Boże Narodzenie poza domem: 5 sposobów na wspaniałe święta!

Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy większość z nas chce być blisko rodziny i przyjaciół. Jednak nie zawsze chcemy spędzić te magiczne chwile w swoim domu. W końcu zamiast zakupów i krzątania w kuchni możemy ten okres wykorzystać na przyjemności takie jakie lubimy. Jeśli więc nadal zastanawiasz się jak inaczej spędzić najbliższe Święta, oto nasze propozycje. Przygotuj się na przygodę, życzliwość i mnóstwo niezapomnianych chwil!

1. Wyrusz w podróży

Jeśli jesteś miłośnikiem podróży, to zapewne długo nie trzeba będzie Cię namawiać byś w czasie Świąt Bożego Narodzenia zaplanował  wycieczkę. Możesz zdecydować się na długą wyprawę do egzotycznego kraju lub zwiedzać bliższe, ale równie fascynujące miejsca w swoim kraju. To świetny sposób na spędzenie niezapomnianych świąt. Będąc już z dala od domu, skorzystaj z okazji do zwiedzenia nowego miejsca. Może wybierzesz romantyczne i ciche miasto, może uroczy kompleks gdzieś na uboczu czy w pobliżu górskich szlaków. Ważne, aby miejsce, to  sprawiło, że poczujesz się wyjątkowo i świątecznie. Wiele miast oferuje specjalne atrakcje świąteczne, takie jak jarmarki bożonarodzeniowe, lodowiska. Wiele z nich położonych jest niedaleko wyciągów narciarskich czy też w bajkowych sceneriach. Ośrodki „Stokrotka” i „Halny” w Karpaczu idealnie wpisują się w takie oczekiwania. Wykorzystaj czas, który masz na zrealizowanie swoich marzeń i ruszaj w drogę!

2. Odkryj lokalne zwyczaje

Wielu z nas uwielbia tradycje związane z Bożym Narodzeniem. Udekorowane choinki, światełka, kolędy, wieczerza wigilijna, prezenty – to najpopularniejsze z nich. Jednak każde miejsce ma swoje unikalne tradycje świąteczne. I nawet wybierając się w inny region Polski może okazać się, że pewne zwyczaje różnią się od tych, które sami corocznie świętujemy. Więc zanim wybierzesz się w podróż, dowiedz się jakie zwyczaje panują w miejscu, do którego planujesz pojechać. Może to być doskonała okazja, aby poznać nowe kultury i doznać czegoś zupełnie nowego. A jak o tradycjach mowa, czy wiesz, że w Zakopanem zaraz po pasterce zaczynają się tzw. „podłazy”?!? Są to zaloty polegające na odwiedzaniu przez kawalerów domów dziewcząt, które przypadły im do gustu. Zakopane to także niezapominane kuligi w pięknej zimowej scenerii połączone z góralskim kolędowaniem. Jeśli chcesz przeżyć właśnie w ten sposób Święta serdecznie zapraszamy do ośrodka „Kolejarz” w Zakopanem.

3. Spróbuj lokalnych specjałów kulinarnych

Czy jest lepszy sposób na zanurzenie się w kulturze danego miejsca niż spróbowanie lokalnych potraw? A te świąteczne mogą Cię w pełni zaskoczyć. Smak nowych potraw z pewnością doda magii Twoim świętom. W poszukiwaniu smaków świąt Bożego Narodzenia, nie trać możliwości spróbowania specjałów kuchni regionalnej. Ośrodek „Meduza” w Świnoujściu czy „Zacisze” w Spale zapewnią pobyty z tradycyjną świąteczną kuchnią. Sam sprawdź czy smaki przygotowanych tam potraw są takie jakie znasz…

4. Stwórz własną tradycję

Jeśli nie chcesz rezygnować z tradycyjnych zwyczajów, ale jednocześnie chcesz mieć wyjątkowe doświadczenie, stwórz swoją własną świąteczną tradycję. Może to być np. coroczny wyjazd, wspólne oglądanie ulubionych filmów bożonarodzeniowych, przygotowywanie świątecznych prezentów oraz potraw na podstawie lokalnych składników czy nawet pójście na świąteczny spacer wieczorem, aby podziwiać piękno iluminacji. A może spacer nadmorskim ośnieżonym brzegiem, a później relaks w SPA będzie Twoją nową świąteczną tradycją? Jeśli tak „Radość” w Ustce zaprasza na niezapomniane święta.  Z pewnością w miejscu tym będziesz mieć okazję stworzyć nowe świąteczne tradycje i spędzić czas z ciekawymi ludźmi!

5. Skup się na relacjach z innymi

Wreszcie, najważniejszą rzeczą, którą możesz zabrać ze sobą w podróż w okresie świąt Bożego Narodzenia, są relacje z innymi ludźmi. Czasem drobny gest życzliwości może sprawić, że zarówno Ty, jak i druga osoba, poczujecie się wyjątkowo. Wspólne spędzanie czasu, dzielenie się historiami i ciepłą atmosferą potrafią zdziałać cuda. Nie musisz być w swoim domu, aby poczuć magię świąt – towarzysze podróży mogą stać się Twoją drugą rodziną.

Poza domem również możesz stworzyć magiczną atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Odkryj lokalne zwyczaje, zwiedzaj nowe miejsca, delektuj się lokalnymi specjałami kulinarnymi i podaruj drugim ludziom ciepło swojej obecności. Wszystko zależy od Ciebie i Twojej otwartości na nowe doświadczenia!

Życzymy Ci niezapomnianych przygód i radosnych świąt pełnych magii, którą znajdziesz wszędzie tam, gdzie będziesz! Niezależnie czy spędzisz Boże Narodzenie poza domem niech to będą wspaniałe święta!

zamknij


    Poproś o telefon

    Prosimy o pozostawienie numeru telefonu w celu uzyskania informacji o ofertach, rezerwacji terminów lub innych sprawach.

    Nasze Biuro Obsługi Klienta jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00.    Administratorem danych, które tu wpisujesz będziemy My, czyli: CS Natura Tour sp. z o.o.. Dane będą przetwarzane w celu marketingu bezpośredniego naszych produktów i usług.

    Zapoznaj się z naszą polityką prywatności