OBÓZ ASG

DECYDUJĄCE STARCIE

ZACISZE, SPAŁA

Wiek uczestników: 12-15 lat / 15-18 lat

Centrum „Zacisze” położone jest w Spale – malowniczej miejscowości wypoczynkowej w centralnej Polsce, 120 km od Warszawy, 60 km od Łodzi. Około 1 km od „Zacisza” płynie rzeka Pilica. CKS ,,Zacisze’’ to dwukondygnacyjny budynek leżący na przeszło hektarowym, oświetlonym, ogrodzonym i ładnie zagospodarowanym terenie.

CEL OBOZU

Nauka poprzez zabawę podstawowych zasad obowiązujących żołnierzy: dyscypliny, odpowiedzialności za kolegę i całą grupę, współpracy z innymi podczas wykonywania zadań, myślenia taktycznego, szybkiego podejmowania trafnych decyzji, umiejętności survivalu leśnego, niesienia pomocy przedmedycznej metodami prowizorycznymi i zdecydowania w działaniu.

Zajęcia ASG: zajęcia z użyciem broni skonstruowanej w celu realnego odwzorowania pola walki (repliki broni ASG to wierne kopie oryginałów, pod względem wielkości, szczegółów i ciężaru); szkolenie z zasad bezpieczeństwa i odpowiedniej obsługi replik broni, nauka norm moralnych podczas użytkowania broni ASG, podstawy działania leśnego (taktyka zielona), strzelanie dynamiczne, różne pozycje strzeleckie i właściwa postawa podczas strzelania, strzelanie bojowe, a strzelanie sportowe, poruszanie się w terenie w szykach bojowych, ubezpieczanie grupy i partnera, dostosowanie odpowiedniej taktyki i strategii do terenu i czasu działań; realizacja różnych scenariuszy podczas rozgrywek ASG (konwojowanie rannego, przemarsz przez teren wroga, działanie na tyłach wroga, zasadzka i podstawy działań snajperskich); część zajęć prowadzona będzie nocą.

Zajęcia taktyczne: różne formacje bojowe, w tym przemarsz szykiem ubezpieczonym, rozmieszczenie stanowisk ogniowych i ogień krzyżowy, zasadzka, obstawianie drogi, procedury po kontakcie ogniowym (meldunek LACE), działania w terenie leśnym i działania dywersyjne na tyłach wroga.

Zajęcia zwiadowczo-szpiegowskie: kamuflaż dostosowany do terenu działań, bezszelestne poruszanie się, zakładanie punktów obserwacyjnych, prowadzenie obserwacji w terenie, meldunek SALUTE, sporządzanie notatek z przebiegu obserwacji i szkiców obserwowanego terenu, sposoby i ścieżki przekazywania wiadomości, ich wielokrotne szyfrowanie.

Zajęcia strzeleckie: ćwiczenie odpowiedniej postawy strzeleckiej, strzelanie z prawego i lewego oka, obsługa broni obiema rękami i jedną ręką, ogień zaporowy, postępowanie przy zacięciu się broni, strzelanie do celu stałego i poruszającego się.

Trening saperski: z wykorzystaniem macek saperskich i elektronicznych wykrywaczy metali; zajęcia w strefie zagrożonej atakiem chemicznym z użyciem masek przeciwgazowych i kombinezonów przeciwchemicznych.

Taktyka czarna: ćwiczenie techniki walki z przeciwnikiem znajdującym się w budynkach, czy środkach transportu; wchodzenie do pomieszczeń, przeszukiwanie ich, zabezpieczanie przeszukanej części obiektu, metody postępowania z zakładnikami, komunikacja niewerbalna i sygnały dowodzenia; zajęcia odbywać się będą w opuszczonych halach przemysłowych.

Survival militarny: pozyskiwanie i uzdatnianie wody do picia, „zielona kuchnia”, czyli zdobywanie pokarmu, niewidoczne obozowisko i sztuka kamuflażu, rozpalanie ognisk różnymi metodami, nocny biwak w lesie.

Terenoznawstwo: nauka posługiwania się busolą, odnajdywanie północnego kierunku, nocne przemarsze na orientację, komunikowanie się w terenie.

Czerwona taktyka: TCCC (Tactical Combat Casualty Care) – działania ratownicze na wojskowych algorytmach MARCHE i MIST; procedury w strefach CUF, TFC i TEC.

Militarny spływ pontonowy: rzeką Pilicą ze Spały do Zakościela.

