Pomysł na niezapomniane ferie zimowe

Pomysł na niezapomniane ferie zimowe

Ferie zimowe to doskonała okazja na aktywny wypoczynek w przerwie od codziennej rutyny. Jest to czas, w którym zarówno miłośnicy sportów zimowych, jak i spokojnych wypraw w niezwykłe miejsca znajdą inspirację na wyjazd dla siebie.

Wśród najciekawszych opcji, wręcz idealnych na zimowy wyjazd wybierać można zarówno wśród lokalizacji górskich, jak i tych nad morzem! W całorocznych obiektach wypoczynkowych Natura Tour – „Stokrotka” i „Halny” w Karpaczu, „Kolejarz” w Zakopanem, „Meduza” w Świnoujściu i „Radość” w Ustce ferie zimowe będą niezapomniane, dlatego już dzisiaj zapraszamy do planowania wypoczynku!

Zima w Tatrach, czyli OW „Kolejarz” w Zakopanem zaprasza na zimowe szaleństwo

Ferie zimowe w Tatrach to jeden z najchętniej wybieranych wariantów. Ta zimowa stolica Polski przyciąga szerokim wachlarzem stoków narciarskich, ale i licznymi atrakcjami oraz możliwościami spędzania wolnego czasu. Poza punktem obowiązkowym jakim dla miłośników białego szaleństwa są najsłynniejsze stoki narciarskie, w tym Nosal, Kasprowy Wierch, Gubałówka czy Harenda, warto w Zakopanem odwiedzić muzea w tym Muzeum Tatrzańskie, Muzeum Stylu Zakopiańskiego czy Muzeum Oscypka. Miłośników pięknych i historycznych atrakcji zachwycą również liczne galerie sztuki, w tym galeria Władysława Hasiora.

Rodzice z dziećmi podczas wypoczynku w naszym Ośrodku Wypoczynkowym „Kolejarz” mogą wybrać się do Snowlandii, która znajduje u podnóża Wielkiej krokwi, odwiedzić papugarnię, skorzystać z uroków wodnej zabawy, którą oferuje Aqua Park Zakopane lub wybrać się na zimowy spacer po Krupówkach lub w jedną z pobliskich dolin. Każdy turysta wśród atrakcji Zakopanego i Tatr z pewnością znajdzie coś w sam raz dla siebie i swoich bliskich.

Uroki Karpacza – co urzeka podczas wizyty w OW „Stokrotka” i „Halny”

Sudety to poza Tatrami jedna z ulubionych destynacji zimowych ferii. Skupione wokół pasma Karkonoszy z Karpaczem w samym sercu, przyciągają turystów z całego kraju. Poza licznymi drobnymi trasami narciarskimi, Karpacz oferuje cały wachlarz atrakcji, które umilą czas pomiędzy szusowaniem na nartach, sankach i snowboardzie. Warte odwiedzenia są tutaj muzea, w tym Muzeum Zabawek, Muzeum Techniki i Budowli z Klocków Lego czy Muzeum Konsol Gier Video. Miłośnicy historii znajdą wiele pięknych okazów w Muzeum Karkonoskich Tajemnic czy Muzeum Skarbów Ziemi.

Podczas odwiedzin w jednym z naszych domów wypoczynkowych – „Halnego” lub „Stokrotki”, można spędzać czas odwiedzając Western City, świątynię Wang czy odkryć tajemniczy Punkt X. Liczne atrakcje sprawiają, że Karpacz staje się miejscem, w którym nie sposób się nudzić! Być może warto rozważyć ferie 2022 właśnie w tym urokliwym zakątku Karkonoszy?

Ferie zimowe nad morzem? Dlaczego nie!

Pierwszym pomysłem na zimowy wypad zazwyczaj są góry, jednak i morze oferuje w tej kwestii wiele niesamowitości. Jedną z lokalizacji, którą zdecydowanie warto rozważyć jest Ustka, w której każdy miłośnik nadmorskiego klimatu znajdzie coś dla siebie. Tutaj w całorocznym Ośrodku Wypoczynkowym „Radość”, można skorzystać z licznych atrakcji, a przy tym zaczerpnąć rześkiego powietrza pełnego dobroczynnego jodu. Odwiedzając Ustkę zimową porą warto odwiedzić plażę, która otulona śniegiem wygląda majestatycznie. Spacerując dalej na molo, można natknąć się na poławiaczy bursztynów! Niepowtarzalny klimat w okresie ferii oferuje tutaj także port, latarnia morska oraz piękna promenada, która pozwala cieszyć się spacerami i przepięknym widokiem na Bałtyk.

Jeżeli szukasz innych nadmorskich propozycji, genialną opcją będzie Świnoujście, które w okresie ferii zimowych oczarowuje piękną, szeroką plażą, latarnią, fortami i urokiem wysp, na których się znajduje. Specyficzna zabudowa tej przepięknej metropolii urzeka budowlami portowymi, kamienicami, zabytkowym Parkiem Zdrojowym i bliskością innych wyjątkowych miast, w tym Szczecina i Międzyzdrojów oraz wyspy Rugia. Znajdujący się w Świnoujściu nasz ośrodek „Meduza” będzie doskonałym punktem wypadowym dla każdego miłośnika morza i zimowych atrakcji.