OBÓZ JEŹDZIECKI

WAKACJE W SIODLE

ZACISZE, SPAŁA

 

Wiek uczestników: 10-14 / 14-18 lat

Ośrodek położony jest w Spale – malowniczej miejscowości wypoczynkowej w centralnej Polsce, 120 km od Warszawy, 60 km od Łodzi. Około 1 km od „Zacisza” płynie rzeka Pilica wraz ze swym dopływem rzeczką Gać z tamami bobrów. Teren wokół ośrodka otoczony jest lasami ze ścieżkami zdrowia, a także licznymi trasami rowerowymi. Spała jest miejscowością wypoczynkową, położoną w Puszczy Nadpilickiej. Specyficzny mikroklimat przyciąga nie tylko turystów, ale również sportowców, którzy korzystają z jednego z najlepiej wyposażonych obiektów sportowych w Polsce – Centralnego Ośrodka Przygotowań Olimpijskich.

CEL OBOZU

To nie tylko nauka podstaw lub doskonalenie posiadanych już umiejętności jeździeckich, ale także udział w szeregu zajęć i rywalizacji związanych z końmi i nie tylko. Zajęcia obozowe pozwolą także na poznanie leśnych okolic Spały i atrakcji tego terenu.

Jeździectwo: to 8 wizyt w „Królewskiej Stajni” w Glinniku obok Spały po 3-4 godzin każda; zajęcia realizowane będą w 3 grupach: początkującej, średniozaawansowanej i zaawansowanej; wszystkie konie są dobrze wyszkolone i przygotowane do pracy z dziećmi.
Zajęcia praktyczne:

  • grupa początkująca: (30-45 minut w siodle dziennie)- jazda indywidualna na lonży, nauka stępowania i kłusowania, a po nabraniu wprawy jazda samodzielna na ujeżdżalni.
  • grupa średniozaawansowana i zaawansowana: (12 godzin w siodle podczas całego obozu) – jazda kłusem i galopem, jazda po drążkach, wyjazdy w teren.
  • wszystkie grupy: siodłanie i kiełznanie, wyprowadzanie na padok i na trawę, kąpanie i karmienie koni, czyszczenie sierści i kopyt, prace porządkowe w stajni i obejściu koni.
  • pony games: (gry i zabawy na koniach)- przechodzenie przez szarfę na koniu, jazda z kubkiem pełnym wody lub jajkiem na łyżce, slalom z zawiązanymi oczami, tor przeszkód, pokonywanie niewielkich przeszkód i wykonywanie podstawowych figur z zakresu woltyżerki.

Zajęcia teoretyczne: historia jeździectwa, anatomia konia i jego potrzeby behawioralne, budowa i rodzaje sprzętu jeździeckiego, trening młodych koni, przepisy dotyczące jeździectwa i sportów konnych.
Strzelectwo: z proc i łuków oraz krótkiej i długiej broni pneumatycznej.
„Letni hokej”: mecze, gdzie kijami hokejowymi są szczotki do zamiatania, a taflą lodową olbrzymia folia pokryta pianą.
Poszukiwania: napojów w puszkach i innych przedmiotów za pomocą elektronicznych wykrywaczy metali; zajęcia połączone z elementami terenoznawstwa.
Zajęcia sprawnościowe: wyścigi w workach, na nartach wieloosobowych i szczudłach, rywalizacja w 3 osobowych „Spodniach Clowna”, zabawy z chustą animacyjną, chodzenie po taśmie trickline zawieszonej kilkadziesiąt centymetrów nad ziemią, turnieje sportowe.
Relaks: plażowanie nad Pilicą, wycieczki piesze i rowerowe, dyskoteki, wieczory filmowe i ogniska.
Każdy uczestnik musi posiadać zaświadczenie od lekarza o braku przeciwwskazań do wykonywania jeździectwa oraz zgodę Rodziców na udział w szkoleniu.

WYMAGANY EKWIPUNEK (do zajęć jeździeckich)

Długie, wygodne spodnie (np. dresowe lub polarowe), pełne buty bez obcasów.
Mile widziane: własne kaski i buty jeździeckie.
Stajnia zapewnia kaski na głowę.
Każdy uczestnik otrzyma bidon na wodę.

KADRA

Kadrę obozu stanowić będą osoby zatwierdzone w Kuratorium Oświaty i Wychowania. Wszystkie zajęcia specjalistyczne prowadzone będą przez instruktorów jeździectwa i poszczególnych form rekreacji z zastosowaniem wszelkich niezbędnych elementów zapewniających bezpieczeństwo i posiadających wymagane atesty.

Ze względu na warunki atmosferyczne i stan psychofizyczny większości uczestników program może ulec zmianie.

UBEZPIECZENIE

Zgodnie z aktualną polisą.

CO TRZEBA ZABRAĆ

Legitymację szkolną, zegarek, mały plecak, śpiwór, karimat, ciepły sweter lub polar, dres sportowy, kurtkę przeciwdeszczową, buty turystyczne, latarkę z zapasem baterii, letnie nakrycie głowy, okulary słoneczne, krem ochronny z filtrem UV, strój kąpielowy, nr PESEL.

O OŚRODKU

OKS ,,Zacisze’’ to dwukondygnacyjny budynek leżący na przeszło hektarowym, oświetlonym, ogrodzonym i ładnie zagospodarowanym terenie. Dysponuje on 171 miejscami noclegowymi. Do dyspozycji obozowiczów: jadalnia, kawiarnia z ogródkiem letnim, zadaszony kompleks ogniskowy składający się z 7 altan, plac zabaw dla dzieci, bilard, piłkarzyki, tenis stołowy, wypożyczalnia rowerów, w całym obiekcie jest bezpłatny dostęp do Internetu – free WiFi!

Zakwaterowanie: Pokoje 2-, 3- i 4-osobowe; wszystkie pokoje posiadają łazienki z prysznicem i lodówki.

Strona obiektu
ADRES

ul. Piłsudskiego 20
97-215 Spała
tel: 44 724 23 56 / 710 14 15

WYŻYWIENIE

Całodzienne 4x (śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja). Świadczenia rozpoczynają się kolacją w dniu przyjazdu, kończą śniadaniem w dniu wyjazdu + suchy prowiant na drogę powrotną.

Termin Cena
07.07.2021 – 17.07.2021 2499 PLN
18.07.2021 – 28.07.2021 2499 PLN
29.07.2021 – 08.08.2021 2499 PLN
09.08.2021 – 19.08.2021 2499 PLN

W przypadku transportu dziecka we własnym zakresie cena niższa o 80 zł/osobę.Przyjazd indywidualny w dniu rozpoczęcia od godz. 18:00, wyjazd w dniu zakończenia do godz 8:00.

 • 10 noclegów,
 • wyżywienie 3 x dziennie + podwieczorek,
 • program,
 • bilet na przejazd do i z ośrodka,
 • opiekę kadry pedagogicznej oraz instruktorskiej,
 • opiekę pilota tranzytowego w trakcie przejazdu,
 • suchy prowiant na drogę powrotną,
 • ubezpieczenie NNW,
 • podatek VAT.