Nocne i dzienne gry terenowe: wieloelementowe gry, utrwalenie nabytych wcześniej umiejętności; dwudniowa, kończąca obóz taktyczna zabawa typu MILSIM z wieloma zadaniami do wykonania (rozpoznanie terenu, zdobycie zrzutu z bronią i amunicją, przeprowadzenie ataku na bazę wroga).

Wyprawa piesza: do niemieckiego ośrodka dowodzenia Anlage Mitte z II Wojny Światowej w Konewce; zwiedzanie z przewodnikiem schronu kolejowego, schronów technicznych; przejście 80 metrowymi, podziemnymi kanałami między bunkrami.

Zajęcia sprawnościowe: musztra, zaprawy poranne, marszobiegi.

Rekreacja: ognisko z pieczeniem kiełbasy, wieczór filmowy, gry integracyjno – ruchowe.

Militarna sesja zdjęciowa: dla chętnych.

Każdy uczestnik otrzyma swoje blaszki identyfikacyjne.

CO TRZEBA ZABRAĆ

Mały plecak, śpiwór, karimata, ciepły sweter lub polar, dres sportowy, kurtka przeciwdeszczowa, buty turystyczne, latarka z zapasem baterii, letnie nakrycie głowy, okulary słoneczne, krem z filtrem UV, spray przeciw komarom, strój kąpielowy.

MILE WIDZIANE

Odzież moro, buty wojskowe, instrumenty muzyczne.

O OŚRODKU

CKS ,,Zacisze’’ to dwukondygnacyjny budynek leżący na przeszło hektarowym, oświetlonym, ogrodzonym i ładnie zagospodarowanym terenie. Uczestnicy zakwaterowani będą w pokojach 2-, 3- i 4-os. z łazienkami (umywalka,
natrysk, WC), telewizorami i chłodziarkami. Do dyspozycji obozowiczów: jadalnia, automat z napojami i słodyczami, zadaszony kompleks ogniskowy składający się z 7 altan, plac zabaw dla dzieci, bilard, piłkarzyki, tenis stołowy; w całym obiekcie jest bezpłatny dostęp do Internetu – free WiFi!

Strona obiektu
ADRES

ul. Piłsudskiego 20
97-215 Spała
tel: 44 724 23 56 / 710 14 15

WYŻYWIENIE

3 x dziennie + podwieczorek (od kolacji w dniu przyjazdu do śniadania w dniu wyjazdu + suchy prowiant na drogę powrotną) – śniadania i kolacje w formie bufetu.

Terminy CenaPrzy rezerwacji
25.05-09.06.2023

16.07 – 26.07.2023
27.07 – 06.08.2023

 

3 399 PLN

——-

05.07 – 15.07.2023
07.08 – 17.08.2023
 

3 399 PLN

3 099 PLN

Promocja dotyczy wybranych turnusów.
TRANSPORT: 
Autokarami turystycznymi z miast i za dopłatami podanymi w rozkładzie jazdy. Szczegóły w naszych Biurach Podróży i na Infolinii 22 266 87 65. Przyjazd indywidualny w dniu rozpoczęcia od godz. 15:00, wyjazd w dniu zakończenia do godz 12:00.

CENA ZAWIERA

 • 10 noclegów i pełne wyżywienie,
 • opiekę pedagogiczną i instruktorską,
 • realizację programu, nagrody i pamiątki,
 • dojazdy lokalne, ubezpieczenie NNW (10.000 zł) Signal Iduna SA,
 • kadrę: ratowników wodnych, instruktorów: strzelectwa sportowego, wspinaczki, survivalu i samoobrony.

UWAGI

 • Ze względu na warunki atmosferyczne i stan psychofizyczny większości uczestników program może ulec zmianie.
 • Zajęcia odbywać się będą z zastosowaniem niezbędnych elementów zapewniających bezpieczeństwo (kamizelki asekuracyjne, okulary lub gogle i maski ochronne).
 • Możliwość zakupu: mundurów wojskowych z demobilu oraz akcesoriów militarnych.
 • Jeżeli dziecko przyjmuje leki, prosimy o zaopatrzenie uczestnika w te leki i kartkę od lekarza z informacją o ich dawkowaniu. Uczestnik po przyjeździe musi przekazać leki z informacją kierownikowi.
 • Od każdego uczestnika pierwszego dnia pobytu pobierzemy kaucję 50 zł na pokrycie ewentualnych strat spowodowanych przez niego w sprzęcie lub w wyposażeniu ośrodka. Jeśli takich strat nie będzie – kaucję w całości oddamy w dniu wyjazdu.
 • Każdy uczestnik otrzyma na własność bidon na wodę.
 • Podział na grupy wiekowe będzie realizowany przy min. 10 osobach w danym przedziale wiekowym.