OBÓZ ASG

DECYDUJĄCE STARCIE

ZACISZE, SPAŁA

 

Wiek uczestników: 12-18 lat

Ośrodek położony jest w Spale – malowniczej miejscowości wypoczynkowej w centralnej Polsce, 120 km od Warszawy, 60 km od Łodzi. Około 1 km od „Zacisza” płynie rzeka Pilica wraz ze swym dopływem rzeczką Gać z tamami bobrów. Teren wokół ośrodka otoczony jest lasami ze ścieżkami zdrowia, a także licznymi trasami rowerowymi. Spała jest miejscowością wypoczynkową, położoną w Puszczy Nadpilickiej. Specyficzny mikroklimat przyciąga nie tylko turystów, ale również sportowców, którzy korzystają z jednego z najlepiej wyposażonych obiektów sportowych w Polsce – Centralnego Ośrodka Przygotowań Olimpijskich.

CEL OBOZU

Nauka poprzez zabawę podstawowych zasad obowiązujących żołnierzy: dyscypliny, odpowiedzialności za kolegę i całą grupę, współpracy z innymi podczas wykonywania zadań, myślenia taktycznego, szybkiego podejmowania trafnych decyzji, umiejętności survivalu leśnego, niesienia pomocy przedmedycznej metodami prowizorycznymi i zdecydowania w działaniu. Wszystko to odbywać się będzie w formie zabawy i bezpiecznego, przyjemnego współzawodnictwa. Miłośnicy ASG (Air Soft Gun) uważają, że jest to najbardziej realistyczna forma zabawy z replikami broni ostrej. Obóz zalecany jest dla młodzieży sprawnej fizycznie i lubiącej aktywny wypoczynek, zarówno dla tych, którzy grają już w ASG, jak i tych, którzy chcą dopiero spróbować swoich sił w tym sporcie.

Zajęcia ASG: szkolenie z zasad bezpieczeństwa i odpowiedniej obsługi replik broni, nauka norm moralnych podczas użytkowania broni ASG, podstawy działania leśnego (taktyka zielona), strzelanie dynamiczne, różne pozycje strzeleckie i właściwa postawa podczas strzelania, strzelanie bojowe, a strzelanie sportowe, poruszanie się w terenie w szykach bojowych, ubezpieczanie grupy i partnera, dostosowanie odpowiedniej taktyki i strategii do terenu i czasu działań, realizacja różnych scenariuszy podczas rozgrywek ASG; konwojowanie rannego, przemarsz przez teren nieprzyjaciela, działanie na tyłach wroga, zasadzka i podstawy działań snajperskich, walka o zrzut z amunicją, część zajęć prowadzona będzie nocą.
Zajęcia taktyczne: różne formacje bojowe, w tym przemarsz szykiem ubezpieczonym, rozmieszczenie stanowisk ogniowych i ogień krzyżowy, zasadzka, obstawianie drogi, ubezpieczanie konwojów pieszych, ochrona VIP-a i odbicie zakładników, działania w terenie leśnym oraz działania dywersyjne na tyłach wroga.
Zajęcia zwiadowczo-szpiegowskie: kamuflaż dostosowany do terenu działań, bezszelestne poruszanie się, obserwacja terenu i osób, sporządzanie notatek z przebiegu obserwacji i szkiców obserwowanego terenu, sposoby i ścieżki przekazywania wiadomości, ich wielokrotne szyfrowanie.
Zajęcia strzeleckie: ćwiczenie odpowiedniej postawy strzeleckiej, strzelanie z prawego i lewego oka, obsługa broni obiema rękami i jedną ręką, ogień zaporowy, postępowanie przy zacięciu się broni, strzelanie do celu stałego i poruszającego się.
Trening saperski: z wykorzystaniem macek saperskich i elektronicznych wykrywaczy metali; zajęcia w „strefie zagrożonej atakiem chemicznym” z użyciem masek przeciwgazowych i kombinezonów przeciwchemicznych.
Taktyka czarna: ćwiczenie techniki walki z przeciwnikiem znajdującym się z budynkach, czy środkach transportu; wchodzenie do pomieszczeń, przeszukiwanie ich, zabezpieczanie przeszukanej części obiektu, metody postępowania z zakładnikami, komunikacja niewerbalna i sygnały dowodzenia; zajęcia odbywać się będą w fortyfikacjach z czasów II Wojny Światowej i opuszczonych halach przemysłowych.
Survival militarny: pozyskiwanie i uzdatnianie wody do picia, „zielona kuchnia”, czyli zdobywanie pokarmu, niewidoczne obozowisko i sztuka kamuflażu, rozpalanie ognisk różnymi metodami, nauka pierwszej pomocy metodami improwizowanymi: budowa noszy, transport rannego w trudnych warunkach terenowych, nocny biwak w lesie.
Terenoznawstwo: nauka posługiwania się busolą, odnajdywanie północnego kierunku z układu gwiazd oraz innymi metodami, nocne przemarsze na orientację, komunikowanie się w terenie.
Militarny spływ pontonowy: rzeką Pilicą z Tomaszowa Mazowieckiego do Spały.
Nocne i dzienne gry terenowe: wieloelementowe gry, podczas których uczestnicy utrwalają nabyte wcześniej umiejętności; dwudniowa, kończąca obóz taktyczna zabawa typu MILSIM z wieloma zadaniami do wykonania (rozpoznanie terenu, zdobycie zrzutu z bronią i amunicją przeprowadzenie ataku na bazę wroga).
Wyprawy rowerowe: do kompleksu niemieckich bunkrów w Jeleniu, cmentarzy żołnierzy z czasów I i II Wojny Światowej.
Zajęcia sprawnościowe: musztra, zaprawy poranne, marszobiegi.
Wyprawa piesza: do niemieckiego ośrodka dowodzenia Anlage Mitte z czasów II Wojny Światowej w Konewce; zwiedzanie z przewodnikiem schronu kolejowego, schronów technicznych; przejście 80 metrowymi, podziemnymi
kanałami między bunkrami.
W programie również: ognisko z pieczeniem kiełbasy i wieczór filmowy.
Każdy uczestnik otrzyma swoje blaszki identyfikacyjne (tzn. “nieśmiertelniki”) i bidon na wodę.
Istnieje możliwość zakupu mundurów wojskowych z demobilu oraz innych akcesoriów wojskowych i survivalowych.

