Zima nad morzem – dlaczego warto?

Zima nad morzem – dlaczego warto?

Morze Bałtyckie to bez dwóch zdań, jedno z najpiękniejszych miejsc, które kusi o każdej porze swoimi niepowtarzalnymi atrakcjami. Również zimą, nadmorski klimat kurortów w Świnoujściu czy Ustce czyni odpoczynek tutaj wyjątkowo udanym.

Dlaczego warto wybrać się nad morze w okresie zimowym? Poniżej kilka argumentów, które z pewnością przekonają każdego!

Świeże powietrze wolne od smogu

Podstawowym atutem nadmorskich lokalizacji jest wyjątkowe powietrze, które jest niezwykle czyste i świeże, a przy tym przepełnione dobroczynnym jodem. Szczególnie zimą, stężenie tego szczególnego pierwiastka w morskim powietrzu jest najwyższe, dlatego podczas wizyty w jednym z naszych ośrodków „Meduzie” w Świnoujściu, „Radości” w Ustce lub innych pięknych miejscowościach, można zaczerpnąć solidnej dawki zdrowia. Zima nad morzem pozwala odetchnąć pełną piersią, wzmocnić układ odpornościowy i wesprzeć funkcjonowanie tarczycy, a wszystko w cudownej aurze morskiej bryzy. Zimowy wyjazd wraz z dziećmi, codzienne, długie spacery brzegiem Bałtyku, jak i inne atrakcje na świeżym powietrzu pozwolą także odpocząć od ciężkiego, przepełnionego smogiem miejskiego środowiska.

Unikalny mikroklimat, który urzeka odwiedzających morze, to także aerozole solankowe, bogate w tak ważne dla zdrowia pierwiastki. Podczas aktywności możemy wraz z nim wspomóc nasz układ krążenia i układ mięśniowy, a kojący szum morskich fal wspomoże nasze dobre samopoczucie i ukoi nerwy. Osoby poszukujące przestrzeni, w której wzmocnią swoje zdrowie, a przy tym zaznają relaksu i licznych zabiegów z wykorzystaniem pochodzących z morza dobrodziejstw, z pewnością wiele zyskają na odwiedzinach w naszych nadmorskich ośrodkach.

Zimowy krajobraz spokojnego Bałtyku

Jednym z głównych atutów zimy nad morzem są bajkowe krajobrazy, które zapierają dech. W tej chłodniejszej porze roku możemy zaczerpnąć świeżego powietrza, ale i napawać się pięknem malowniczych widoków. Plaże poza sezonem wakacyjnym wyraźnie pustoszeją, dlatego można ze spokojem spacerować wzdłuż świnoujskiej promenady lub urokliwymi uliczkami cichej i wyjątkowo kameralnej Ustki. Sztormowe fale, zapach sosnowych lasów, pięknie zmrożone drzewa, jak i efektowne kry spoczywające nad brzegiem, tworzą niepowtarzalny widok, który oddziałuje na wszystkie zmysły. Otaczająca wybrzeże natura oraz niesamowity klimat nadmorskich uzdrowisk, czyni zimowy wypoczynek nad Bałtykiem prawdziwą odskocznią od codziennych trosk i zmartwień. Spędzając czas na tak magicznych wczasach zimowych nad morzem można zyskać nową energię do działania, skutecznie się zregenerować, zredukować stres i cudownie się zrelaksować.

Wyjątkowa pora na niedrogi wypoczynek

Jednym z atutów nadmorskich wyjazdów zimową porą są atrakcyjne ceny, które są znacznie tańsze aniżeli latem. Zarówno z oferty noclegowej, jak również atrakcji uzdrowisk z zabiegami SPA, restauracji czy atrakcji turystycznych działających poza sezonem można skorzystać na bardziej korzystnych warunkach. Zaoszczędzone tym sposobem pieniądze można spożytkować na inne przyjemności, jak np. smakowanie lokalnych przysmaków, w tym świeżych ryb, które łowione zimą oferują zupełnie nowe walory smakowe.

Zima nad Bałtykiem to szczególna pora dla kuchennych przysmaków pomorza, bowiem ryby serwowane są tutaj w tym czasie w niespotykanych latem aranżacjach. Aromatyczne i rozgrzewające zupy rybne czy sałatki śledziowe w połączeniu z grzanym winem, umilą czas po długich spacerach brzegiem morza.

Bursztynowy zawrót głowy

Mało kto wie, ale to właśnie zima jest najlepszą porą na poszukiwanie skarbów morza – bursztynów. W okresie od grudnia do kwietnia, sztormy wyrzucają na brzeg wiele pięknych okazów bursztynowych kamyków. Odkryć można je w licznie obecnych na plaży wodorostach, miejscach żerowania mew czy tuż przy brzegu. Spacery w poszukiwaniu bałtyckiego złota będą idealnym pomysłem na niezwykłe popołudnie w Ustce lub Świnoujściu. Tak spędzony czas z pewnością na długo pozostanie w pamięci, a zimowy wypoczynek nad morzem na dobre zagości w rodzinnych tradycjach.

Zapraszamy zimą do naszych ośrodków wypoczynkowych „Meduza” w Świnoujściu oraz „Radość” w Ustce na wypoczynek pełen jodu i relaksu.

zamknij


    Poproś o telefon

    Prosimy o pozostawienie numeru telefonu w celu uzyskania informacji o ofertach, rezerwacji terminów lub innych sprawach.

    Nasze Biuro Obsługi Klienta jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00.    Administratorem danych, które tu wpisujesz będziemy My, czyli: CS Natura Tour sp. z o.o.. Dane będą przetwarzane w celu marketingu bezpośredniego naszych produktów i usług.

    Zapoznaj się z naszą polityką prywatności