka cała masa pięknych zabytków architektury, góralskich przysmaków i atrakcji dla turystów.

Podążając na drugi kraniec Polski – „Półwysep” w Jastarni

Półwysep Helski to dla wielu osób jak dotąd nieodkryty rejon, a jak mawiał Andre Gide „Człowiek nie może odkryć nowych oceanów dopóki nie znajdzie odwagi, żeby stracić z oczu brzeg.” Być może wakacje 2022 to najlepszy moment na to, aby ten nowy „ocean” nareszcie zobaczyć i uchwycić piękno Jastarni oraz jej okolic pełniej niż dotąd. Centralne usytuowanie na Mierzei Helskiej czyni Jastarnię oraz nasz obiekt „Półwysep” prawdziwym rarytasem na mapie odkrywców. Lokalizacja ta, pozwala bowiem na zaplanowanie zróżnicowanych planów wakacyjnych – zarówno dla aktywnych, jak i tych ceniących uroki spokojnego wypoczynku. Wąskie uliczki z kaszubskim budownictwem, piaszczyste plaże, niezwykłe zwyczaje, kuchnia pełna smakowitych ryb, wspaniałe tradycje regionu, ale i przestrzeń dla miłośników sportów wodnych sprawią, że można odkryć tutaj swoje nowe „ja” na wiele sposobów.

Zielone lasy Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, porty rybackie i jachtowe, unikatowe okazy natury, ale i cała masa zabytków, muzeów, skansenów czy innych atrakcji turystycznych sprawią, że pobyt tutaj będzie spełnieniem wielu marzeń. Wszystkie te przyjemności, jak i walory krajobrazowe oraz przyrodnicze czynią to szczególne miejsce na Helu jedynym w swoim rodzaju – w sam raz na przełamanie strachu przed nieznanym, a przecież tak pięknym i wspaniałym.

Masz ochotę spełnić marzenia? Pełne rozmaitości Zakopane, jak i klimat wybrzeża w Jastarni, który czyni ją prawdziwą perełką pomorza sprawiają, że w podróży na krańce Polski, chociaż krótki pobyt w tych szczególnych miejscach jest obowiązkowy! Zatem zacznij podróż od pierwszego kroku i zapraszamy do „Kolejarza” oraz „Półwyspu”.

zamknij


    Poproś o telefon

    Prosimy o pozostawienie numeru telefonu w celu uzyskania informacji o ofertach, rezerwacji terminów lub innych sprawach.

    Nasze Biuro Obsługi Klienta jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00.    Administratorem danych, które tu wpisujesz będziemy My, czyli: CS Natura Tour sp. z o.o.. Dane będą przetwarzane w celu marketingu bezpośredniego naszych produktów i usług.

    Zapoznaj się z naszą polityką prywatności