KADRA

Kadrę obozu stanowić będą osoby zatwierdzone w Kuratorium Oświaty i Wychowania. Wszystkie zajęcia specjalistyczne prowadzone będą przez instruktorów survivalu, strzelectwa, samoobrony i poszczególnych form rekreacji z zastosowaniem wszelkich niezbędnych elementów zapewniających bezpieczeństwo (okulary ochronne lub gogle, maski ochronne) i posiadających wymagane atesty. Ze względu na warunki atmosferyczne i stan psychofizyczny większości uczestników program może ulec zmianie.

UBEZPIECZENIE

zgodnie z aktualną polisą

CO TRZEBA ZABRAĆ

Legitymację szkolną, zegarek, mały plecak, śpiwór, karimat, ciepły sweter lub polar, dres sportowy, kurtkę przeciwdeszczową, buty turystyczne, latarkę z zapasem baterii, letnie nakrycie głowy, okulary słoneczne, krem ochronny z filtrem UV, strój kąpielowy, nr PESEL.

MILE WIDZIANE

Odzież moro, buty wojskowe, instrumenty muzyczne i aparaty fotograficzne.

O OŚRODKU

OKS ,,Zacisze’’ to dwukondygnacyjny budynek leżący na przeszło hektarowym, oświetlonym, ogrodzonym i ładnie zagospodarowanym terenie. Dysponuje on 171 miejscami noclegowymi. Do dyspozycji obozowiczów: jadalnia, kawiarnia z ogródkiem letnim, zadaszony kompleks ogniskowy składający się z 7 altan, plac zabaw dla dzieci, bilard, piłkarzyki, tenis stołowy, wypożyczalnia rowerów; w całym obiekcie jest bezpłatny dostęp do Internetu – free WiFi!

Zakwaterowanie: Pokoje 2-, 3- i 4-osobowe; wszystkie pokoje posiadają łazienki z prysznicem i lodówki.

Strona obiektu
ADRES

ul. Piłsudskiego 20
97-215 Spała
tel: 44 724 23 56 / 710 14 15

WYŻYWIENIE

Całodzienne 4x (śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja). Świadczenia rozpoczynają się kolacją w dniu przyjazdu, kończą śniadaniem w dniu wyjazdu + suchy prowiant na drogę powrotną.

Termin Cena
07.07.2021 – 17.07.2021 1884 PLN
18.07.2021 – 28.07.2021 1884 PLN
29.07.2021 – 08.08.2021 1884 PLN
09.08.2021 – 19.08.2021 1884 PLN

W przypadku transportu dziecka we własnym zakresie cena niższa o 80 zł/osobę.Przyjazd indywidualny w dniu rozpoczęcia od godz. 18:00, wyjazd w dniu zakończenia do godz 8:00.

  • 10 noclegów,
  • wyżywienie 3 x dziennie + podwieczorek,
  • program,
  • bilet na przejazd do i z ośrodka,
  • opiekę kadry pedagogicznej oraz instruktorskiej,
  • opiekę pilota tranzytowego w trakcie przejazdu,
  • suchy prowiant na drogę powrotną,
  • ubezpieczenie NNW,
  • podatek VAT.