Morsowanie? Dlaczego nie! Przełam pierwsze lody nad Bałtykiem

Morsowanie? Dlaczego nie! Przełam pierwsze lody nad Bałtykiem

Morsowanie to wyjątkowa forma aktywności zimą, która gromadzi coraz większe grono entuzjastów.

Wykorzystanie zimna w utrzymaniu zdrowia i dobrego samopoczucia wydają się potwierdzać fani tej formy zabawy wyczekując pierwszych chłodów, które pozwolą im w końcu zanurzyć się w zimnych wodach rzek, jezior czy Bałtyku! To właśnie w tej ostatniej z lokalizacji warto rozpocząć swoją przygodę z wodną krioterapią – morsowaniem, przybywając do jednego z nadmorskich obiektów CS Natura Tour: „Radość” w Ustce i „Meduza” w Świnoujściu.

Morsowanie – bo pobyt zimą nad morzem nie musi być nudny!

Morsowanie to opcja praktycznie dla każdego – jak wynika z opinii naukowców mogą korzystać z jego dobroczynnego działania nawet maluchy w wieku od 3 lat! A zatem może to być sport dla całej rodziny i świetny sposób spędzania czasu w gronie najbliższych, przyjaciół i znajomych. Od indywidualnych preferencji i dobrego samopoczucia zależy, czy zdecydujemy się podjąć to chłodne wyzwanie. Niemniej co ciekawe, korzystać z niego mogą nawet kobiety w ciąży, jeżeli nie ma ku temu przeciwwskazań.

Początek przygody z morsowaniem najlepiej rozpocząć stopniowo, np. od zimnych pryszniców, jednak korzystając z jego uroków nad morzem, możemy zyskać o wiele więcej. W okresie zimowym Bałtyk oferuje nie tylko świetne warunki dla morsów, bowiem dodatkowo powietrze tutaj przepełnione jest dobroczynnym jodem (jego stężenie w zimowe miesiące jest o wiele wyższe niż latem). Morskie kąpiele zimą to ogromna frajda i nieocenione wsparcie dla zdrowia. Przebywając w naszych całorocznych nadmorskich obiektach jak „Radość” w Ustce i „Meduza” w Świnoujściu skorzystanie z tej niecodziennej formy zimowej aktywności stanowi popularną atrakcję wśród naszych gości.

Walory morsowania

Kąpiele zimą w wodach Morza Bałtyckiego na dobry początek nie muszą być zbyt częste, dlatego mały wypad weekendowy, czy wyjazdy w czasie ferii będą ku temu doskonałą okazją.

Morsowanie niesie za sobą cały wachlarz korzyści. Pozwala ono skutecznie spalać tkankę tłuszczową, dobroczynnie wpływa na kondycję skóry, a hartowanie organizmu uzyskane z jego pomocą wzmaga naszą naturalną odporność. Nie bez powodu krioterapia stosowana jest również przez sportowców – lodowata woda wzmaga regenerację organizmu i łagodzi bóle (w naszym organizmie uwalniają się betaendorfiny działające uśmierzająco na ból). Morsowanie poprawia także krążenie i termoregulację, dlatego osoby o zimnych dłoniach i stopach mogą nareszcie poczuć ich ciepło! Lepsza wydolność organizmu i zdrowie to jednak nie wszystko – morsowanie to także genialny sposób na świetne samopoczucie. Spędzony tak czas w gronie przyjaciół będzie niezapomnianą zabawą.

Gdzie morsować nad morzem?

Najszersza i zdecydowanie jedna z najpiękniejszych plaż nad Bałtykiem w Świnoujściu to perełka na mapie miłośników morsowania. Lokalnie działający tutaj klub „Morświny” zachęca przybyłych do radosnego szaleństwa w lodowatej wodzie. W każdą niedzielę na plaży przy bazie WOPR można dołączyć do wspólnej kąpieli. Znajdujący się opodal obiekt „Meduza” stanie się zatem świetną bazą wypadową dla każdego morsa.

Nasi goście ośrodka wypoczynkowego „Radość” w Ustce również nie będą narzekać. Usteckie morsy jak co roku od października do wczesnej wiosny rozpoczynają morskie kąpiele na coniedzielnych wypadach.

Kąpiele w zimnym Bałtyku to zdecydowanie jedna z najpopularniejszych ostatnimi laty widowisk na zimowych plażach, dlatego może czas pokusić się na przeżycie ekscytującej przygody z lodowatą wodą? Zapraszamy wszystkich śmiałków!

zamknij


    Poproś o telefon

    Zostaw nam swój numer, a oddzwonimy do Ciebie.

    Administratorem danych, które tu wpisujesz będziemy My, czyli: CS Natura Tour sp. z o.o.. Dane będą przetwarzane w celu marketingu bezpośredniego naszych produktów i usług.

    Zapoznaj się z naszą polityką prywatności